padlo x-ko

Sekcia: Hardware a Drivery 14.07.2005 | 20:52
marian   Návštevník
Skusal som nainstalovat nove drivery k ATI . Mam jadro 2.6.x , takze boli troska problemi , aj som patchoval dake blbosti , no proste nemal som z toho dobry pocit , nepodarilo sa mi to. Normalne som sa bal restartnut x-server, lebo som mal tusaka, ze to uz nerozchodim : ) No proste nerozchodil som to... Potom som odinstalovat balicek od ati, ale nepomohlo.. Na tejto adrese , najdete zip so subormi xorg.conf a Xorg.0.log . Ja som to studoval, robil som co sa dalo, skuste mi poradit ako to rozchodit ... Vopred vdaka za namahu
    • Re: padlo x-ko 05.07.2005 | 19:14
      peter golis   Návštevník
      vies si spomenut co vsetko si porobil? totizto podla tohoto: (II) Loading extension XFree86-DRI (II) LoadModule: "fglrx" (WW) Warning, couldn't open module fglrx (II) UnloadModule: "fglrx" (EE) Failed to load module "fglrx" (module does not exist, 0) (II) LoadModule: "mouse" (II) Loading /usr/X11R6/lib64/modules/input/mouse_drv.o (II) Module mouse: vendor="X.Org Foundation" ovladac od ati nie je korektne nainstalovany.
      • Re: Re: padlo x-ko 05.07.2005 | 23:30
        Marian   Návštevník
        Poviem to presne... Nainstaloval som fglrx...rpm . Potom som isiel patchovat v adresari /lib/modules/fglrx/bu­ild_mod/2.6.x , subory agpgart_be.c a firegl_public.c ... Potom som to isiel skompilovat -> bash ./make.sh atd.. Tam som skoncil , lebo to vypisovalo chyby.. Potom som este spustil s fglrxconfig , ako bonus :)) To je vse.. Da sa tomu pomoct ? Alebo mi niekto poslite xorg.conf , kto nema naisntalovane ovladace na ati.. Teda neviem ci to pomoze
        • Re: Re: Re: padlo x-ko 06.07.2005 | 01:14
          peter golis   Návštevník
          Ano, pomoct sa tomu da. najlepsi sposob je precitat tie chybove hlasenia a zariadit sa podla toho. ak nevies ako, tak ich tu zverejni. aj ked konfigurak xwindows by mal clovek zalohovat. a aby som bol presny, vsetky konfiguraky.
          • Re: Re: Re: Re: padlo x-ko 06.07.2005 | 01:24
            marian   Návštevník
            z linuxom zacinam , este sa len ucim :) Tie chybove hlasenie su na tej stranke zazipovane spolu s xorg.conf ... Treba este nieco na pochopenie ? Je to dobry napad na tej adrese , alebo to mam brutalne okopirovat a hodit sem do fora ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: padlo x-ko 06.07.2005 | 02:22
              peter olis   Návštevník
              something is missing.: >Potom som to isiel skompilovat -> bash ./make.sh atd.. >Tam som skoncil , lebo to vypisovalo chyby.. tieto chyby su kde? v tom zipe som ich nenasiel. bez nich ti mozu poradit iba najvecsi guruovia.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: padlo x-ko 06.07.2005 | 21:26
                marian   Návštevník
                No, takze ked som patchoval firegl_public.c , tak to vypisalo : Hunk #3 FAILED at 1668. Hunk #4 succeeded at 2115 (offset 2 lines). Hunk #5 FAILED at 2218. Hunk #6 FAILED at 2587. Hunk #7 FAILED at 2750. Hunk #8 FAILED at 2825. Hunk #9 FAILED at 2876. Hunk #10 succeeded at 2944 with fuzz 2 (offset 4 lines). 6 out of 10 hunks FAILED -- saving rejects to file /lib/modules/fglrx/build_mod/ 2.6.x/firegl_bublic.c.rej patch agpgart_be.c prebehol v poriadku... Potom sa sa vybral do /lib/modules/fglrx/bu­ild_mod a nasledoval prikat bash ./make.sh .. Vypis -> ATI module generator V 2.0 ========================== initializing... cleaning... patching \'highmem.h\'... assuming new VMA API since we do have kernel 2.6.x... doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher ln: \'./libfglrx_ip.a.GCC4\' : Súbor existuje make: *** [libfglrx_ip.a.GCC4] Error 1 build failed with return value 2 Tie vypisi som krkolome opisoval, lebo neviem ako v prikazovom riadku v textovom rezime okopirovat daky text a ulozit ho do suboru :) Takze mozno sa najde daka chybicka , ale podstata bude hadam pochopena...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: padlo x-ko 06.07.2005 | 22:07
                  peter golis   Návštevník
                  >6 out of 10 hunks FAILED -- saving rejects to file /lib/modules/fglrx/build_mod/ ten patch nesadol na tvoje zdrojaky jadra asi budes musiet pozriet aku verziu jadra to mas rozbalenu a pre aku verziu jadra mas tie ovladace. to vyzera byt prapovodom problemu. ps.: pozor aj na to ci sa jedna o jadro z kernel.org alebo z distribucie.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: padlo x-ko 06.07.2005 | 23:54
                    marian   Návštevník
                    Jadro mam presne 2.6.11-1.1369_FC4 ohladom toho patchu ... Nasiel som patch na jadro 2.6.11.. Asi nefungovalo, ako vidno z toho vypisu :) Potom som googloval , nasiel som , ale to iste ... Fakt neviem , ja som v koncoch ...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: padlo x-ko 07.07.2005 | 00:18
                      peter golis   Návštevník
                      tvoje jadro nie je 2.6.11 ale 2.6.11-1.1369_FC4. teda silne opatchovane distribucne jadro. vo vseobecnosti plati ze cim je viacej zaplat/patchov aplikovanych na zdrojakoch, tym je mensia pravdepodobnost ze sa tam budu dat dalsie. takze bud to spravis tak, ako vsetci uzivatelia fedory, alebo ako hocikto druhy pomocou jadra z kernel.org
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: padlo x-ko 07.07.2005 | 00:29
                        marian   Návštevník
                        >takze bud to spravis tak, ako vsetci uzivatelia fedory, >alebo ako hocikto druhy pomocou jadra z kernel.org heh, to je ako myslene ? Neviem ako to robia vsetci ostatny :)) Ta druha moznost je dat si "normalne" jadro 2.6.11 z kernel.org ?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: padlo 07.07.2005 | 01:11
                          peter golis   Návštevník
                          clovek by neveril kolko odkazov sa na cloveka usmeje ked zada do google fedora+ati. inac ta druha moznost je skutocne pouzit normalne (vanilla) jadro z kernel.org. inac este je niekolko moznosti: 1) vpravo hore je take policko na vyhladavanie, nieco mi napoveda ze sa tu rozoberala instalacia ati ovladacov na fedora linuxe. 2) ati ma aj nastroj na instalaciu ovladacov. je graficky a podla popisu dokaze urobit rpm balicek. mozno bude vyzadovat aj rpmb (rpm build) ak si clovek bude chcet vytvorit rpmko.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pa 07.07.2005 | 16:37
                            marian   Návštevník
                            google -> Clovek by aj veril, ale pre mna , co pochopim kazde tretie slovo je to prd platne :) policko na vyhladavanie som si vsimol este pred polozenim dotazu... Preberala sa tu instalacia nvidia na FC , ale ohladom ATI + fedora som tu nic nenasiel.. a ten graficky instalator od ati mi asi nepomoze, ked zijem len v textovom rezime :)) no nic, idem sa pozret na fedoracke forum a oprasit anglictinu ...
                            • yum 07.07.2005 | 16:39
                              marian   Návštevník
                              este som skusal yum install ati-fglrx kernel-module-fglrx , ale vypadalo to tak, ze nic pre mna nenasiel ...
    • Re: padlo x-ko 13.07.2005 | 23:11
      marian   Návštevník
      to peter golis : po totalnom preinstalovani celeho linuxu si budem davat dalej uz pozor :) Spominal si zalohu configurakov ... Co by sa mi oplatilo okrem Xorg.conf zalohovat ? :)
      • Re: Re: padlo x-ko 13.07.2005 | 23:12
        borgcube   Návštevník
        cely /etc a /usr/local/etc
      • Re: Re: padlo x-ko 13.07.2005 | 23:14
        Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
        Treba cely adresar /etc :-)
      • Re: Re: padlo x-ko 14.07.2005 | 01:01
        marian   Návštevník
        jj , dikes :))
    • Re: padlo x-ko 14.07.2005 | 20:52
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Nové ovládače ati už nepotrebujú pri jadrách 2.6.11 patch. Pri inštalácii ovládačov ATI z RPM sa /etc/X11/xorg.conf mal automaticky zálohovať a pri odinštalácii by sa mal vrátiť systém do pôvodného stavu. Malo by to byť /etc/X11/xorg.conf.old.