VLC player

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.01.2009 | 19:03
felix   Návštevník
Mam problem s prehravanim filmov v Ubuntu 8.10, nainstaloval som VLC player i kodeky a stale to nefunguje.. Vie niekto poradit?? Vdaka
    • Re: VLC player 09.01.2009 | 20:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      aky konkretny problem mas ?? video vobec neprehra ?? alebo ide iba zvuk ?? nevyhlasi nejaku chybu ?? ake kodeky si instaloval a ako ??

      musis to skonkretizovat lebo ti nikto nepomoze

      ubuntu si samo stiahne kodeky po pokuse spustit film, ja by som namiesto VLC pouzil SMPLAYER a otvor si pridat a odobrat programy a doinstaluj vsetko co ma v nazve gstreamer
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:14
        felix   Návštevník
        instaloval som z repozitarov, skusal som aj ine prehravace a zakazdym to iste. Len nabehne okno prehravaca, spusti sa zvuk bez obrazu a za 2-3 sekundy vsetko spadne a to mi robi uz na 4 prehravaci. Instalaciu ovladacov som robil podla navodu co som nasiel na internete, system hlasil nainstalovanie, no pravdepodobne to boli len kodeky pre mozillu...
    • Re: VLC player 10.01.2009 | 11:18
      dusan   Návštevník
      Akých filmov. Dúfam že si si ich nekupoval na nejakom internetovom obchode pretože tie obsahujú DRM.

      Ako si si nainštaloval vlc (dúfam z repozitárov)

      V skutočnosti žiadne kodeky netreba (myslím win32-codecs) pretože ffmpeg (čo je dekoder) skompilovaný zo všetkými možnosťami prehrá s pomocou mplayer(smplayer), vlc, kaffeine/xine !!!!!absolútne!!!!!! všetko (okrem videa z DRM(čo je svinstvo na n-tú=myslím od obchodníkov a nie od programátorou), ra nejaké najnovšie a nejaké drobnosti)
      • Re: VLC player 10.01.2009 | 11:38
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        veru. kupil si znamy original audio CD s dakymi ochranami. na xp mu to prehra jedine windows media player. na viste nic, na linuxe nic - a veza mu pozna to CD ako 1 skladbu
        • Re: VLC player 10.01.2009 | 11:40
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          vyzera to tak ze budem pokracovat v nastupenom trende a nikdy si nekupim original cohokolvek (mozno nejake distro) lebo s tym bude viac problemov ako zohnat to nelegalne alebo opensource
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:12
          Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
          Dobre chapem ze ak by mi siblo a chcel by som si kupit nejake original CD/DVD tak musim davat pozor ci mi to DVD/hifi/pc prehra? To je cista psychiatria. Takto sa im urcite podari motivovat ludi aby si kupovali originalky.
          a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
          • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:27
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            veru, davaj pozor... a ak by si si nahodou nekupoval originalky, tak pride B S A a urobi BU BU BU
          • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:56
            WlaSaTy   Návštevník
            Pri CD Audio alebo DVD Filmoch staci pozriet ci maju na zadnej strane zodpovedajuce logo. Obcas k nemu pridaju dalsie (copy protected a cannot use in PC/computer), tie by som nekupoval. A ak by to ajtak neslo pricom tvoja zostava by bola schona prehrat danu technologiu, tak to mas pravo reklamovat ako chybny tovar. Aj keby to v stolnom prehravaci islo.

            Ale ak rozmyslas nad filmami z trafiky ktore su v cene jedneho alebo dvoch napojov v restauracnom zariadeni, tak tie nezvyknu byt chranene ani cez CSS.

            PS.: neviete niekto ci Linux uz pozna DVD Audio?
            • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:07
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Ja si casto kupujem original DVD s anime, ale nepozeram ich, len mi stoja v skrini, kedze "amaterske" titulky su casto ovela kvalitnejsie ako titulky na mediu a co sa tyka dabingu, tak ten uz tiez davno mam stiahnuty (urcite by som nekupoval nic, co by som si predtym nepozrel). Taktiez je neprakticke vymienat po dvoch az troch epizodach medium. Hlavne, ze mam pocit, ze som aspon trochu pomohol autorom a posunul trochu ciframi v statistike, ktora bude v buducnosti rozhodovat, ci sa bude robit pokracovanie alebo ci sa dany serial dostane aj na nas europsky trh. Davam na to priblizne 30 az 100 € mesacne. Takze je mi uplne jedno, ci to moj prehravac prehra alebo nie. Hlavne, ze mam dobry pocit a dany serial na disku v MKV :)
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:17
        felix   Návštevník
        veru ja mam len originalne DVD a tie mi tiez nechce spustit, len teraz neviem ci je to chyba prehravaca, lebo nejde ani ziadne ine video
        • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:28
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          vobec ziadne? coze? tak to uz je kusok moc. ide Ti aspon youtube? :)
          • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:32
            felix   Návštevník
            youtube bezi, ale nic z HDD ani DVD
          • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:34
            felix   Návštevník
            mal som nainstalovanu 64 bitovu aplikaciu Ubuntu, na tej aspon islo nieco ale strasne to sekalo, myslel som ze to bude tym, tak som hodil 32 a uz vobec nic, sem tam zvuk ale ziadne video
            • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:37
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              takze ubuntu... mas pridane medibuntu?
              • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:40
                felix   Návštevník
                nic take som nepridaval, skusim
            • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:43
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ked to sekalo moze byt problem so zlym ovladcom na grafiku, mne to fullscreen bez spravneho ovladaco sekalo (hocijake video)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:49
                felix   Návštevník
                moze byt, lebo mi sem tam seka screen a neviem preco, asi grafika
                • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:52
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  glxgears nam hodis? vypis toho prikazu. nechaj to minutku bezat
                • Re: VLC player 10.01.2009 | 12:59
                  Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
                  ja som mal rovnaky problem, vo VLC player, Mplayer, KMplayer, a ine. Da sa to zvladnut lahko, aspon men to islo. Napr. VLC (je jedno aka verzia ci 0.86, 0.96, a.i.) vo VLC prehravaci chod do nastavenia ( Ctrl+s ) vlavo uvidis moznosti co sa daju nastavit, chod na Video a zafajkni si X11. Proste aby "Avaible drivers" si mal nastavene "x11". Aspon mne to ide po tom nastaveni pekne.
                  • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:13
                    felix   Návštevník
                    problem je s grafikou, vypisuje mi FGLRX driver pre moju ATI nu a Ubuntu vraj nevie vyriesit tento problem, dodil som nanovo driver a uz ide video ale je to dost sekane
                    • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:14
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      daj nam vypis tych koliesok glxgears
                      • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:24
                        felix   Návštevník
                        2104 frames in 5.0 seconds = 420.760 FPS
                        2133 frames in 5.0 seconds = 426.600 FPS
                        2121 frames in 5.0 seconds = 424.200 FPS
                        2132 frames in 5.0 seconds = 426.332 FPS
                        2128 frames in 5.0 seconds = 425.598 FPS
                        2132 frames in 5.0 seconds = 426.130 FPS
                        2108 frames in 5.0 seconds = 421.346 FPS
                        2093 frames in 5.0 seconds = 418.268 FPS
                        2045 frames in 5.0 seconds = 408.998 FPS
                        2127 frames in 5.0 seconds = 425.061 FPS
                        2049 frames in 5.0 seconds = 409.717 FPS
                        2101 frames in 5.0 seconds = 419.862 FPS
                        2138 frames in 5.0 seconds = 427.261 FPS
                        2141 frames in 5.0 seconds = 427.942 FPS
                        • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:29
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          no tak toto je dost malo.

                          otvor alt+f2 a napis tam jockey-gtk
                          • Re: VLC player 10.01.2009 | 14:49
                            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                            malo? ja mam so slusnou grafikou 2200.

                            nejaka starsia integrovana moze mat celkom kludne tolko
                          • Re: VLC player 29.03.2009 | 23:42
                            garcia   Návštevník
                            na intel grafike GMA950 mam 500-550 FPS ... takze zas tak malo to nieje..
    • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:01
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      aku mas grafiku? Ninstaluj si ovladac, ze co ti to spravi.

      Skusal si nejake obycajne mpeg, respektive avi videa? Skusal si zmenint video vystup?
      • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:19
        felix   Návštevník
        ATI 1250 nahodil som to nanovo, video uz slape, ale je to nepozeratelne, skace obraz i v malom okne
        • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:30
          Avatar Plado ubuntu  Používateľ
          skus sa pohrat s video vystupom
          klikacka pre vlc:
          Nastavenia -> nastavenia -> Video -> Vystupne moduly; v pravo dole zaskrtnes pokrocile nastavenia a zmen si modul video-vystupu

          Trochu sa s tim pohraj, ze ktory ti bude blbnut a ktory ti pojde pekne. Je mozne, ze po nastaveni vystupu budes musiet restartovat VLC, aby sa prejavila zmena
          • Re: VLC player 10.01.2009 | 13:44
            felix   Návštevník
            UZ TO SLAPE, VDAKA ZA POMOC VSETKYM
            • Re: VLC player 28.03.2009 | 02:10
              kanybal   Návštevník
              mal som problem s blikanim obrazu v ubuntu 64 , stacilo len vypnut / prepnut
              visual efekt / na none
              prave na plochu
              change visual effects
              nastavit
              none


              ale trapi ma ze mi nejde VLC player vobec spustit pod ubuntu 64
              takze nemam ziaden prehravac na japonske filmy bo potrebujem titulky , tak idem to niekde zohnat :0))
              • Re: VLC player 28.03.2009 | 09:19
                Avatar lubos679   Používateľ
                Blikanie obrazu? Aku mas grafiku? Pouzivas proprietarny driver?
                Ak mas proprietarny driver a nVidiu, nemalo by to blikat. Ak mas ATI, moze to blikat. Treba aktualizovat driver na najnovsiu verziu, tam uz vyriesili blikanie pri zapnutych efektoch. Dalej Intel grafiky myslim ze blikaju stale, ale neviem naisto.
                • Re: VLC player 29.03.2009 | 00:13
                  Avatar asi Gentoo  Používateľ
                  NO mne to robil Kaffeine, takze ak si na toteme (alebo inom prehravaci na gstreameri/xine) pozries video ovladac mohol by si si vybrat nejaky menej narocny na grafiku a miesto auto (ktore bude pri fglrx opengl) nastav iny (neboj sa pohrat) napr xshml. Co sposoby ze video ti nebude prehravat cez grafiku (GPU) ktora sa pri tom musi starat o efekty ale bude ho riesit CPU.
                  Ati driver je len kratkodobym riesenim postavenym na blbom zaklade. Je jedno aku mas nadupanu grafiku spominany driver ma dost nisky limit co zvladne (pokial viem AMD na novom zaklade sa este stale pracuje).
                  Skus sa pozriet ci ti kartu podporuje X11 (radeon) driver ten ma limit na vykon o vela lepsi. (Cize starsie Ati-grafiky idu casto lesie nez nove)
                  Taktiez mozes ocakavat o vela lepsi vykon pri dualboote nez zavadzani cez iny OS...
                  • Re: VLC player 29.03.2009 | 17:05
                    Avatar lubos679   Používateľ
                    No ja nepouzivam Compiz a pouzivam OpenSource driver (teraz neviem ci radeon alebo radeonhd). Videa idu v pohode, a ano, je pravda, ze pri tom novom driveri od ATI a zaroven pustenom compize a prehravani videa to uz neblika, ale cely komp jednoducho nestiha. To je asi to co si hovoril (blby zaklad).
                    Ale mna to nejak nestve, mam opensource driver, video ide, Gnome ide, nic viac nepotrebujem. A uz to ma aj Direct rendering. Sice to dava pri glxgears iba nejakych 200 FPS. Pri starsej verzii tohto opensource driveru direct rendering nebol. Vidno ze sa to trosku hybe dopredu.
                    • Re: VLC player 29.03.2009 | 22:36
                      Avatar asi Gentoo  Používateľ
                      To je pekne ale to sme v ankete, co sa tyka riesenia ide prave o to aby si si urcil ci ti vydeo bude prehravat CPU alebo GPU a tam sa jedna prave o spojenie prehravania vydea aj animacii jednym procesorom ktory to v tomto pripade nestiha. tym ze presunies zataz s vydea na CPU. Rozdelis im robotu...
                      Lubos 679: Do compizu pocitac nezasahuje. Dalo by sa povedat ze ked si s compizom tocis kocku CPU si to neuvedoomuje a posiela to ako akcia cislo, rychlost + jedna plocha na grafiku ktora si tu plochu dely v GPU na styri plochy kocky.
                      Cize compiz nespomaluje pocitac ale ten caka na grafiku ktora ziada pocitac nech ju pocka a ten si v pozdi pri dobrom nastaveni v pokoji moze robyt inu robotu.... Mam lacnu on-board grafiku, a presnejsim nastavenim xorg.conf Si mozes vyriesit problem napriklad XanonEVIEmco = "Enabled" pomohlo... Je toho dost okolo xorg.configu...