Ubuntu 11.04 a Gnome 3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.05.2011 | 21:34
Avatar w.u.n.j.o   Používateľ
Dobrý deň,
nainštaloval som si Ubuntu 11.04 a hneď som si tam dal Gnome 3 bez nejakých komplikácii. Potom som sa však ešte hral s oddielmi disku a niečo som pobabral a tak som musel Ubuntu 11.04 nainštalovať ešte raz. Keď som tam však išiel dať Gnome 3 tento krát tak po reštarte PC sa mi objavila prihlasovacia obrazovka a keď som zadal heslo a klikol na prihlásiť sa chvíľku sa to tvárilo, že sa to čoskoro prihlási a potom mi to vypísalo chybu "Could not update ICEauthority; file /home/mojemeno/.ICEauthority" s jedinou možnosťou - Log out.
Skúšal som googliť a ako vidím chyba sa nedeje len na tomto systéme, ale aj na iných a asi je to úplne bežná chyba, ale netuším čo znamená. Pokúšal som sa (úspešne) počas prihlasovacej obrazovky (CTRL+ALT+F1) odstrániť .ICEauthority, ale nič sa nestalo - stále sa nešlo úspešne prihlásiť.
Neviete ako by sa dala chyba odstrániť? (teraz momentálne mám len Ubuntu 11.04 s Unity)
    • Re: Ubuntu 11.04 a Gnome 3 03.05.2011 | 22:26
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ si ten súbor vymazal a je tam znova rovnaká chyba ako pred tým (Could not update ICEauthority; file /home/mojemeno/.ICEauthority), tak to vyzerá že si mal osve disk s domovskými priećinkami a zmenilo sa ti užívateľské číslo.

      Ale, ak je tam hociaká iná chyba, tak to môže byť hocičo.

      Skús opísať ako si to inštaloval.
      • Re: Ubuntu 11.04 a Gnome 3 03.05.2011 | 22:42
        Avatar w.u.n.j.o   Používateľ
        Keďže som tam už mal súbory (po tej úprave oddielov) a stalo sa to, že systém nešiel zapnúť tak som ho išiel preinštalovať.
        Pýtalo sa ma na spôsob tak som dal - aktualizovať z 11.04 na 11.04 .. všetko prebehlo dobre, ale keď som teraz išiel dať gnome 3 podľa tohto návodu http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-GNOME-3-on-Ubuntu-11-04-194085.shtml a pri reštarte a prihlásení nastala chyba.
        • Re: Ubuntu 11.04 a Gnome 3 03.05.2011 | 23:13
          WlaSaTy   Návštevník
          No, neviem aký je podľa Teba rozdiel alebo zhoda medzi pojmami aktualizovať z 11.04 na 11.04 a tak som musel Ubuntu 11.04 nainštalovať ešte raz. Ty by si to vedel povedať?

          Tak isto neviem či sa tá pôvodná chyba Could not update ICEauthority; file /home/mojemeno/.ICEauthorityodstránila a nastala tam iná, alebo či si nevymazal ten súbor keď si sa o to pokúšal.

          Nemáš len plný disk? Občas sa to stane.
          • Re: Ubuntu 11.04 a Gnome 3 03.05.2011 | 23:20
            Avatar w.u.n.j.o   Používateľ
            Medzi týmito pojmami rozdiel nie je, je to to isté povedané dva krát aby to bolo pochopitelnejšie.
            Nie práveže nie, tá chyba tam je stále nech robím čo robím (a stále tá istá :-( )
            Nie nemám plný disk, možno ten na ktorom mám windows, ale aj tám je pár GB voľných.

            pre ilustráciu: http://i55.tinypic.com/33c25hk.png
            • Re: Ubuntu 11.04 a Gnome 3 03.05.2011 | 23:33
              Avatar w.u.n.j.o   Používateľ
              * možno to je spôsobené nejako aj rozdelením oddielov, veď predsa vtedy sa mi to pokašľalo, alebo nie?
            • Re: Ubuntu 11.04 a Gnome 3 04.05.2011 | 00:19
              WlaSaTy   Návštevník
              To som nevedel že je to isté keď vykonám upgrade a čistú inštaláciu. Človek sa uč=i celý život.

              Asi si už naozaj nespomenieš ako si ten systém nštaloval. No nič. Skús to celé odzálohovať a nainštalovať na novo. Asi to bude v tomto prípade rýchlejšie.
              • Re: Ubuntu 11.04 a Gnome 3 04.05.2011 | 00:38
                Avatar w.u.n.j.o   Používateľ
                Jasné, to ma napadlo ako prvé, preto som písal tu lebo veľmi sa mi nechce znovu tých 150GB zálohovať.