Debian: titulky a net

Sekcia: Hardware a Drivery 11.08.2008 | 03:45
Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
Dobrý deň.
Rozhodol som sa vyskúšať Debian 4.0 a zatiaľ som s ním celkom spokojný. Potrebujem ale poradiť v dvoch veciach.
1:Hudba sa mi dá prehrať bez problémov, to isté môžem povedať aj o filmoch. Ale akosi sa mi nedarí prehrať titulky. Je to spôsobené tým,že mi ich prehrávač nepodporuje? zatiaľ som na film použil Totem movie player a titulky sú vo formáte .srt. Ďakujem vám za radu.
2:Chcem sa s Debianom hodiť na net,ale neviem,či si s tým poradím. Mám doma na XP net od T-Comu, modem je Microcom ADSL 2622.Podobný návod tu bol na distribúciu Ubuntu,ale som amatér a neviem,či ten istý postup možno uplatniť aj v Debiane. Mám doma stolový PC, na ktorom mám Win Xp, Debian mám ako jediný OS na notebooku Acer Aspire 5570Z. Neviem,či je to dôležité,ale radšej som to sem napísal.
Môžete mi prosím Vás niekto poradiť?Zrejme patrím do kategórie BFU,tak prosím majte so mnou strpenie,ak budem klásť pre Vás primitívne otázky.
Ďakujem Vám vopred za rady.
Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
    • Re: Debian: titulky a net 11.08.2008 | 14:17
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      1. Skus VLC. Ja som ho pouzival a nemal som s nim ziadne problemy. S totemom nemam skusenosti. (Skus este premenovat titulky tak, aby mali zhodny nazov ako film - samozrejme okrem koncovky .srt)
      2. Nevidel som ten navod, ale teoreticky ano, da sa pouzit...