gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.08.2009 | 16:37
kndela   Návštevník

caute ludia,

mam nainstalovany OpenBox a Gnome. Potrebujem aby sa user1 mohol prihlasit iba do OpenBoxu a user2 iba do Gnome.

SLiM mi to zvlada v pohode lenze tam je problem s vypinanim pocitaca :-/

pouzivan Debian

neviem ako mam zakazat menit session uzivatelom a maturujem nad tym uz od rana



dikes za kazdu radu
    • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 13.08.2009 | 16:48
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      gnome u kazdeho uzivatela vyzera trochu inak. kde je teda problem? z akeho dovodu nemozu pouzivat viacery pouzivatelia jedno prostredie?
      • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 13.08.2009 | 17:11
        knedla   Návštevník
        nejak sa nechytam.

        ja potrebujem nieco taketo. pusti sa mi gdm, user napise svoj login a heslo a bac nabehne mu OpenBox a tam ma len Iceweasel. Ale user1 je vychcalek a vie ze ked si pusti gnome (v gdm prehodi session ) tak tam bude mat plnohodnotny desktop, v com sa mu snazime zabranit.
        • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 13.08.2009 | 17:56
          Peter S.   Návštevník
          hm a riešiť to cez skupiny? vytvoríš nové skupiny pre každé prostredie jedno a do danej skupiny daš iba užívateľa ktorý môže spustiť dané prostredie...

          teraz mi beží lxde a to by sa malo spúšťať týmto:
          /usr/bin/lxsession
          takže vytvoril by si skupinu lxsession (napríklad), dal do nej dotyčného uživateľa a zmenil skupinu danej binárky na lxsession.

          Užívateľ ktorý v skupine lxsession nie je by si ju nevedel spustiť....

          Nie je to elegantné ale môže to fungovať...

          treba ti len (možno ps ax) zistiť čo spúšťa jednotlivé prostredia...
          • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 13.08.2009 | 18:04
            WlaSaTy   Návštevník
            Nebude jednoduchsie urobit rovno Kiosk namiesto takychto uprav ktore sa same zlikviduju pri najblizsom update?
            • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 13.08.2009 | 23:55
              Avatar peter s.   Používateľ
              samozrejme s tým updatom je to pravda, takže tieto zmeny by som naskriptoval a aby sa dali vykonať (obnovit) kedykoľvek
              • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 14.08.2009 | 00:28
                knedla   Návštevník
                to riesenie so skupinami sa mi zda najjednoduchsie a zatial najlepsie resp. zatial funguje :))

                dikes za pomoc
    • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 13.08.2009 | 18:09
      Avatar piter Debian, ArchLinux  Používateľ
      hladaj "gdmsetup", mala by to byt aplikacia (GUI) na nastavenie gdm. Existuju 2 zoznamy, exclude a include. Neviem presne ako to funguje, ale mena tych zoznamov hovoria za vsetko. TU som sa to docital...(google)
      • Re: gdm, zakazanie gnome niektorym uzivatelom 13.08.2009 | 18:11
        Avatar piter Debian, ArchLinux  Používateľ
        beriem s5, to ti zakaze obidve sessions, nie len gnome...