zobrazenie cislic

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.09.2013 | 22:30
hispi   Návštevník
potreboval by som poradit, v niektorych programoch ako napr. skype sentinela sa mi chybne zobrazuju cislice su prakticky necitatelne, neviem to napravit, dik za odpoved
    • RE: zobrazenie cislic 15.09.2013 | 22:35
      Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
      Cauko, tato tema tu uz velakrat bola, je to problem v qdata_locale.h. je to bug v qt 4.8.4, ale v novsej verzii je to uz opravene. Tyka sa to Slovenského rozhrania. skus spustit skype v konsole: LANG="cs_CZ.UTF-8" skype &
      • RE: zobrazenie cislic 15.09.2013 | 22:44
        Avatar hispi   Návštevník
        ja mam novu verziu tak neviem kde je problem, dakujem za odpoved, ale robi mi to aj v sentinele napriklad, neda sa to dako napravit aby to slapalo normalne ako ma nie len an skype ?
    • RE: zobrazenie cislic 15.09.2013 | 23:03
      Avatar hispi   Návštevník
      spustil som ten prikaz a nepomohlo to :)
      • RE: zobrazenie cislic 15.09.2013 | 23:23
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ake mas distro?
        • RE: zobrazenie cislic 15.09.2013 | 23:27
          Avatar hispi   Návštevník
          ubuntu 13.04
          • RE: zobrazenie cislic 16.09.2013 | 00:10
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            je to chyba v QT, vyckaj uz len chvilu, pride aktualizacia, ktora to fixne.
            • RE: zobrazenie cislic 16.09.2013 | 12:25
              Avatar Dare_devil aka Viktor   Návštevník
              Je to chyba, ktora sa zobrazuje pri LC_NUMERIC nastavenom na sk_SK.UTF-8, treba nastavit na en_US.UTF-8 ---- <a=https://help.ubuntu.com/community/Locale'>https://help.ubuntu.com/community/Locale</a>
      • RE: zobrazenie cislic 16.09.2013 | 13:13
        Avatar miso   Návštevník
        A skype si predtym vypol? Nepouzivam ho, takze neviem, ale predpokladam ze tak ako vela desktop aplikacii, si zisti ze uz jedna instancia bezi a druhu nespusti.
    • RE: zobrazenie cislic 16.09.2013 | 12:05
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      V Ubuntu by sa to malo dať obísť cez český jazyk (treba ho doinštalovať)- Nastavenie systému → Lokalizácia → a tu pohľadať Region/Jazyk a v položke "zobrazovať čísla a dátumy" vybrať český jazyk. Systém inak zostane v slovenčine.

       

      Tie názvy v nastaveniach systému sa môžu trochu líšiť, píšem to z hlavy a Ubuntu už dlhšie nepoužívam :)
      • RE: zobrazenie cislic 16.09.2013 | 19:45
        Avatar hispi   Návštevník
        ok, dakujem za pomoc, poskusam, mozte to odfajknut :)