images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.02.2010 | 11:29
Jano   Návštevník
dobrý deň
už pár rokov používam mandrivu ako primárny OS ,stále však mám jeden veľký problém s google aplikáciami:
images.google- keď vyhľadám obrázky,nevidím náhľady......
picasa.google-tiež sa mi zobrazuje len text.....
maps.google-tu sa mi mapa zobrazí ale nedá sa v nej pohybovať myšou.....chytím a ťahám ale nereaguje
pridávam aj screenshoty: screen) screen2) screen3)
Neviem ako tento problém popísať ale inde mi všetko funguje :napr na sme.sk aj videá .flv aj obrázky fungujú....
http://mapy.zoznam.sk/-tam takisto všetko funguje....
A mám samozrejme zapnutý javascript aj načítavanie obrázkov....a skúšal som snáď všetky prehliadače(firefox,opera,chrome,konqeror...)

Ospravedlňujem sa že neviem problém podrobne popísať ale skutočne netuším prečo mi to nejde,hľadal som v FAQ na google.com ,skúšal som nájsť podobný problém,...zistiť či mi nechýba nejaká knižnica.....
Ak viete niekdo v čom je prblém prosím pomôžte...
    • Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 01.02.2010 | 12:42
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      fuha, to vyzera, akoby to nieco blokovalo ... podla panelu tipujem, ze mas KDE4, takze mandriva bude novsieho data ... a tak isto sa to chova v kazdom browseri?
      • Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 01.02.2010 | 18:36
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        pise ze skusal vsetky mozne prehliadace
        mne to zase pripada ako keby to blokoval router aôebo nejaka VPN alebo poskytovatel netu
        podobne veci mi robi opera mobile ked mam zapnutu vunkciu TURBO - nechce zobrazit korektne obsah google stranok
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 01.02.2010 | 21:37
          WlaSaTy   Návštevník
          Kebu to boli len niektore stranky, tak poviem ze je to agresivny proxy server ktory ignoruje content-refresh (reload v browseri). Takto to moze byt aj vypadavajuca wifina.

          mtr images.google.com
      • images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 02.02.2010 | 17:13
        orthe   Návštevník
        vo windowse mi to funguje, takže poskytovateľ to nebude asi blokovať a vypadajúca wifina to ma napadlo ale to by potom pod win nešlo tiež nie? nič som nenastavoval zo začiatku automaticky mi to nešlo.....
        privítam hociaký šialený názor....
        Ďakujem
        • Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 02.02.2010 | 21:32
          WlaSaTy   Návštevník
          Skus porovnat DNS servre. Obcas poskytovatelom vypadava primarny DNS a Linux je na to citlivejsi.
          • Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 07.02.2010 | 20:07
            orthe   Návštevník
            Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením

            02.02.2010 20:32
            Skus porovnat DNS servre. Obcas poskytovatelom vypadava primarny DNS a Linux je na to citlivejsi.

            Áno boli to DNS servre!!! to by ma nikdy nenapadlo mal som tam neaktuálne a poskytovateľ mi dal nové adresy...no a teraz to jednoducho fičí....
            Ďakujem za pomoc!
            • Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 08.02.2010 | 20:42
              WlaSaTy   Návštevník
              Skor je otazkou ze preco si neobdrzal nove DNS servre cez DHCP, ale na to Ti rad odpovie ten poskytovatel.
        • Re: images.google picasa.google maps.google/problém s zobrazením 03.02.2010 | 09:46
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          vyskusaj dake live distro, napr ubuntu. Takto aspon na 100% vylucis ze je to mandrivou