Zachráňte dáta

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.09.2010 | 00:30
guty   Návštevník
Zvolil som v GPARTED - Device - Create partition table. Ale čo sa nestalo? Všetko mi zmizlo. Ostal len jeden disk - UNALLOCATED!!! Ani Windows (ten by ma tak netrapil) ale všetky dáta fotky asi za posledných 8 rokov sú preč. Dá sa ešte niečo s tým robiť? Ako zachránim tie fotky? Nahodil som LINUX UBUNTU z LIVE CD. Nič mi tam neukazuje, len jeden disk DISK UNALLOCATED!!! PoraĎte prosím.....dám aj neviem čo, za zachránené dáta z disku.....Urobím s tým niečo??? Vďaka. :-(
    • Re: Zachráňte dáta 11.09.2010 | 03:26
      Avatar Grawp   Používateľ
      Pri voľbe Device -> Create partition table si mal veľké upozornenie, že z disku zmaže všetky dáta. Upozornenia treba čítať!!! Radšej si mal poslať screenshot po tom čo si jednu partíciu zmazal a tá druhá nešla zvačšiť. Nejak by sa to vyriešilo.

      Nainštaluj balíček testdisk.
      V konzole spusti sudo tesdisk.
      Vyber daný disk.
      Typ systému partícií je "Intel".
      Daj analyzovať.
      Quick Search.
      A potom nejak popridávaj stratené partície (Ak by to náhodou našlo aj iné ako tam boli, tie ignoruj, hladaj tie čo tam boli.). Dole je nápoveda, ktoré tlačítko čo robí. Radšej sa spýtaj ak si nebudeš dať vedieť rady.

      Po pridaní všetkých stratených partícií sprav pre istotu reštart. Následne ešte stále! z LiveCD skús otvoriť tie partície a pozreť či tie súbory sú tam. A preistou ich zálohuj.
    • Re: Zachráňte dáta 11.09.2010 | 03:26
      devnull   Návštevník
      Ty vies cloveka pobavit, vymazes si partition table a stazujes sa, ze disk vyzera prazdny.

      Ale aby sa nepovedalo, ze som skodoradostny, skusim ti pomoct. Prvy a stvrty odkaz vyzeraju v pohode.

      A nabuduce ked sa budes hrat s diskom tak si odzalohuj dolezite data a nezaskodilo by ani partition table zalohovat: fdisk -l jeden prikaz a nemal by si problem.
    • Re: Zachráňte dáta 11.09.2010 | 04:24
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Tie dáta tam sú. Teraz mám popito, hľavne nesprav blbosť, zajtra sa na to pzrieme.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Zachráňte dáta 11.09.2010 | 09:54
        guty   Návštevník
        Vybral som HDD, dal som do druheho PC, stiahol TESTDISK a vo WINDOWS spustil na to druhom PC. Obnovilo mi C:\ partíciu tak, že mi ide aj spustiť Windows, ale D:\ mi síce obnovilo, ale keď na ňu kliknem, vyhodí mi, že je disk poškodený. Stiahol som program Find and Mount, pekne mi pripojilo partíciu a nazval som si disk. Potom som mohol skopírovať všetko do toho druhého PC. Takže dáta a fotky mám zachránené. Len škoda, že mi ten TESTDISK neurobil to d:\ radšej ako c:\. Vďaka za rady.
        • Re: Zachráňte dáta 11.09.2010 | 17:28
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Tak to som rád že si ich zachránil. Dúfam že si sa dosť poučíl a už zálohuješ dáta na CD/DVD :)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Zachráňte dáta 11.09.2010 | 19:19
            guty   Návštevník
            No jasne, a ako po včerajšku?
            • Re: Zachráňte dáta 11.09.2010 | 21:43
              WlaSaTy   Návštevník
              Dobrá otázka. Ale na tú si si odpovedal už dávnejšie keď si povedal že sa to naťahá znova.

              Inak, môžeš ešte skúsiť vyrať tú agresívnejšiu možnosť vyhľadávania dát. Trvá to síce o hodne dlhšie, ale je to spoľahlivejšie. Akurát, že 100% spoľahlivosť zaisťuje len konzistentná záloha a nie program ktorý sa snaží analyzovať a opraviť tento typ chyby.
            • Re: Zachráňte dáta 13.09.2010 | 10:03
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Zas som skončil tak jak v piatok :D Prišiel sused s kompom že mu tam nejaký maník narval Widle a že mu nejde Ubuntu, tak som mu obnovil GRUB a zaliali sme to :)
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Zachráňte dáta 12.09.2010 | 17:27
          Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
          Kámo, normálne mi spolu s tebou odľahlo. Pred rokmi, ešte keď som používal Windows a robil som svoje prvé kroky s programom Partition magic som neodborne zmenil veľkosť klastra a bol som v prdeli. Do revu mi bolo.
          http://pavelka-andrej.rhcloud.com/