kcontrol

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2005 | 17:36
Avatar Radeon Mandriva Linux 2005LE  Používateľ
Mam taky jeden problem. Nainstaloval som si KDE 3.4 cez urpmi a nejde mi spustit kcontrol. Ked sa ho snazim spustit vypise mi: kcontrol: /usr/lib/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.1' not found (required by /usr/lib/libkhtml.so.4) Neviete co s tym????
    • Re: kcontrol 07.10.2005 | 15:33
      peter golis   Návštevník
      asi bude treba upgrade kniznice /usr/lib/libstdc++.so.6 alebo downgrade kde. neboli pouzite nahodou parametre --force --ignoredependencies ci ako sa volaju? normalne by mal balik nastartovat dependency hell a stiahnut si dalsich kopec vyzadovanych balikov.
      • Re: Re: kcontrol 07.10.2005 | 15:53
        Avatar Radeon Mandriva Linux 2005LE  Používateľ
        nie tie parametre neboli..... normalône sa stiahlo cele KDE s kopec balikmi.... a kde som chcel pustit kcontrol tak mi to vypisalo tuto chybu, ale vsetko okrem kcontrol je v poriadku. A ako mozem urobit upgrade libstdc++.so.6????
        • Re: Re: Re: kcontrol 07.10.2005 | 16:12
          peter golis   Návštevník
          pred tym by som skusil este spustit ako root: /sbin/ldconfig ak to nepomoze, tak rpm -q -f /usr/lib/libstdc++.so.6 to vypise ktoremu baliku to patri a ten uz nebude taky problem nahradit novsou verziou. len jedno mi nie je jasne, to kde bolo balickovane pre danu verziu distribucie linuxu? ak nie, tak sme na najlepsej ceste k reinstalacii.
          • Re: Re: Re: Re: kcontrol 07.10.2005 | 16:22
            Avatar Radeon Mandriva Linux 2005LE  Používateľ
            Ano to KDE bolo pre moju verziu linuxu. Ked som spusti /sbin/ldconfig tak sa nestalo nic a skusal som aj rpm -q -f /usr/lib/libstdc++.so.6 a vypisalo mi balik libstdc++6-3.4.3-7mdk a ten som nainsatloval a vypisalo mi ze vsetko uz je nainstalovane....
            • Re: Re: Re: Re: Re: kcontrol 07.10.2005 | 17:36
              peter golis   Návštevník
              prikaz ldconfig sluzi na pregenerovanie cache dynamickych kniznic. normalne nezvykne vypisat ni, nakolko to ani nie je potrebne. teoreticky by sa mohlo po tom to kde rozbehnut. ak si isiel instalovat balik libstdc++6-3.4.3-7mdk tak je zakonite ze ho nenainstaloval nakolko uz je nainstalovany. ak ho chces upgradnut, tak novsou verziou. a k libstdc++ bude asi potrebne tahat aj novsie gcc pretoze uvedena kniznica je jeho sucastou. akurat mi nie je jasne ako mohlo byt to kde pre tu verziu linuxu ked bolo linkovane ku inym verziam kniznic.