iso obraz hdd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.10.2008 | 22:11
Yetty   Návštevník
zdravim chlapi. mam taky maly problem, kupil som si laptop s hlistou, chcel by som particiu odstranit, ale pred tym by som chcel si ju zalohovat na dvd s aktualnou konfiguraciou. recoveri particia mi dajako blbne nedaju sa mi vytvorit recoveri dvd stale mi to zamrzne, tym padom by som i recoveri dal prec, a koli tomuto potrebujem dajaky sw na zalohovanie hdd particii do iso alebo ineho formatu. vedel by mi dakdo poradit. najvhodnejsi program by bol pre linux :-). vopred dakujem
    • Re: iso obraz hdd 05.10.2008 | 22:23
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      man dd
      napr.
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: iso obraz hdd 06.10.2008 | 18:49
      --   Návštevník
      napr. dd, dd_rescue, partimage - livecd partedmagic by tie veci malo mat
      • Re: iso obraz hdd 07.10.2008 | 12:10
        Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
        dd if=/dev/sd of=/cesta/kde/chces/mat/vystupny/subor.iso

        alebo si to rovno das vypalovat (ale nezabudni ze musi to byt velkost co sa Ti vojde na dane medium, lebo inac to bude necitatelne
        dd if=/dev/sd | cdrecord speed=8 blank=fast dev=0,0,0 -

        pricom:
        - ako parameter if zadas tu particiu ktoru xces zalohovat
        - ako of zadas cestu kde xces mat subor.iso ktory potom vypalis na to Tvoje dvd
        - ako parameter speed zadas rychlost vypalovania, kludne tam mozes dat najvyssiu rychlost ktoru Ti Tvoja napalovacka zvlada na to dane medium
        - parameter blank je pre vymazanie rw media
        - cisla v parametri dev si zistis spustenim cdrecord --scanbus

        Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
        • Re: iso obraz hdd 07.10.2008 | 23:51
          Yetty   Návštevník
          Ludia dakujem vam velmi pekne, idem to skusit, ale verim ze to pojde. moc velky respekt