Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-)

Sekcia: Komunita 23.12.2011 | 21:57
Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
    • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 23.12.2011 | 23:21
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Aj vam, uzite si to tu este posledne dni. Ked sa nezaplati domena, tak vam to tu cele padne.

      % man whois
      % whois linuxos.sk
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 24.12.2011 | 10:58
        d_   Návštevník
        Všetko najlepšie ....
        Dare_devil: :D :D
        To je taký problém zaplatiť cez internet banking jednú doménu? Ach, Slovensko.
        • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 24.12.2011 | 12:08
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Vidis, ze je :) Teraz cez sviatky sa to ani nestihne zaplatit, resp. aj ked sa to zaplati nestihne sa vykonat transakcia. ASpon teda si myslim.. Nie som ziaden odporca linuxos.sk, ale neprajnik, ale je vidiet, ze to uz nik neriesi a cele to padne. komunita sa tu uz taktiez az na par skalnych ( dodoedo, wlasaty ) rozpadla
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 24.12.2011 | 14:13
            Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
            Rád by som sa pripojil (ku komunite myslím), lebo ja to tu mám rád a keby to tu padlo, vážne by ma to dosť mrzelo, lebo aj keď tu nechodím od vzniku tohto webu, a s Linuxom mám len skromné 3 roky skúseností, dosť som si sem zvykol chodiť a páči sa mi to tu. Tak teraz rozmýšľam, aký je dôvod, prečo sa tu vraj komunita rozpadla, ale nič moc mi nenapadá. Možno by to chcelo častejšie vydávať články a určite by pomohol redesign webu. A čo keby sme sa na chod linux.os poskladali podobne ako to robí Wikipedia? Ja viem, nie je nás tu toľko, ako na Wikipedii, ale keby sme tu dali tak po 5 alebo po 10 €, mohlo by to pomôcť aspoň zaplatiť hodting; teda v prípade, ak si autor webu myslí, že sa tu peniaze oplatí vrážať, lebo som čítal tému, v ktorej uvádza, že chce vybudovať nový portál. Ozaj. A čo tak využiť neplatený hosting websupport.sk, ktorý ponúkajú pre neziskové projekty?
            http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
            • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 04:56
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ja som chcel rozbehnut novy portal - kupil som domenu (superuser.sk), server ako hosting mi bezi doma.. takze naklady minimum. Zivnost budem mat od januara, takze este aj s tym by nebol problem, co sa tyka teda uctovania zisku z reklamy a pod., ale ostal som na razcesti - oplati sa vobec nieco take nanovo budovat? chcu to este ludia? bude tam chodit viac ako 6 ludi denne? ... ak mate realny zaujem, mozme zacat veci riesit. ale myslim si ze kapitolu co sa tyka linuxos by som uzavrel, a venoval sa novemu, dcerskemu projektu.
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 05:11
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                ..To je zase hodin, a ja ze co mi nik neodpisuje.. :-D
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 11:11
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                tomu sa hovori risiko podnikania.
              • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 26.12.2011 | 16:55
                Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
                O novej doménie viem, sledujem to tu. Počuj, linux.os je značka, chápeš? Je to značka, na ktorú si ľudia zvykli. Navrhoval by som tu nechať databázu a ak to na vrstve CONTROLLER dobre funguje, navrhoval by som omladiť portál a hlavne porozmýšľať, akým spôsobom ho naplniť kvalitným obsahom. Mohol by som prispieť niejakými článkami orientovanými prevažne na nových užívateľov slobodného softvéru bez nároku na zisk.


                Ak sa naozaj má rozbehnúť nový projekt, tak by som navrhoval aspoň túto databázu vyexportovať na nahodiť do nového projektu, lebo podľa mňa by bola škoda prísť o dáta.


                A čo keby sme sa do záchrany tohto portálu pustili všetci, ktorým nám na ňom záleží? Každý by mohol prispieť svojou troškou know-how.
                http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
                • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 26.12.2011 | 20:38
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  To uz je nieco uplne ine ako chcem ja.

                  Chcem samostatny projekt, linuxos nechat linuxosom, tamto budovat uplne inym smerom, na uplne inych zakladoch. A urcite sa nechcem zameriavat na ziadnych novacikov, na to je tona navodov na nete, dalsiu stranku pre novacikov netreba.

                  Ja som sa do zachrany tohto portalu pustil pred nejakymi dvoma rokmi a vydrzal som rok a nieco tusim, dalej som nemal sil..
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 24.12.2011 | 14:52
            Avatar mmatko   Používateľ
            tiez by mi linuxos chybal - bola tu dynamicka komunita a je skoda sa tohto celeho vzdat...
          • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 24.12.2011 | 23:43
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Keď sa bavíme o komunite, tak tu boli ľudia ako Ondrej, Tomáš, Štefan, Daniel, eMDi, Edo a ty, Wlasatý je akurát tak kolotočár čo sa ani nezaregistroval, poprosím nemiešať zrno s plevami.

            Budem sa opakovať, portál LinuxOS je na slovensku No1 a nikdo na tom nič nezmení. Prajem všetkým veľa slobodnej mysle a oslobodenia sa od dnešnej doby a debilkov čo ju obhajujú. Skúsme zmeniť zajtrajšok, to jediné čo chcem a v čo verím.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 11:10
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pre nove vedenie asi ano.
          • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 12:11
            d_   Návštevník
            áno
            Když ztratíte zájem o program, vaší poslední povinností je předat jej schopnému nástupci. Katedrála a tržiště
            Ale kľudne to sedí aj na projekt, stránku ...
            • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 21:13
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              A ked nik taky neni tak co?

              Nie som v SR, tak to nestiham previest, ked mate niekto zaujem tak to hodte v utorok do tatrabanky, vydoloval som tie udaje teraz z mailserveru a vygeneroval som fakturu (to bolo spominania na heslo z pred par rokov...).

              ucet: 2626709643/1100
              var. sym: 3611122041
              suma: 17,28EUR
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 21:56
                d_   Návštevník
                zaplatím to teraz cez internet banking, takže nech už nik neplatí, ešte že mám aj účet práve v tatra banka :D

                P.S.: A si sa spýtal, či niekto taký existuje?
                • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 25.12.2011 | 22:15
                  d_   Návštevník
                  prevedené - INTERNET SK, S.R.O.
                  • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 26.12.2011 | 00:33
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    dik.

                    hod mi do mailu potom c. uctu, poslem ti peniaze (v ~piatok/pondelok ich mas na ucte).

                    -> Po pravde, ja som to predal chalanom (emdi atd.) davnejsie, lebo som po par rokoch na to nemal uz sil a ani chute. Nasledne som to nejak uz neriesil. Ale tvoja otazka je stale cim dalej tym viacej na mieste. Trebalo by to tu cele upratat a dat do poriadku, aspon zakonzervovat clanky a upratat forum atd atd.

                    Miro nieco robi, ale kedy to bude je otazne, neviem ako ma vela casu, musim s nim hodit rec. Mozno raz linuxos bude vyzerat takto. Ale si nemyslim, ze nova krajsia super-cool verzia nejak pomoze, ked tu nebudu ludia, co sa o to budu starat s nadsenim a laskou.
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 26.12.2011 | 00:50
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      niektori sa starali a aj snazili. problemy vsak potom vznikali na roznych veciach ... neriesim. ja som to radsej vzdal. par clankov som sem nahodil, snazil sa, ale ... vsak sam vies tomas, ako to je ...
                    • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 27.12.2011 | 14:35
                      Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor
                      ahojte

                      tiez si myslim, ze vytvorit dcersky portal je nezmysel. pokus tu bol v podobe linuxon.sk, ale myslim, ze sa pomaly dostava do rovnakeho stavu, v akom je linuxos.sk (vela novych clankov nepribuda, clanky su zrazu preberane aspon zo zahranicia). pristup - treba vytvorit nove - je cisto studentsky. malo ludi si ale uvedomuje, ze sa o to potom treba aj starat, ako pise tomas. miesto casu, ktori chcete venovat do noveho projektu, radsej venujte do napisania niekolkych clankov, ked aj na temu, ako taky portal (cms) nainstalovat, rozbehat, udrziavat. urobite tym lepsiu pracu, ako keby ste ho rozbehali a cakali, ze kto teraz nieco napise...

                      mne ste tu vydali clanok zhruba pred rokom, ale rok a pol som sa ho snazil sem dostat a nikto sa k tomu nemal. nedavno som dostal napad napisat par dielov o skriptovani v bashi, kedze o tom zvyknem obcas prednasat a spravit nieco na precitanie na tuto temu by mozno nebolo zle. napisal som mail na adresu, ktoru som nasiel v sekcii Hladame autorov, ale ako odpoved som dostal mail od mailserveru, ze moj mail nemoze byt doruceny. super. tak som skusil z ineho mailu, tiez nic, ale aspon mi neodpovedal mail server. skusal som aj jabber, ale zatial tiez bez odpovede. rozumiem, ze som vystihol vianocne sviatky, ale... ak malo viac ludi snahu niecim prispiet a skoncili ako ja, asi nieco nie je dobre a niet sa comu cudovat, ze to tu pomaly vymiera.

                      tak asi len tolko v rychlosti na tuto temu. skoda :-(

                      mirek
                      • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 00:33
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        k tomu clanku, asi som ho spublikoval ja ... zial, ono lahko sa hovori "napisme par clankov" za pol roka az rok som vyzyval ludi nespocetne krat ... vysledok? prislo asi 12 - 15 clankov, dokopy od styroch ci piatich autorov. jeden napisal tri, dalsi 5 (serialy) , jeden ci dva ja ... kopa ludi si mysli, ze je to easy. vezmi si, ze moja dcera mala teraz dva roky, pred dvoma rokmi aj nieco som sa ujal portalu a zial aj serverov. vysledok? striehni, pis, nahanaj, pros, rob ... ked mas doma male dieta, manzelku, v noci o stvrtej krmis dieta, odsavas sopliky, po 10 - 12 hodinach prides domov, vyvencis psa, odpises na najnutnejsie maily, pomahas upratovat. ... Tych pracujucich chapem, zial mladez uz dnes sa az tak nechyta - cest vynimkam ... linuxon.sk vznikol z viacerych inych dovodov, co sme sa aj s treborom aj s tomasom hanzelom zhodli. toto tu bolo omielane mnohokrat, mozem pohladat aj linky na dane diskusie. ono najlepsie by bolo sa stretnut 2 - 3x do tyzdna aspon na 2 hodinky, povedat si temy, povedat si ciele ale aj ich drzat, mat vstupny kapital, z coho vyplatis autorov, ak mas autorov a maju motivaciu, mas clanky ... snad aj kvalitne. ak mas kvalitne clanky, aspon 10 za tyzden, mas citanost. ak mas citanost, mas pozicie v googli a navstevnost. ak mas navstevnost, mas lepsie sance na predaj reklamy. ak mas reklamu, mas peniaze ... ak mas peniaze, mas na clanky, ak mas clanky ... chapeme sa? ak mas ludi, sikovnych ludi, da sa udrzat mechanizmus v pohybe v prospech vsetkych. staci sa pozriet na ceske iinfo.cz ...
                        • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 09:18
                          Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                          Plus1
                        • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 14:21
                          jozef   Návštevník
                          Zdravim,
                          ja by som asi tak vseobecne prispel, ze je to aj tazko porovnavat terajsok so zaciatkami, lebo urcite je dnes viac stranok o Linuxe ako bolo pred 5 -7 rokmi. A s tym suvisia take veci ako navstevnost, dotazovane otazky, atd. Preto bolo v tych rokoch tolko otazok, navstevnikov, lebo kazdy stale nieco potreboval, dnes uz je mnoho tych, co vtedy zacinali odbornikmi a logicky nepotrebuju tolko poradit a ked nieco potrebuju je tu google a tam ked clovek chce najde si veci. Preto novacikovske otazky a problemy tu budu stale aj ked v mensom pocte. Ja napriklad som nasiel vela veci v uz zalozenych threadoch, takze nebola potreba zakladat nove. Takze, ak by som nieco porovnaval tak by to bola skor navstevnost v porovnani s ostatnymi podobne zameranymi strankami, mne osobne tu chyba nejaka moznost sa vyjadrit pre navstevnikov, ci im tato stranka v niecom pomohla, to by bolo ozaj objektivne hodnotenie kvality a tym aj nejaky zaklad pre moznost reklamy (mna napadlo napr. ponuknut priestor pre firmy ponukajuce IT skolenia, IT casopisy, stredne skoly,ktore sa venuju viac IT napr.sa mi paci SPS v Piestanoch ).
                          Ja za seba len vyjadrim, ze by mi bolo luto, keby linuxos nepokracoval,.
                          Dufam, ze spolocnymi silami sa to zlepsi, a skusal by som najprv mensie ciele, zlepsenia, aj ked si uvedomujem, ze vsetko je hlavne o dostatku casu. Tyc napadov, navrhov bude vzdy podstatne viac ako casu :)).
                          Pekneho silvestra a vsetko dobre v MMXII :))
                          DD
                          • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 22:09
                            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                            Ahoj, Jozef.

                            Srdečná vďaka Ti za úprimný a výstižný príspevok.

                            Veľa štastia s Linuxom
                            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                            • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 30.12.2011 | 02:33
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                              +1 _
                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 23:38
                          Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor
                          ahoj

                          nechcel som sa ta nijako dotknut, nakolko sa mi zda tvoja odpoved trosku 'podrazdena'. neuveris, ale viem o com hovoris. polovicu svojho zivota sa venujem ako dobrovolnik praci s mladezou, co je dnes uz pomaly 16 rokov. viem, co je to robit s nadsenim a podobne nadsenie ocakavat aj od ostatnych (a stracat svoj zapal, ked to nadsenie clovek nevidi aj u ostatnych). viem, co to je pracovat s nadsenim s vedomim, ze moje nadsenie a nasadenie nebude ocenene ziadnymi peniazmi. a viem, co to znamena v takomto time nahanat ludi za vykonmi a zvysovat svoju vykonnost, ked dotycni "nestihaju". jedine, s cim este nemam skusenost, je ta dvojrocna dcera ;) ale to uz zrejme tiez coskoro...

                          nechcem tu rozvijat dalsi flame. viem si predstavit, ze na temu linuxon vs linuxos tu urcite bolo napisane kadeco. nie som staly navstevnik for na ani jednom z tychto webov, nakolko nestiham sam so sucasnymi povinnostami, ale citacku mam nastavenu na linuxos, nakolko tuto stranku osobne povazujem za utocisko vsetkych slovenskych linuxakov ;)

                          preto som sa ozval s nametom na seriu clankov o skriptovani v bashi prave tu a zasa sa stretavam s pristupom, ze po tyzdni som bez odpovede. bud to znamena, ze moj namet je o nicom, alebo to znamena, ze nieco nefunguje. najprv to bol mail server, ale ked som napisal z druheho mailoveho uctu, tak sa z druhej strany ozyva uz len stabilne ticho :-)

                          takze neviem, ci to zabalit alebo skusat dalej. alebo nakoniec radsej skusat inde?
                          • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 29.12.2011 | 00:52
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            asi pred tyzdnom, ci dvoma mi dosiel mail s clankom. ak je to tvoj, ospravedlnujem sa za meskanie, nahodim ho ASAP.
                            • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 29.12.2011 | 11:16
                              Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor
                              nie - to som nebol ja. ja som sa len pytal na to, ci by bol u vas o takuto seriu clankov zaujem. ked som sa snazil prehladat tento web, tak som tu nic take nenasiel (a mozno som len slabo hladal). prvy, resp. skor nulty diel uz mam takmer hotovy, ale pokial zaujem nebude, tak ho asi dokoncovat nebudem.
                              • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 29.12.2011 | 12:06
                                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                posli ho mne na mail a ja ho spublikujem.
                          • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 29.12.2011 | 02:24
                            LE   Návštevník
                            www.linuxexpres.cz, vychází tam i slovenské články
                            • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 29.12.2011 | 11:18
                              Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor
                              linuxexpress poznam velmi dobre. svojho casu aj v papierovej podobe. u vas uz ale podobny serial bol.
                  • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 01:34
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    no to su mantaci, este to neni v SK-nicu zaregistrovane, to som zvedavy teda.
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 02:06
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      tak sa teda lucime ...
                    • Re: Veselé Vianoce a šťastný Nový rok :-) 28.12.2011 | 09:38
                      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                      V pohode, ten robot tam nahliada na platby len rano medzi 7 a 8 hodinou. Problem s domenou je uz zazehnany :).