výber desktopového prostredia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.09.2012 | 13:41
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Ahoj banda, prichádzam s jednoduchou otázkou. Aké desktopové prostredie vybrať?

Môj cieľ je vytvoriť liveCD pre hru Battle for Wesnoth, so všetkými súbormi, ktoré obsahuje a tiež pár nástrojmi, ktoré používa komunita tej hry (irc klient, poedit na prekladanie a gimp)

Rád by som upravil Ubuntu, no Unity nepovažujem za tú najsprávnejšiu voľbu. Hľadám niečo, čo je ideálne:

- veľkosťou malé
- má menu, niečo čo sa aspoň z diaľky podobá na ponuku Štart s Win
- nemá závislosti na nepotrebné veci, ako sú rôzne screenservery, mailové klienty a tak
- vyžaduje sa spustiteľnosť prostredia i s hrou na 512MB RAM

Nepotrebujem dobrý preklad, ovládanie dotykom a podobné veci.

Napadá ma napríklad xfce a lxde, no aj tie sú trošičku veľké.
    • Re: výber desktopového prostredia 12.09.2012 | 14:19
      Avatar default Debian  Používateľ
      lxde je malicke a na tento ucel sa uplne hodi, s cimkolvek dalsich uz prichaza vyssia narocnost, vsak nedaj cele LXDE meta balik, ale len nutne baliky ako lxsession lxpanel ... , nic vhodnejsie na ten ucel ma nenapada
      R.K
    • Re: výber desktopového prostredia 12.09.2012 | 14:23
      Viktor   Návštevník
      Čau Stano.

      Lxde je podľa mňa v pohode, však to používa openbox... Ako píše rado, nepouži metabalíky ale len to najnutnejšie, čo potrebuješ. Určo sa do 512 MB RAM aj s hrou zmestíš.
    • Re: výber desktopového prostredia 12.09.2012 | 16:34
      WlaSaTy   Návštevník
      A chceš jednoúčelové LiveCD pre jednu aplikáciu, tak nepotrebuješ žiadne gnome, KDE, XFCE a ani LXDE. Jednoducho sa pozri ako sa rieši ~/.xinitrc alebo to daj rovno do štartovacieho skriptu v ktorom budeš nakopávať X pod nejakým užívateľom. Stačí počkať pár sekúnd a sputiť pod ním hru.

      Tak ušetríš kus pamäte.
      • Re: výber desktopového prostredia 12.09.2012 | 16:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        áno, to je pravda, no chcel by som aj pár aplikácii. vlastne bežné *buntu s pomeneným softvérom. napríklad kancelársky balík vôbec nepotrebujem.

        btw teoreticky by sa to mohlo urobiť tak, že by ten ~/.xinitrc spustil jednoduchú obrazovku s pár možnosťami, niečo takôto: http://i1-scripts.softpedia-static.com/screenshots/Simple-Horizontal-Menu_1.png
    • Re: výber desktopového prostredia 14.09.2012 | 13:33
      Avatar mmatko   Používateľ
      ICEWM je na nieco take idealne, konfigurovatelnost je velmi dobra a celkovo nenarocna