Mandriva

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.01.2010 | 15:54
karicka   Návštevník
caute chcel by som si stiahnut mandrivu ale mam s tym trosku problem.

hladam 64 bit verziu s KDE... stiahnut sa mi daju dve verzie: one a free. aky je medzi nimi rozdiel?
a kde najdem to co hladam ? dik
    • Re: Mandriva 06.01.2010 | 16:22
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      pokial ja viem ONE je CD kde je system a par zakladnych programov
      a FREE je DVD kde su repozitare (neviem ci cele) respektive ovela viac programov (vhodne ak sathujes u kamosa co my rychly net a ty doma nie)

      BTW z one si doinstalovanim spravis to iste ako je FREE ale balicky bude stahovat z netu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Mandriva 06.01.2010 | 16:22
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        a este som zabou, zda sa mi ze FREE neobsahuje ziadne proprietalne ovladace kodeky ani nic podobne
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Mandriva 06.01.2010 | 17:05
      dash   Návštevník
      Pokiaľ dobre viem tak verzia One je iba 32 bitová takže nemáš nad čím rozmýšľať.
      • Re: Mandriva 06.01.2010 | 18:01
        l_barbarossa   Návštevník
        to dash: asi sa mylis

        Medzi One a Free je rozdiel v tom, ze One je live, ale instalovatelna verzia, zvycajne zmestena na jedno CD. Tym padom - ze je iba na jednom CD - obsahuje iba 1 hlavne prostredie (Gnome vs KDE), obsahuje len urcitu mnozinu lokalizacnych balickov (teda su verzie pre konkretny region). Dalej - CD-cko verzie One sa narozdiel od Free neda (resp. nezvykne) pouzivat ako lokalny repozitar balikov . ai.
        • Re: Mandriva 06.01.2010 | 21:24
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          no stiahol som si dual free, nainstalova a pri konfigurovani siete mi vypisalo ze siet je nakonfigurovana ale nepodarilo sa pripojit k dakej stranke ci co to. potom reboot, prihlasenie sa do kdm a nasledna chyba ktora sa mi objavuje stale- chyba balicek mesa-demos. tak som dal ze vyhladat a nainstalovat a vypisalo mi ze ho neviem najst. nasledne mozem iba restartovat pc. viete mi pomoct?
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
          • Re: Mandriva 07.01.2010 | 10:17
            l_barbarossa   Návštevník
            - siet sice mozes mat nakonfigurovanu, ale nemusi byt spravna - chyba moze byt: zla podsiet/brana, nespravne dns, proxy a pod. cize urobis si klasicku diagnostiku sietoveho pripojenia napr. pomocou ifconfig, ping a doladis
            - v dalsom kroku si pridas repozitare
            - az ked mas dostupne definovane repozitare, az potom mozes instalovat baliky
        • Re: Mandriva 06.01.2010 | 22:18
          dash   Návštevník
          Vďaka za info :-) Ja som o tejto komunitnej verzii nevedel, iba o oficiálnej od Mandrivy...
          • Re: Mandriva 06.01.2010 | 22:31
            tomino   Návštevník
            ja som tam videl ze dual arch tak reku ze aspon nebudem musiet stahovat 2 krat pretoze najprv virtualbox a potom 64 bit real. Celkom dobra verzia je v nej zabudovane lxde, kde a aj gnome. a ma 700 MB ale mam s tym problemy....
            • Re: Mandriva 07.01.2010 | 15:57
              dash   Návštevník
              Ja Mandrivu používam len 32 bitovú na Eee PC. Inštaloval som z live CD Mandriva One a DVD Mandriva Free som si pridal ako repozitár...