pripojenie na web cez rozter

Sekcia: Konfigurácia 22.03.2008 | 12:13
goldenko   Návštevník
Čaute odborníci, ja som úplný laik a potrebovala by som poradiť, ako nakonfigurovať router zyxel na pripojenie do siete t-comu. Doteraz chodím cez modem z t-comu, ale potrebujem pripojiť viac počítačov, tak som si zaobsatala zyxel. Problém je v tom, že spliter má výstup len RJ-11 a zyxwlovský router na pripojenie do siete má RJ-45. T-com-ácky modem má na pripojenie siete RJ-11 a výstup do PC RJ-45. Treba mi iný spliter? poteši každá rada. Díky
    • Re: pripojenie na web cez rozter 22.03.2008 | 15:35
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Kabel RJ11 pasuje aj do RJ45 koncovky, takze ak ide o ADSL modem + router, tak by to malo vsetko bez problemov fungovat aj s kablami a splitterom, ktore prave mas. Ale, ide naozaj o ADSL modem + router? Radsej napis typ toho Zyxelu.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: pripojenie na web cez rozter 25.03.2008 | 11:51
        Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
        Ak ma router na na pripojenie do internetu RJ45 koncovku tak podla mna by to stacilo ten modem namiesto do pocitaca zapojit do routera. Aspon som z popisu pochopil ze by to tak islo.

        Na pripojenie do siete cez RJ11 sa pouzivaju priamo ADSL routre.
        • Re: pripojenie na web cez router 25.03.2008 | 18:36
          goldenko   Návštevník
          Díky za doterajšie rady, no je pravda, že zatiaľ idem cez pôvodny modem Microcom a router používam len ako switch a takto to funfuje. ten router je Zyxel P-660HW-T v2 a pri predaji mi tvrdili, že je to ADSL . Ja som z toho mimo tak dík za ďalší nápad
          • Re: pripojenie na web cez router 25.03.2008 | 19:58
            ---   Návštevník
            ak som to teda dobre pochopil ,mas DSL router s RJ45 koncovkou na telef. kabel a zo splittra ide RJ11. Mala by si mat aj kabel RJ11-RJ45. V baleni routra take daco nebolo? Ak nie tak ho treba zohnat.
            • Re: pripojenie na web cez router 25.03.2008 | 21:07
              Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
              Ze by som chcel vidiet machra co spravi funkcny kabel RJ11-RJ45 ;)
              Pokial viem tak nieco take nie je mozne aby fungovalo kedze je tam rozdiel v pocte kabelov a teda aj v tom ako tam prudia data.

              Presne tvoj modem som nenasiel ale co som pozeral ostatne typy tak mal by to byt skutocne ADSL takze by malo stacit kabel ktory vedie do modemu zapojit do routra a potom uz len ponastavovat. Pripojenie na siet sice pojde cez telefonny kabel s RJ11 ale potom medzi pocitacmi to ide uz kablami s RJ45.


              • Re: pripojenie na web cez router 25.03.2008 | 21:20
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                to nic, v rj45 sa tiez nepouziva (vzdy) vsetko
                Debian. apt-get into it…
              • Re: pripojenie na web cez router 25.03.2008 | 21:45
                ---   Návštevník
                o co ti ide? ANNEX A pouziva RJ11 ,ANNEX B RJ45 ,splitter je s RJ11 , tak ako pripojis router so splittrom bez kabla RJ11-RJ45 ked sa u nas pouziva ANNEX B ? A uz nechapem poznamku a roznom pocte vodicov, ved su 4 na oboch stranach.
                • Re: pripojenie na web cez router 25.03.2008 | 22:16
                  Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
                  Jasne, RJ 45 kable pouzivaju 4 vodice. Skusal si niekedy krimpovat taky kabel ?
                  Ze sa u nas pouziva ANNEX B viem, ale ze by pouzival RJ 45 to si nemyslim. Alebo potom zijem v prastarom dome s prastarymi rozvodmi.

                  Alebo sa len nerozumieme. Ale videl som kablik s ktorym sa to da prepojit A -B. Ale na kolene nieco take nespravis. A nemyslim si ze ona nieco take potrebuje pretoze vsetky routre ADSL co som pozeral maju pripojenie RJ 11 a nie RJ 45 a boli na ANNEX B.
              • Re: pripojenie na web cez router 21.04.2008 | 01:18
                F8   Návštevník
                ale napok by to slo nie?? 6 do ôsmich uz zapojis (:o))))
                (a navyse v RJ-45 mas pary - takze 8÷2=4, takze by to tiez slo)

                takyto kabel je bezny napr. na pripojenie zariadeni od T-com
            • Re: pripojenie na web cez router 25.03.2008 | 22:21
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Opat to napisem: Skuste zapojit RJ11 zastrcku do RJ45 zasuvky a uvidite, ako pekne tam pasuje. Pri telefone (RJ11) sa totiz vyuzivaju prostredne dva kable (cize cisla 4 a 5 z pohladu RJ45). Pri 100Mbit/s ethernete sa pouzivaju kable 1,2,3,6 a pri gigabitovom vsetkych 8. Snad vo vsetkych firmach, kde som bol, mali telefon tahany cez tie iste rozvody ako ethernet a do normalneho RJ45 patch panelu su pozastrkovane klasicke RJ11 kable (a pekne tam pasuju). Tie koncovky boli totiz presne takto navrhovane, aby sa dali lahko pouzit (od 2P2C az po 8P8C vzdy pasuju do ktorejkolvek vacsej verzie). A aj tie vyuzivane kable su naschval vybrane tak, aby pri nahodnom zapojeni telefonu do aktivneho ethernetoveho pripojenia (100Mbit/s) sa nic nestalo. Takze RJ11 kabel moze byt kludne pouzity a zapojit sa do zasuvky pre RJ45.

              Ak mate zaujem, zajtra v praci Vam to vyfotim, kedze tiez mam v kancelarii adsl zapojene presne takto (RJ11 splitter, RJ45 konektor na routri, kabel na oboch koncoch RJ11).
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity