problem s vmware a klavesnicou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.05.2008 | 18:37
ARny   Návštevník
Zdravim vsetkych. Nainstaloval som si vmware a takmer vsetko mi chodi dobre. Mam ale jeden problem. Akonahle sa prepnem do fullscreen modu na hostovom OS a potom spat, zacne sa linux spravat cudne. Ak nastartujem firefox a stlacim hociaku klavesu tak sa hned ukonci. To iste plati ak sa chcem dostat do configuracneho centra -nemozem ani zadat heslo roota lebo okno sa hned zatvori ak stlacim hociaky klaves. Mam mandrivu 2008.1. Neviete nahodou kde moze byt problem?
    • Re: problem s vmware a klavesnicou 14.05.2008 | 19:39
      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
      presne toto iste mi robi VMware server na ubuntu 8.04
    • Re: problem s vmware a klavesnicou 14.05.2008 | 20:28
      ARny   Návštevník
      Este som zabudol napisat ze pri opere mi toto nerobi ale nefunguju tam zas klavesove skratky a konqueror vypada tiez viac menej v pohode. Vazne netusim kde moze byt problem. Vypada to ako keby vmware prevzal odchytavanie klaves na seba a do normalneho KDE sa nedostanu. Potom ich vsak uz nevie vratit. Tiez som si vsimol aj to ze ked dam prvy hostovany OS do fullscreenu potom spat, vypnem vmware a zapnem ho znovu tak sa uz cez Ctrl+Alt+Enter do fullscreenu nedostanem ale vmware sa zas ukonci (ocividne workstation a nie ten service). Toto je v celku vazny problem ale na nete som nenasiel ziadne info o tom.
      • Re: problem s vmware a klavesnicou 16.05.2008 | 22:41
        ARny   Návštevník
        Docasne sa da tento problem vyriesit prepnutim klavesnice na inu a spat. Nastastie sa na vmware forach o tomto bugu diskutuje a pravdepodobne bude onedlho fixnuty.