Student App

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2011 | 17:58
Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
Zdar chlapi. Neviete o nejakej uzitocnej aplikacii, ktora je vhodna pre studenta? Hladam nieco co umoznuje pisat si poznamky do nejakeho zapisnika, vkladat tam obrazky, robit si zalozky a pod. Videl som nieco podobne na osx, vyzeralo to ako zapisnik s riadkami a na boku mal tie farebne zalozky, ktore su dost uzitocne. Mohol by osm pozit aj Open/Libre office, no tieto editory moc nemusim.

A este nieco pomimo :) aky je vas najobluenejsi nastroj na organizaciu? T.j kontakty, adresy, nejaky ten to-do list, kalendar k tomu atd. Evolution taktiez nemusim, nakolko mi pride tazkopadny, preplacany a mam radsej jednoduchsie apps.

Vdaka.
Strongest community ever. Linux_
    • Re: Student App 05.03.2011 | 21:59
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja len k tomu evolutionu, chces app co ma to-do, kontakty, kalendar, poznamky, a neviem co este a cakas ze bude jednoducha ??
      ak chces lahke aplikacie necakaj vela funkcii skor jednoduchost a hladaj si na kazdu cinnost iny aplikaciu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Student App 06.03.2011 | 00:20
        Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
        Slovnym spojenim "jednoduchsie apps" som mal na mysli aplikacie ktore ked otvoris, tak v nich nenajdes milion tisic panelov a tlacitok :) prste nieco co sluzi ciste na dany ucel :) ako napr. Contacts
        Strongest community ever. Linux_
    • Re: Student App 05.03.2011 | 23:07
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      ja pouzivam cli:
      adresar --> abook
      kalendar --> calcurse
      poznamky --> vim-outliner

      gui:
      poznamky --> zim
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
    • Re: Student App 06.03.2011 | 10:43
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Ja poznamky riesim na papier, cize to Ti velmi nehelfnem. Kontakty mam riesene trochu tazkopadne - mam kvoli nim nainstalovany Thunderbird. Co sa tyka kalendaru a to-do listu - to som nikdy nepotreboval, vzdy som bol schopny si to zapamatat. Ale v Xubuntu mam Orage, ktory okrem hodin a kalendaru obsahuje aj nieco ako poznamky a to-do list.
    • Re: Student App 06.03.2011 | 12:06
      Avatar sittam Ubuntu 10.10  Používateľ
      Pre teba by bol mozno vhodny http://basket.kde.org/
      Svoje adresy poznamky, maily, kalendare, to-do,... organizujem v thunderbird+lightning