Problém s prihlásením

Sekcia: Hardware a Drivery 02.06.2010 | 20:56
poiuz   Návštevník
Dobrý deň. Nedávno som si nainštaloval nový operačný systém, konkrétne Open SUSE 10.2 a v jeho používaní som používaní som zatiaľ "lamer". Mám tu jeden problém, možno sa bude zdať primitívny:
Neviem sa nikam prihlásiť ako root. Nemôžem sa dostať do konzoly, ani cez terminal nemôžem nič vykonať ako root. Totiž vždy keď chcem meniť nastavenia ako root, napríklad pomocou príkazu sudo -s systém odo mňa vypýta prihlasovacie meno a heslo. Meno zadám, ale heslo nejde zadať. Kurzor zostane stáť, akoby som ani nič nepísal.
Neviete niekto čo by to mohlo spôsobiť a ako taký problém riešiť? Vopred ďakujem za odpovede.
    • Re: Problém s prihlásením 02.06.2010 | 21:50
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      **** sa pri zadavani hesla nezobrazia
      heslo proste zadaj naslepo a odenteruj
      tak to ma byt je to na ochranu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Problém s prihlásením 03.06.2010 | 00:15
        sandokan   Návštevník
        aby niekto pri pisani nevedel kolko miestne heslo maz pouzite. Zo zaciatku to divne ale potom si zviknes, niekedy mi je luto, ze takto sa nedavaju hesla aj inde
    • Re: Problém s prihlásením 03.06.2010 | 00:18
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no opensuse 10.2 prave novy system nie je

      skus namiesto sudo pouzit obycajne su
    • Re: Problém s prihlásením 03.06.2010 | 01:54
      poiuz   Návštevník
      To je pravda, že to nie je najnovší systém...
      S tým heslom na slepo ste mali pravdu, funguje to, tak vďaka.
    • Re: Problém s prihlásením 03.06.2010 | 02:18
      poiuz   Návštevník
      A keďže nechcem veĺmi spamovať s témami, tak by som sa tu chcel ešte jednu otázku opýtať: Mám na disku jednu partíciu z windowsu (E) o ktorú nechcem prísť. Zvyšok disku chcem rozdeliť podľa vlastných potrieb. Pri rozdeľovaní mi ale systém ponúkne iba zadávanie začiatočných a koncových cylindrov. U mňa má jeden asi 7MB. Chcem si teda vytvoriť partíciu od 9113. po 19406. cylinder (cca70GB), ale systém ohlási, že je to neplatné. Nechápem ale prečo, keď viem, že všetky cylindre sú volné a nepatria už pod inú partíciu. veľkosť HDD je 160 GB. Čo tomu bráni?
      • Re: Problém s prihlásením 03.06.2010 | 13:31
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        na rozdelenie disku pouzi GPARTED (urcite bude v repozitaroch distribucie - nainstaluj ho cez spravku balikov/programov) tam nebudes riesit ziadne cylindre ale vsetko nastavis par klknutiami
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Problém s prihlásením 04.06.2010 | 02:59
        60iuu8h   Návštevník
        nepatria nahodou pod extended partition ?
        fdisk -l ako root napovie
        • Re: Problém s prihlásením 06.06.2010 | 04:56
          poiuz   Návštevník
          Patria. Problém vyriešený