odstránenie linuxu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.06.2008 | 15:04
Avatar dawe8403   Používateľ
Dobry den,chcel by som sa spytat ,ak mam na jednom disku Win XP a Fedora 8 a zavadzac mam naistalovany v MBR-GRUB a rad by som odinstaloval Fedoru a XP dalej pouzival ako pred naist.Fedori.Dakujem
    • Re: odstránenie linuxu 12.06.2008 | 15:05
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nabootuj z instalacneho cd windowsu, daj si recovery consolu a zadaj fixmbr. potom z windowsu odstran linuxove particie.
    • Re: odstránenie linuxu 12.06.2008 | 15:06
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Je toho plný net a myslím, že aj toto fórum. Stačí hľadať.
      Nabootuj z inštalačného CD windowsu. Daj recovery konzolu alebo tak nejak sa to volá. Tam napíš fixmbr a je to.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 01:22
        michal   Návštevník
        No kedže som mal podobný problém, tak som našiel tieto dve rovnaké rady, naťukal tam fixmbr a teraz mi svieti v ľavom hornom rohu iba GRUB. A nič viac sa nedá robiť..nejaká rada? pls
        • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 02:26
          jh   Návštevník
          odstran XP a nainstaluj linux ,,, samozrejme ze sa to da zachraniit pouzi dajaky GRUB boot loader a
          ides ;)
          • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 07:18
            --   Návštevník
            • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 10:18
              Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
              Myslim ze ste mu k tomu fixmbr nedopisali aj uzitocne fixboot... :-)
              It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
              • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 10:35
                --   Návštevník
                na tuto temu by asi bolo najlepsie napisat navod do databazy znalosti nech su vsetky informacie na jednom mieste.
                • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 11:13
                  WlaSaTy   Návštevník
                  myslim ze by sa v databaze znalosti tato informacia skutocne vynimala, gratulujem.
                  • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 11:21
                    Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                    No na portali o Linuxe, navod na odstranenie Linuxu... No to by bol asi fakt svetovy unikat :-D
                    It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                    • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 11:28
                      ---   Návštevník
                      nic take nie je unikat, vid napr.ubuntu.cz
                      • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 11:38
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Problem je v tom, ze pokial uzivatel nahradza produkt akymkolvek ekvivalentom, tak by to mal riesit pomocou toho ekvivalentu a tam aj patri tato informacia. ale preco ju nedat aj do reklamy na linux, ze?
                      • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 11:38
                        Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                        No tak potom sorry, s ubuntu.cz som neratal... :-) Len je zaujimave, ze na linuxovom portali ma byt navod na odstranenie linuxu, ale na MS support o obnove mbr a ntldr nenajdete nic... (ak to tam uz nedoplnili, aby som zas nedostal spat nejaky link :-) )
                        It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                  • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 12:15
                    --   Návštevník
                    vobec som si to pri pisani tej vety neuvedomil ;-)

                    ale nic to nemeni na tom ze to je dosta casta otazka. a ak niekto instaluje system na cudzi pocitac tak sa mu tato informacia moze zist pre obnovu povodneho systemu...

                    nezalezi na tom ci na strankach microsoftu sa tato informacia da najst alebo nie. ked nastane problem tak kazdy bude zvalovat vinu len a len na linux bez ohladu na to aka je realita. a preto si aj nadalej myslim ze taketo info by v databaze znalosti pomohlo.

                    ja som windows zatial nikde takto neobnovoval preto to nemam odskusane ale niekto kto to skusal to moze napisat.
                    • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 12:26
                      Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                      Ja to mam odskusane a nie raz :-) Inac ked tak teraz rozmyslam, v podstate mas pravdu...
                      It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                      • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 13:12
                        michal   Návštevník
                        No lenže odstránenie linuxu neznamená stále prechod na iný systém, v mojom prípade sa snažím odstrániť ubuntu a nahradiť ho inou distribúciou takže návod ako odstrániť linux sem a rovnako na všetky stránky zaoberajúce sa linuxom rozhodne patrí..
                        • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 13:18
                          Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                          No tak to dost si mimo, na preinstalovanie linuxu na inu distribuciu ti netreba nic robit, len dat instalovat nove distro a on sa o grub postara a ked nastavis "/" na povodnu particiu s "/", tak to preinstalujes bez nejakych tazkosti, ostanu ti vsetky nastavenia ked si mal "/home" na vlastnej particii atd. No a povodny prispevok bol o eliminacii linuxu kvoli WinXP...
                          It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                          • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 13:27
                            michal   Návštevník
                            Je to komplikovanejšie, je to poškodené tak, že už mi ani live cd neprimountuje partície a ani sa nedajú pripojiť. Niečo divné sa tam stalo. A sory reagoval som na zlý príspevok.
                            • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 13:49
                              Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                              Ako to ze ti nejdu mountnut disky?
                              It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                        • Re: odstránenie linuxu 14.06.2008 | 13:42
                          WlaSaTy   Návštevník
                          problem je v tom, ze v tomto pripade ide o aktivaciu prislusneho managera a tym padom je ta otazka viazana na novy boot manager. pri linuxe je to jednoduche, dane instalacne cd ma v menu priamo volbu obnovit blah blah. pri nt je to tazsie, tam je treba napisat jeden prikaz pri boote z instalacneho cd.
                          • Re: odstránenie linuxu 01.02.2013 | 20:09
                            David   Návštevník
                            dobry chel by som sa opitat ze ci by ste my nevedeli napisat navod na preinstalovanie linuxu na windows
                            • Re: odstránenie linuxu 01.02.2013 | 20:22
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                              Ahoj.

                              Preinštalovanie z jednej platformy (Linux) na druhú platformu (MS Windows) neexistuje.

                              Ale, musíš napísať viac a konkrétne o Tvojom probléme ...
                              Tvoja otázka je momentálne nezrozumiteľná.


                              :-)
                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                            • Re: odstránenie linuxu 08.02.2013 | 19:06
                              Avatar vojto   Používateľ
                              Kúp si inštalačné DVD s Windows, strč ho do mechaniky, zapni počítač a postupuj podľa inštrukcií inštalačného programu. Nemôžeš to minúť.