Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11

Sekcia: Hardware a Drivery 01.01.2011 | 11:35
Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
Modem je detekovaný systémom len ho neviem nastaviť.
    • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 04.01.2011 | 13:26
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Co znamena, ze je detekovany systemom? Rozozna ho ako pamatove zariadenie alebo ako modem?
      Predpokladam, ze to rozbehavas na SLED s KDE. Ak je zariadenie rozoznane ako modem, staci sa trosku vyhrat so spravcom pripojeni, KDE (alebo SLED) urcite obsahuje kvalitneho spravcu pripojenia, ktory zvladne nakonfigurovat podobne zariadenie pomocou nejakeho klikacieho sprievodcu. Pokial je zariadenie rozoznane iba ako pamatove zariadenie, odporucam sa pozriet na tento clanok (inak, da sa nanho kliknut aj z uvodnej stranky, netreba zakladat novu temu, ak je riesenie na dosah).
      • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 05.01.2011 | 15:09
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
        SUSE Neobsahuje konfiguraky /etc/ppp/chatscripts/sgh-z810 a /etc/ppp/chatscripts/sgh-z810-hang
        • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 05.01.2011 | 21:40
          Avatar drak_dragon   Používateľ
          To je pekne, ani Ubuntu ich neobsahuje. Daju sa ale vytvorit, ci nie?
      • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 05.01.2011 | 16:07
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
        Sakis3G funguje ale nevie sa pripojit
        • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 05.01.2011 | 21:50
          Avatar drak_dragon   Používateľ
          Ale no tak, bud trochu zhovorcivejsi.
          Skusal si teda ten navod z toho clanku, na ktory som ta odkazoval? Kde konkretne si sa zasekol? Co konkretne nefungovalo tak ako malo? Pokial mas problem s niecim z toho navodu, napis co. A co sa tyka toho skriptu, ten nemam odskusany, neviem presne o co sa jedna, co vsetko zautomatizuje a co nie. Ak tvrdis, ze funguje, ale sa nepripoji, hadam vyhodi aj nejaky ten vypis alebo sa mylim?
          • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 06.01.2011 | 11:25
            Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
            Konkretne neobsahuje aj /usr/bin/chat a tam som skoncil pri tych konfigurakoch co som napisal predtym a /etc/ppp/chatscripts/sgh-z810-hang
            • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 06.01.2011 | 14:07
              Avatar drak_dragon   Používateľ
              Dobre, tak si nepokecam. Ale mozem viest monolog. Zatial som sa dozvedel toto:

              Mas nainstalovane v systeme vsetko, co je potreba. Vykonane vsetky prikazy, co je potreba (stastlivo, predpokladam, kedze si nenapisal nic, ziaden vypis s chybou a pod) a zasekol si sa pri tom, ze nemozes najst nejake konfiguraky, ktore som uvadzal v clanku. OK. Este raz pisem, ze to, ze si ich nenasiel, vobec nevadi, pretoze konfigurak si mozes aj vytvorit. Nemal by to byt problem, ved v navode su presne adresy a nazvy konfigurakov + ich obsah alebo sa mylim? Dalsi problem je, ze si nenasiel subor /usr/bin/chat. Co ten s tym ma spolocne? Nikde som nic o nom nenasiel. Asi mas na mysli /usr/sbin/chat. Ani ten nemas? Si si isty, ze mas vsetko nainstalovane, ako v navode?

              Precitaj si ten clanok, pismenko za pismenkom, slovo za slovom, vetu za vetou. Urob vsetko presne tak, ako je tam popisane. A potom, ked bude s niecim problem, napis mi, co presne si robil, ked sa problem vyskytol a co je to za problem (ak je to prikaz, urcite vyhodi nejaku chybovu hlasku, ak nemozes nieco urobit, takisto sa Ti zrejme objavi varovne okienko a pod.). Bez takychto informacii sa dalej nepohneme a ja ti nebudem moct pomoct. Len pomaly a pokojne, krok za krokom, striktne dodrzuj to, co je v navode.
              • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 06.01.2011 | 19:38
                Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                pokusim sa
              • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 06.01.2011 | 20:15
                Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                Vsetko som spravil podla navodu vsetky konfiguraky co chybali som vytvoril a nic sa nestalo ani yast nepridal poskytovatela poslem aj screenshot ak bude treba
                • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 07.01.2011 | 10:52
                  Avatar drak_dragon   Používateľ
                  Skus, ak by sa dalo, mozno sa na to niekto chyti. Ja osobne s yastom nemam skusenosti, nepoznam ani jeho moznosti. Myslim ale, ze distro ako SLED by toto malo zvladnut. Ak ma niekto skusenost s mobile broadband na SUSE, mohol by sa trosku zapojit?
                  Inak, ak mas SLED, nemal by si mat k dispozicii aj technicku podporu? Ak sa nepodari problem vyriesit komunitne, mozno by si to mohol skusit u nich.
                  Este mozem poskytnut aj linky, z ktorych som cerpal informacie, ked som rozbehaval tento modem ja na Ubuntu:

                  http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/
                  http://ftp.vse.sk/sgh-z810.html
                  http://yura.stryi.com/2009/01/25/samsung-sgh-z810-ubuntu/

                  Jedna z tych stranok je vo volajakej rustine, ale google translate s tym nema velmi velke problemy - aspon mne sa to celkom dalo (tou rustinou som si nie isty - gt si mysli, ze je to ukrajincina). Nieco z tych clankov mne nefungovalo, nieco mam odtial, nieco odinakial (a uz neviem odkial). Mozno nieco, co mne neslo, tebe pojde.
                  • Re: Nastavenie modemu Samsung Z-810(orange) NA SLED 11 07.01.2011 | 15:24
                    Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                    vyskusam