chyba po inštalácii OS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.11.2013 | 19:28
tomy   Návštevník

Zdravím Stiahol som si Fedora 20 Beta a inštaloval ako infraštruktúrny server. Inštalácia prebehla ok, prišiel som k tlačítku reštart a pri nabiehaní systému

journal commit i/o error

Toto som ešte nemal a tak som hľadal v googli, ale bohužiaľ mi to vychádza ako chyba HW.

Mohol by mi to niekto trošku vysvetliť?

Vďaka

Nainštaloval som teda naspäť Fedoru 19

    • RE: chyba po inštalácii OS 24.11.2013 | 11:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Nepodarilo sa zapísať do žurnálu na disku. Toto indikuje chybu disku, pamäte, radiča, alebo len zle zastrčeného konektora na disku. Viac by ti napovedal S.M.A.R.T. disku, prípadne spustiť test pamäte.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: chyba po inštalácii OS 24.11.2013 | 20:14
        Avatar tomy   Návštevník

        dík za vysvetlenie. skúšal som to inštalnúť viackrát (Fedoea 20 beta), ale ani raz. znova som vrátil Fedoru 19

        • RE: chyba po inštalácii OS 25.11.2013 | 00:21
          Avatar samalama   Návštevník

          tak to asi nebude chyba hw...

          • RE: chyba po inštalácii OS 26.11.2013 | 00:36
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

            zle zapisany dolezity bajt? alebo bajt zapisany na vadny blok HDD? to moze byt kludne chyba HDD ... ako bedňa odporucal, S.M.A.R.T. a dalsia diagnostika dokazu povedat viac.

            • RE: chyba po inštalácii OS 26.11.2013 | 11:33
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ono to môže byť aj regresia (znovu zanesená chyba) v novšom jadre. Predsa len, chalan podľa popisu inštaluje beta verziu kde sa dajú takéto veci očakávať. Uvoľnenie finálnej verzie Fedora 20 sa posúvalo. Takže ak to nebolo inštalované z novšieho CD/DVD s novšiným jadrom, tak to zlyhá zas a znova.

              Ale ajtak. Z popisu journal commit i/o error sa toho nedá moc zistiť, jedná sa o neúplný popis ktorému predchádzalo viac systémových správ. Otázkou je či sa s tým oplatí zaoberať alebo či je lepšie počkať na čas medzi Mikulášom a Vianocami kedy by teoreticky mohla F20 Final vyjsť. Ale, ja osobne by som radšej počkal minimálne do troch kráľov (ak len testuješ), alebo do Valentína kedy my už mohli byť vychytané chyby. Nesmieme predsa len zabudnúť na drobnosť. Fedora je testing pre RHEL.