Samba

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.06.2009 | 11:26
samo javoran   Návštevník
Mám problém so sambou, všetko mám správne nakonfigurované, ale aj tak nejde.
Konfiguracny subor by som niekde skopiroval len neviem kde ak ma niekdo napad nech povie tak ho upnem, zdielam ext.hdd cez ubuntu samba na windows xp, ked dam zdielat pracovnu plochu alebo priecinok na internom hdd tak nieje problem, ale s ext pise ked chcem otvorit: Nepodarilo sa pripojiť sieťový disk Windows. Boli casi ked som mal rovnako nakonfigurovanu sambu a zdielanie islo.
    • Re: Samba 29.06.2009 | 12:24
      hidden   Návštevník
      http://www.pastebin.sk/en/15325/
      • Re: Samba 29.06.2009 | 12:43
        hidden   Návštevník
        mam tam niekde chybu?
        • Re: Samba 29.06.2009 | 14:02
          hidden   Návštevník
          netreba nejake zvlastne nastavenia pri ext diskoch?
          • Re: Samba 29.06.2009 | 15:12
            hidden   Návštevník
            najde sa niekto kto sa vyzna v sambe?
            • Re: Samba 29.06.2009 | 15:21
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Musis si uvedomit, ze ti asi nikto nebude radit, kym budes pouzivat tie klikacie nezmysly, ktore sa na kazdom systeme spravaju inak. Ked zacnes pekne citat dokumentaciu a normalne rucne editovat konfiguraky, tak ti rado poradi vela ludi.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Samba 29.06.2009 | 15:25
                hidden   Návštevník
                vsak ja som upravoval sambu cez konfiguracny subor vsak som aj upol ten conf. subor, na pastebin. neviem o com tu pises.....
                • Re: Samba 29.06.2009 | 16:18
                  hidden   Návštevník
                  su v sambe aj ine konfiguraky okrem toho co som upol?
                  • Re: Samba 29.06.2009 | 18:18
                    hidden   Návštevník
                    pouziva niekto sambu?
                    • Re: Samba 29.06.2009 | 19:09
                      hidden   Návštevník
                      ak potrebujete este nejake info na vyriesenie tochto problemu povedzte co treba,
                      • Re: Samba 29.06.2009 | 19:33
                        hidden   Návštevník
                        vzdy ked sa chcem otvorit cez siet ext hdd pise ze nemam dostatocne pravo
    • Re: Samba 29.06.2009 | 19:36
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Prosim ta daj si do vyhladavania na tomto fore slovo Samba a precitaj si riesenie a zbytocne nespamuj !!!
      Slackware
      • Re: Samba 29.06.2009 | 19:39
        hidden   Návštevník
        riesenie tam nieje vsetky som presiel, cely den riesim sambu., aj Emdi mi skontroloval subor co som upol a nevidel ziadnu chybu, nechapem preco mi to nejde, a nespamujem.
        • Re: Samba 29.06.2009 | 19:42
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Pochybujem ze si vsetko presiel, pretoze na len na tomto fore je o Sambe 16 stran a to hovorim LEN NA TOMTO FORE.

          Podla teba 5-6 prispevkov po sebe neni SPAM ?
          Slackware
          • Re: Samba 29.06.2009 | 19:44
            hidden   Návštevník
            presiel.....aj ine stranky
            • Re: Samba 29.06.2009 | 19:45
              hidden   Návštevník
              môžeš sa mi pozrieť na tej moj subor, druhy prispevok
              • Re: Samba 29.06.2009 | 19:52
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Pozrel som sa na ten subor ale ja sa v tom moc nevyznam. Ty ten externy HDD pripajas do PC kde mas Ubuntu a chces to zdielat s Windowsom, ktory je na inom PC ?
                Slackware
                • Re: Samba 29.06.2009 | 19:54
                  hidden   Návštevník
                  ten hdd pripajam do notebooku s ubuntu a chcem ho zdielat pre pc s windows
                  • Re: Samba 29.06.2009 | 20:32
                    WlaSaTy   Návštevník
                    A nema ten disk co pripajas nahodou NTFS, ze? Pretoze vtedy potrebujes natvrdo prehlasovat pravo zapisu na dany disk aby sa nan dostal cez SAMBA/CIFS.
                    • Re: Samba 29.06.2009 | 21:09
                      hidden   Návštevník
                      FAT
                      • Re: Samba 29.06.2009 | 21:18
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Ten to mal podobne. Keby si pozrel do logov z samby, tak to uvidis.
                        • Re: Samba 29.06.2009 | 21:44
                          hidden   Návštevník
                          [2009/06/28 22:12:23, 1] smbd/service.c:make_connection_snum(1111)
                          samo-laptop (::ffff:127.0.1.1) connect to service mybook initially as user nobody (uid=65534, gid=65534) (pid 4348)
                          [2009/06/28 22:12:23, 0] smbd/service.c:set_current_service(187)
                          chdir (/media/MyBook) failed
                          • Re: Samba 29.06.2009 | 21:57
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Ano, a tom hovorim. Samba Ti bezi pod uzivatelom nobody a ten sa nevie dostat do pripojneho disku /media/MyBook.


                            LABEL=MyBook /media/MyBook vfat rw,noatime,user,umask=0 0 0

                            Ak si dobre spominam, pisem z pameti. Kam to mas dat, to uz uhadnes. Tak isto ako uhadnes aj co mas potomm urobit.
                            • Re: Samba 29.06.2009 | 22:24
                              hidden   Návštevník
                              myslis toto: http://img9.imgup.eu/Obrazovkawat.png ?
                              • Re: Samba 29.06.2009 | 22:41
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Cez grafiku som to nikdy nerobil, ale skus. Prinajhorsiom ten riadok potom vyhodis z /etc pomocou LiveCD.
                                • Re: Samba 29.06.2009 | 22:43
                                  hidden   Návštevník
                                  a kde si to upravoval, cez terminal?, umiestnenie suboru ktory budem upravovat?, a potrebujem miesto ktore budem upravovat
                                  • Re: Samba 29.06.2009 | 23:08
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Podla google by to mal byt fstab. Uhadol som?
                                    • Re: Samba 29.06.2009 | 23:15
                                      hidden   Návštevník
                                      /cdrom/pool/main/p/python-fstab
                                      /usr/share/doc/python-fstab
                                      /lib/udev/rules.d/79-fstab_import.rules
                                      /etc/fstab
                                      /usr/share/doc/mount/examples/fstab
                                      /usr/share/man/man5/fstab.5.gz
                                      /usr/share/doc/util-linux/examples/fstab.example2
                                      /usr/include/fstab.h
                                      /usr/lib/python2.6/dist-packages/fstab.py
                                      /usr/share/pyshared/fstab.py
                                      /usr/lib/python2.6/dist-packages/fstab.pyc
                                      /usr/lib/python2.6/dist-packages/fstab-1.3.egg-info
                                      /usr/share/pyshared/fstab-1.3.egg-info
                                      /lib/udev/fstab_import
                                      /usr/share/computerjanitor/plugins/fstab_plugin.py
                                      /usr/share/computerjanitor/plugins/fstab_plugin.pyc
                                      /cdrom/pool/main/p/partconf/partconf-mkfstab_1.30ubuntu1_i386.udeb
                                      /usr/share/pyshared-data/python-fstab
                                      /var/lib/dpkg/info/python-fstab.list
                                      /var/lib/dpkg/info/python-fstab.md5sums
                                      /var/lib/dpkg/info/python-fstab.postinst
                                      /var/lib/dpkg/info/python-fstab.preinst
                                      /var/lib/dpkg/info/python-fstab.prerm
                                      /cdrom/pool/main/p/python-fstab/python-fstab_1.3-0ubuntu1_all.deb

                                      ktore?
                                      • Re: Samba 29.06.2009 | 23:23
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        Pozri sa vyssie, dve slova pred LiveCD.
                                        • Re: Samba 29.06.2009 | 23:30
                                          hidden   Návštevník
                                          # /etc/fstab: static file system information.
                                          #
                                          # Use 'vol_id --uuid' to print the universally unique identifier for a
                                          # device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
                                          # that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
                                          #
                                          # <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
                                          proc /proc proc defaults 0 0
                                          # / was on /dev/sda1 during installation
                                          UUID=8aae0864-6da4-4fd8-9c6e-2371239c3327 / ext3 relatime,errors=remount-ro 0 1
                                          # swap was on /dev/sda5 during installation
                                          UUID=e2486d9c-801a-4952-818c-e72c1bc06464 none swap sw 0 0
                                          /dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0

                                          kde pridat?
                                          • Re: Samba 29.06.2009 | 23:32
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Na novy riadok? Aspon tak sa mi zda.
                                            • Re: Samba 29.06.2009 | 23:37
                                              hidden   Návštevník
                                              pridal som: LABEL=MyBook /media/MyBook vfat rw,noatime,user,umask=0 0 0
                                              • Re: Samba 29.06.2009 | 23:39
                                                hidden   Návštevník
                                                a hned ked som subor ulozil vyskocilo my: http://img8.imgup.eu/Obrazovka-1.png
                                                • Re: Samba 29.06.2009 | 23:45
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  Samozrejme, kedze si mal nejaky program pracujuci s datami na tom disku. Cakal si ze by Ti to povolilo urobit a ze by system die programi pozabijal ako sa to stava v inych operacnych systemoch? Prosim vlozte disketu serioveho cisla .... naspet do mechaniky.
                                                  • Re: Samba 29.06.2009 | 23:51
                                                    hidden   Návštevník
                                                    ale stale mi hdd v sieti nejde
                                                    • Re: Samba 30.06.2009 | 11:20
                                                      hidden   Návštevník
                                                      nejaký nápad?
                                                      • Re: Samba 30.06.2009 | 11:33
                                                        hidden   Návštevník
                                                        uz mi to ide, teraz uz len jednu otázku co je toto: LABEL=MyBook /media/MyBook vfat rw,noatime,user,umask=0 0 0

                                                        • Re: Samba 30.06.2009 | 11:37
                                                          hidden   Návštevník
                                                          pretoze odkedy som ten prikaz ulozil tak mi zmenilo vlastníka toho disku a j iných priecinkov, http://img2.imgup.eu/Obrazovka26w.png
                                                          • Re: Samba 30.06.2009 | 15:11
                                                            samo   Návštevník
                                                            tak som preinstaloval ubuntu, a dal som znova nastavit sambu, a potrebujem vediet co to je: LABEL=MyBook /media/MyBook vfat rw,noatime,user,umask=0 0 0


                                                            dufam ze to nespôsoby dieru v systeme, lebo to s tymy pravami bolo divne akoby nejaky virus
                                                            • Re: Samba 30.06.2009 | 15:43
                                                              hidden   Návštevník
                                                              fstab:
                                                              # /etc/fstab: static file system information.
                                                              #
                                                              # Use 'vol_id --uuid' to print the universally unique identifier for a
                                                              # device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
                                                              # that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
                                                              #
                                                              # <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
                                                              proc /proc proc defaults 0 0
                                                              # / was on /dev/sda1 during installation
                                                              UUID=b0b8469e-1c9a-452a-90dd-e30ca4d05bc0 / ext3 relatime,errors=remount-ro 0 1
                                                              # swap was on /dev/sda5 during installation
                                                              UUID=e2486d9c-801a-4952-818c-e72c1bc06464 none swap sw 0 0
                                                              /dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
                                                              LABEL=MyBook /media/MyBook vfat rw,noatime,user,umask=0 0 0

                                                              po pridani posledneho riadku
                                                              • Re: Samba 30.06.2009 | 15:44
                                                                hidden   Návštevník
                                                                ten LABEL je uplna kravina?, neviem kto ten virus vyrobil
                                                            • Re: Samba 30.06.2009 | 15:45
                                                              WlaSaTy   Návštevník
                                                              Vlastnika na suborovom systeme FAT nezmenis, toho vlastnika mozes nahradit tym riadkom co zmeni konfiguraciu pripajania disku s popiskou MyBook. Viac info o tom riadku sa docitas napriklad vo vypise:

                                                              man mount

                                                              Mimochodom, to preinstalovanie, to si robil naco?
                                                              • Re: Samba 30.06.2009 | 15:47
                                                                hidden   Návštevník
                                                                aby som bol vlastnik ja a nie root. a stale ta samba nejde
                                                                • Re: Samba 30.06.2009 | 15:58
                                                                  hidden   Návštevník
                                                                  a ako sa kompiluje kernel na ubuntu viem to len v openSuse a ten navod na ubuntu stranke je uplne divny
                                                                  • Re: Samba 30.06.2009 | 16:03
                                                                    hidden   Návštevník
                                                                    idem preinstalovat linux zase som to pokaslal.
                                                                    • Re: Samba 30.06.2009 | 16:17
                                                                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                                      Nehnevaj sa, ale ty musis byt retardovany, tak WlaSaTy ti dobre radi a ty furt robis nieco ine ...
                                                                      Slackware
                                                                      • Re: Samba 30.06.2009 | 17:58
                                                                        samo   Návštevník
                                                                        to ze sa pytam v teme Samba na kernel, neznamena ze som retardovany. to skôr ty si.
                                                                    • Re: Samba 30.06.2009 | 16:21
                                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                                      Keby si si pozrel manualovu stranku prikazu mount, tak vies ze parameter user zabezpeci ze ten disk pripoji hocikto a parameter umask=0 zabezpeci ze nan bude moct zapisovat kazdy. Ja osobne by som tam este pichol napriklad silent, ale ja mam ine poziadavky.

                                                                      Ak sa nepozres aku chybu to vypisalo, tak budes preinstalovavat donekonecna. A zbytocne.
                                                                    • Re: Samba 30.06.2009 | 16:33
                                                                      l_barbarossa   Návštevník
                                                                      WlaSaTy-ho by si mal uz teraz pozvat na pivo - za tolku trpezlivost.
                                                                      Ale vlastne ... tebe by pivo este asi nepredali ... aj doma pytas od mamy, aby ti natlacila pastu na zubnu kefku? ja viem, viem, umyt zuby si vies, ale ktory faker vymyslel, ze zubna pasta byva natlacena v tube
                                                                      • Re: Samba 30.06.2009 | 16:38
                                                                        WlaSaTy   Návštevník
                                                                        v You Tube, ty trubka.
                                                                        • Re: Samba 30.06.2009 | 16:49
                                                                          samo   Návštevník
                                                                          ale naco budem robit ten riadok LABEL:........... ked mne hdd funguje, nefunguje len po sieti.
                                                                          • Re: Samba 30.06.2009 | 17:06
                                                                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                                            Ty si vobec nic nepochopil !!!

                                                                            Citujem WlaSaTeho :::

                                                                            Keby si si pozrel manualovu stranku prikazu mount, tak vies ze parameter user zabezpeci ze ten disk pripoji hocikto a parameter umask=0 zabezpeci ze nan bude moct zapisovat kazdy.

                                                                            Preto potrebujes ten riadok ...
                                                                            Slackware
                                                                            • Re: Samba 30.06.2009 | 17:08
                                                                              samo   Návštevník
                                                                              ked napisem ten riadok tak to nema na sambu ziadny vplyc iba ked si prezeram nautilus ako root tak tam mam dva krat MyBook a s toho len jeden pripojeny, tak preto neviem naco mi to je
                                                                              • Re: Samba 30.06.2009 | 17:38
                                                                                samo   Návštevník
                                                                                ked pridam ten riadok tak mi ma samba bez problemov fungovat na zdielanie ext hdd?, alebo treba este nieco lebo samba stale nejde.
                                                                                • Re: Samba 30.06.2009 | 18:29
                                                                                  samo   Návštevník
                                                                                  treba nastavit nieco ine okrem label, lebo samba stale nejde.
                                                                                  • Re: Samba 30.06.2009 | 18:38
                                                                                    samo   Návštevník
                                                                                    toto sa stane ked pridam label: http://img6.imgup.eu/Obrazovkag9z.png ako mam teraz zdielat ked niesom vlastnik HDD ktory som si osobne kupil uz ma to stve
                                                                                    • Re: Samba 30.06.2009 | 18:46
                                                                                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                                                      na tom obrazku kde je chyba mas napisane aj riesenie, poriadne si to precitaj a povedz mi ty co je tym riesenim ...
                                                                                      Slackware
                                                                                    • Re: Samba 30.06.2009 | 18:48
                                                                                      samo   Návštevník
                                                                                      takze zdielanie mozem nastavit len pod rootom! neda sa nejak nastavit aby som nemusel byt root?
                                                                                      • Re: Samba 30.06.2009 | 18:53
                                                                                        samo   Návštevník
                                                                                        ja neviem co stym robit: 'net usershare' vrátil chybu 255: net usershare add: cannot share path /media/MyBook as we are restricted to only sharing directories we own.
                                                                                        Ask the administrator to add the line "usershare owner only = false"
                                                                                        to the [global] section of the smb.conf to allow this.

                                                                                        da sa to aj pod normalnym userom?

                                                                                        a preco mi to zdielanie fungovalo nedávno aj ked som nema ziadny riadok s Label?, záhada? je to divne
                                                                                        • Re: Samba 30.06.2009 | 19:06
                                                                                          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                                                          Pocuj chlape, na vlastnom PC si TY administrator a mas prava admina a uz ked toto nevies tak je zle.

                                                                                          Myslim si ze riesenie je toto:

                                                                                          Ask the administrator to add the line "usershare owner only = false"
                                                                                          to the [global] section of the smb.conf to allow this.


                                                                                          Ja ti uz viac k tejto teme nepoviem, nech sa s tebou zaobera niekto iny ...
                                                                                          Adios ...
                                                                                          Slackware
                                                                                          • Re: Samba 30.06.2009 | 19:18
                                                                                            samo   Návštevník
                                                                                            ok, kto my vysvetli co s tym mam robit?, kde to zmeniť?,
                                                                                            • Re: Samba 30.06.2009 | 19:22
                                                                                              samo   Návštevník
                                                                                              viem iba to ze mam nieco v smb.conf, ale neviem kde a co? Global: ale global hocikde?, do hocijakeho riadku?
                                                                                              • Re: Samba 30.06.2009 | 19:31
                                                                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                                                                Nie.
                                                                                                Do noveho riadku v sekcii global, tak ako tam vidis aj ine ukazky.
                                                                                                • Re: Samba 30.06.2009 | 19:40
                                                                                                  samo   Návštevník
                                                                                                  usershare owner only = false

                                                                                                  dufam ze to je to co mam pridat,
                                                                                                  #======================= Global Settings =======================

                                                                                                  [global]

                                                                                                  ## Browsing/Identification ###

                                                                                                  # Change this to the workgroup/NT-domain name your Samba server will part of
                                                                                                  workgroup = WORKGROUP

                                                                                                  # server string is the equivalent of the NT Description field
                                                                                                  server string = %h server (Samba, Ubuntu)

                                                                                                  # Windows Internet Name Serving Support Section:
                                                                                                  # WINS Support - Tells the NMBD component of Samba to enable its WINS Server
                                                                                                  # wins support = no

                                                                                                  # WINS Server - Tells the NMBD components of Samba to be a WINS Client
                                                                                                  # Note: Samba can be either a WINS Server, or a WINS Client, but NOT both
                                                                                                  ; wins server = w.x.y.z

                                                                                                  # This will prevent nmbd to search for NetBIOS names through DNS.
                                                                                                  dns proxy = no

                                                                                                  # What naming service and in what order should we use to resolve host names
                                                                                                  # to IP addresses
                                                                                                  ; name resolve order = lmhosts host wins bcast
                                                                                                  usershare owner only = false

                                                                                                  #### Networking ####
                                                                                                  • Re: Samba 30.06.2009 | 19:41
                                                                                                    samo   Návštevník
                                                                                                    ked som to pridal ako vidis, tak pise uz len toto: 'net usershare' vrátil chybu 255: net usershare add: failed to add share mybook. Error was Operation not permitted

                                                                                                    ale stale to nejde
                                                                                                    • Re: Samba 30.06.2009 | 20:21
                                                                                                      samo   Návštevník
                                                                                                      co stym?
                                                                                                      • Re: Samba 30.06.2009 | 20:54
                                                                                                        hidden   Návštevník
                                                                                                        da sa vobec nastavovat pod beznym userom?
                                                                                                      • Re: Samba 30.06.2009 | 21:02
                                                                                                        WlaSaTy   Návštevník
                                                                                                        Ty si to dal nad sekciu global schvalne, len preto aby si sa mohol ukazovat? Daj to do sekcie global ako bolo povedane.

                                                                                                        A nastavovat ako uzivatel mozes v pohode, obcas je vsak pouzit prikaz sudo alebo jeho derivaty.