existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2012 | 16:22
martin   Návštevník
nazdar páni. mám usb tv pinnacle, distribúcia ju vidí. môžete mi poradiť nejaký normálny program ktorý by vedel naladiť frekvenciu a po kliknutí na nejaké červené klikátko by spustil nahrávanie? už to riešim rok a stále som sa nedopracoval k výsledku. používam mint 13 kde ale v prípade potreby môžem používať hocičo na čom to pôjde. ďakujem.
    • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 17:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Tak napíš čo si za ten rok riešil, nech vieme k čomu si sa dopracoval, aby sme ti môhli poradiť.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 17:35
        martin   Návštevník
        v prvom rade som riešil vhodný hw. Rado Kopča sa prudko snažil a dával mi online inštrukcie na rozbehnutie karty items ale nedalo sa. potom som zohnal usb zariadenie pinnacle. skúšal som rôzne distribúcie, konkrétne avlinux, fedora, opensuse. zapojil som prehrávač do pc a pustil prehrávač, a v rôznych programoch som čakal kým sa mi zobrazí niečo na monitore. Skúsil som viac programov podľa toho čo som našiel na nete. takže toľko z histórie. Možno tu je niekto kto to robí bežne a poradí niečo konkrétne.
        • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 19:13
          WlaSaTy   Návštevník
          Ono je fajn, že si sa venoval nejakému riešeniu rok. Máš trpezlivosť, a to sa cení. A tak isto je fajn, že to železo je viditeľné. Otázkou je, či je to železo viditeľné len na USB alebo PCI zbernici cez príkazy lsusb alebo lspci, poprípade lshw alebo hwinfo či ich grafocké nádstavby, alebo systém vidí zariadenie tyu televízor a aplikácia na ladenie kanálov nájde zapnuté video pri ladení staníc. Čakať či sa niečo objaví na monitore bez naladenia je ako rozbaliť telku, pichnúť anténu a čakať že sa všetko naladí samé. A je jedno, či sa jedná o plazmu, alebo televíznu kartu v počítači.

          Inak, stále sa snažíš spojazdniť na Linuxe analógovú časť hybridnej TV karty pripojenej cez USB? K tomu som sa už vyjadroval.
          • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 19:39
            martin   Návštevník
            tak predsa windows? škoda. ale aj tak ďakujem, už to teda nebudem riešiť.
            • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 19:59
              WlaSaTy   Návštevník
              Riešenie, teda vybrať si podporované zariadenie (frame grabber) si odmietol s tým, že tvoje video má iba jeden výstup a to cez VF syntézu. Iné riešenie teda, zapojenie čisto analógovej TV karty ktorá je podporovaná v Linuxe si tiež odmietol.

              Znovu opakujem, že do Linuxu nebudú len tak z nudy robiť ovládače pre časti zariadenia ktoré sa vytrácajú z trhu. Takže nie je dôvod očakávať, že niekto urobí v časoch vypínania analógu ovládač ktorý bude na hybridoch robiť s analógom.

              Ak si teda odmietol riešenie podporované v Linuxe, tak si ho fakticky odmietol použiť.

              PS.: Mimochodom, jednu takú plne podporovanú TV kartu do PCI slotu som medzi časom vyhodil.
              • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 21:24
                martin   Návštevník
                Dobre, ohľadne ovládačov mi to je jasné. Nemá to zmysel sa zaoberať vybehovými vecami. Ale za predpokladu že užívateľ linuxu takúto podporovanú kartu vlastní, aký soft sa zvykne na takéto účely použiť? Vo win to fungovalo asi tak, že sa zobrazilo rozhranie ako na tv. Dali sa naladiť kanály a keď bolo cez koaxiál zapojené video, tak našlo aj video. kliknutím na príslušné tlačídlo sa spustilo nahrávanie.
                mňa zaujíma, či existuje nejaký soft tohoto druhu na linux. teraz bez ohľadu na to či mám hw alebo nie. čisto teoreticky, pre budúcnosť.
                • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 21:50
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Samozrejme že existuje, inak by nemalo zmysel podporovať rôzne typy TV kariet alebo kariet ktoré nahrávajú v reálnom čase z niekoľkých bezpečnostných kamier.

                  A tak isto by napríklad nevznikli projekty ako XBMC. A programy ako XawTV, MythTV a podobne.
                • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 21:51
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Pozri sem, mne sa kedysi podarilo starú analógovú kartu rozchodiť s jedným driverom a scriptom, ale robil som na tom celý víkend :)
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 22:18
                    martin   Návštevník
                    ok páni. niektoré z tých softov som skúšal. skúsim zohnať nejakú podporovanú kartu a možno sa to podarí časom.
                    • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 29.08.2012 | 22:23
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Dúfam, že si už na tretí krát vyberieš Analog TV card do PCI slotu. Bolo Ti to v minulosti viac krát odporúčané.
                      • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 30.08.2012 | 01:35
                        martin   Návštevník
                        mám aj analógovú kartu do pci. Len ten soft akosi furt neviem aký mi doporučujete používať. :-)
                        • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 30.08.2012 | 10:10
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Prečo si teda tú kartu nepoužil? A programy, myslím že nejaké sa už spomínali nielen tomto vlákne.
                          • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 30.08.2012 | 10:24
                            martin   Návštevník
                            ale čoby nie. skúšal som aj tú len som nevedel nájsť nijaký signali z videa. ale údajne ma už dosť slabé parametre. skúsim si urobiť poriadok v pivnici a napíšem o čo ide keď ju nájdem. možno bude mať niekto skúsenosti.
                        • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 30.08.2012 | 11:31
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 30.08.2012 | 12:10
                            Martin   Návštevník
                            Konečne!!! :-))) Dakujem strasne silno moc!!!
                            • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 30.08.2012 | 20:36
                              WlaSaTy   Návštevník
                              A programy ako XawTV, MythTV a podobne, ale to som už spomínal.
                              • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 31.08.2012 | 07:07
                                martin   Návštevník
                                áno, tie programy som samozrejme tiež skúšal. Len tento má navyše aj blbuvzdorný návod :-)
                                • Re: existuje program na stiahnutie videa z vhs do pc? 31.08.2012 | 11:14
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  To majú všetky. Nemáš začo.