LPI in Slovakia

Sekcia: Komunita 01.07.2014 | 17:31
Linux Professional Institute   Návštevník

Elzbieta Godlewska

LPI Representative for Slovakia elzbieta.godlewska@lpice.eu

+48 660.705.266

    • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 19:58
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Je pekné dozvedieť sa že je od zajtra v Žiline konferencia o OSS, ale zišiel by sa aj termín tej skúšky na linuxového profesionála. Nepredpokladám že to bude počas 20 minútovej prezentácie LPI.

      • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 20:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        tá mailová doména je... divná :)

        • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 20:04
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Sprav si vodičák k internetu.

          • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 20:19
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            viem že je to normálna stránka a lpice je skratka, ale aj tak to znie trochu divne z pohľadu slováka :)

          • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 20:20
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Zrejme narážal na L pice.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 20:29
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Mne je jedno na čo narážal. Už nie je infant aby sa smial na vtípkoch typu "ako sa povedia zápalky po rusky". Škoda že sa to tu neobjavilo skôr, a na správnom mieste, zvážil by som výlet. A asi by som nebol sám. Táto informácia je cennejšia ako výňatky z blogov.

              • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 20:41
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                áno, súhlasím. a mlčím. nič o tomto projekte neviem, tak si to pozriem a trochu pogúglim.

    • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 22:05
      Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ

      Neviete niekto o tom viac? Ako funguje LPI na Slovensku a ako sa dá k tomu dostať?

      Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
      • RE: LPI in Slovakia 01.07.2014 | 23:08
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Však to tu Wlasoš pastol a dá sa tam prepnúť aj slovenčina, ja som pôvodný text zmazal ktorý tu hodila, pretože bol až moc komorečný a až moc zadara.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 09:33
          Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ

          Aha,nevšimol som si to,ale už to vidím. Ďakujem

          Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 11:44
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nezdá sa mi, že skúšky v akciovej cene 90 Eur (zľava z 149 Eur) sú až moc zadara. Škoda že o tých skúškach tu niesú rozumné informácie. Aby som sa totižto dopátral ich náplne, tak potrebujem maturitu z google. To pôvodné znenie už nie je k dispozícii? Možno to tam bolo.

          • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 13:57
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Doma to mám, hodím to potom na Pastebin.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 17:26
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Takže sľubovaný originál.

            Čo sa týka ceny, narážal som len na to, že si tu robí reklamu zdarma. Platnosť linku je nastavená na týždeň.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 18:07
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              To je ich tlačová správa o tom, že v spolupráci s SOIT otvárajú pobočku na Slovensku. Zrovna tento typ tlačovej správy od firmy ktorá už vyše desaťročie participuje na vzdelávaní linuxových odborníkov by som za zadarmovú reklanu na linuxovom portáli nepovažoval.

              Mimochodom, pametá si ešte niekto na tomto portáli na SOIT s ktorými spolupracujú? Predpokladám, že chceli nadviazať spoluprácu aj s týmto portálom.

              • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 19:30
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Podľa mňa ide o komerčnú aktivitu. Sám by som nemal odvahu si ani do blogu dať reklamu na svoju platenú podporu pre Linux bez eMDiho požehnania a zaplatenia poplatku pre portál.

                Všetci okolo zarábajú na Linuxe a mi nemôžeme dostať ani peniaze na zaplatenie článku? Je to úplne Fair Play. Nechcem aby sa tu podobné reklamy vyskytovali zdarma. Eli zarobí tak nech pustí chlup.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 19:39
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                SOIT samozrejme poznám. Kontakty tu máme tiež, takže keby chceli je sa komu ozvať.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 20:13
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Ozvali sa, a žiaľ využili najrýchlejší spôsob. Na rýchlosť odpovede pomocou kontaktov sa tu už vyjadrovalo zopár ľudí. Už dlhšie som rozmýšľal nad tým, ako sa postupom času vytráca Linux z týchto stránok.

                  No nič, maj sa. Bolo to Tvoje rozhodnutie. Nehodlám sa hádať o tom či sem patrí Linux a aký je rozdiel medzi tlačovou správou a reklamou. Hádky ma už dlhú dobu nezaujímajú.

                  • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 20:42
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Neviem prečo v tom hľadáš hádku, keby som chcel ignorovať tvoj názor, tak si neurobím ani tu námahu hodiť ti ten text na Pastebin.

                    Je to môj názor, že kto si robí reklamu za účelom zarobiť má pustiť chlup. Keby tu niekto propagoval slobodný projekt, napríklad slobodný CAD/CAM tak sa mu ešte snažím sám pomôcť.

                    Ja som ochotný reagovať na záujem ohľadne marketingu, takže až eMDi na to nemá čas kľudne to prevezmem na seba a asi mu ohľadne toho aj zavolám, aj tak sme nekecali spolu skoro mesiac.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 21:12
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Pokiaľ so m dobre pozeral, tak tie testy by mali byť prístupné zdarma na internete. V práci mam link. Oni ovšem ponúkajú certifikáciu, čo je trošku rozdiel.

                      Ako som už viac krát spomínal, tak od hádky sa dištancujem.

                      A čo sa týka marketingu, tak si už zareagoval. Ak Ti išlo len o podojenie, tak si sa jej mal ozvať s komerčnou ponukou. Tvoja reakcia bola presne opačná. Ak čakáš že Ti niekto rovno pošle hotovosť namiesto skontaktovania sa, tak trpezlivo čakaj a likviduj ponuky. Hoď ich do koša ako SPAM, presne ako si už urobil. A toto je dôvod, prečo som spomínal že sa nemá význam o tom hádať. Ponuku si nevyužil, a bola to Tvoja slobodná vôľa. Nesúhlasím s takým chovaním, ale to je zas moja vôľa.

                      • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 21:32
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Prepáč, ale vôbec nechápem tvoju reakciu, ešte raz si prebehni toto vlákno.

                        Zareagoval som na túto komerčnú správu autorky humorne, keby mala seriózny záujem bude reagovať. Teraz som si zas skontroloval kôš a nieje ani tam.

                        Jako občas keď sa bavíme o veciach ktoré nemôžem prekusnúť a mám odlišný názor, tak máš zato mať so mňa nepriateľa v každej téme? Ja ťa za tie roky beriem už ako priateľa, tak kde je problém? Že píšem na veci na ktoré mám protichodný názor, svoj názor? To máš radšej ovce čo ti pritakávajú? Ja osobne nie.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 22:09
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Pokiaľ berieš ako útok to, že s Tebou ktokoľvek nesúhlasí, tak s tým nesúhlasím ja a duplom.

                          Mal si na ňu kontakt. Takže ak to bola podľa Teba informácia komerčného charakteru, tak si jej mohol navrhnúť obchod a nie zrušiť ju s cukríkmi.

                          Ako som predpokladal, zbytočne "sa" tu začína pokus o hádku. Ďakujem, neprosím. Ja sa s kamarátmi nehádam, a veľa krát sa s nimi nezhodnem. Ale akceptujeme sa. Ak Ty potrebuješ oponenta k hádke, tak si ma vyškrtni zo zoznamu. Po tých rokoch na to už nemám náladu.

                          • RE: LPI in Slovakia 02.07.2014 | 22:23
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            Mám na ňu kontakt aj som nad tým chvíľu rozmýšľal, ale zas si hovorím ona chce niečo od nás, tak nech koná ona, už aj v práci robím dosť práce za neschopných kolegov, tak prečo?

                            Kde je ten pokus o hádku, fakt som sa o nič také nesnažil, tak poprosím ma citovať.

                            To že sa berieme ako oponenti v témach okolo Linux enviroment, si berieš moc osobne, to nieje dobré.

                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 09:01
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              Áno, peniaze Ti pod nos nikto nevopchá. To, že si v tomto unikát a robíš aj za kolegov je tvoja voľba. Nie je to povinnosťou.

                              Inak, s tou hádkou si začal Ty. Obvinil si ma že sa ju snažím vyvolať. Žiaľ.

                              A mrhanie možnosťami nepovažujem za oponovanie. Ak to Tebe nevadí že si prišiel o možnosť, tak mne je to lautrt fuk. Ale potom neplač že niesú ani mince.

                              • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 10:51
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                S akou hádkou?

                                Kde plačem?

                                Ty hádam odpisuješ na iné vlákno.

                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 11:13
                                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                  Nechcel som sa do toho miesat ale musim.

                                  Ze sa na to nevy*erete, ste jak dvaja kohuti na jednom smetisku. Ide len i nejaky certifikat..

                                  Ved kto chce tak ten im napise.

                                  • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 11:29
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Ja som sa na to vykašlal už dávno. Tá akcia je momentálne za polovicou, a Linux Proffesional Institute Central Europe podľa harmonogramu práve končí poslednú prednášku. Zajtra na bed celá konferencia skončí. Možnosť spolupráce, a teda ako bolo taktne naznačené "podojenia" komerčného subjektu bola zmetená zo stola len preto, že neprišli s ponukou na striebornom podnose. Keď bude na budúce finančná zbierka na záchranu portálu, tak si na toto v tichosti spomeniem. Nebola to moja voľba, a nesúhlasím s tým. To je však všetko, čo s tým môžem urobiť.

                                    • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 11:31
                                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                      Vyborne, a tymto by sme to snad aj mohli ukoncit. Co myslite?

                                  • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 11:40
                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                    Ja som asi uderený. Wlasatý sa pýtal či neexistuje originál textu, tak som mu ho dal. Doplnil som že nebudem tolerovať reklamu zdarma a za to som kohút?

                                    Kým tu budem mať práva admina, bude to tak. Pokiaľ o tom chce hocikto diskutovať, mne nevadí odpisovať aj do Vianoc a spraviť tu nekonečné vlákno.

                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                    • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 11:57
                                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                      Ja som nenarazal na to co si spravil alebo nespravil.

                                      Ja len konstatujem ze sa tu hadate a o nicom.

                                      • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 15:27
                                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                        Tak asi nerozumiem slovu hádka. Ja len odpisujem na otázky o reklame zdarma.

                                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                        • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 15:39
                                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                          Ano vsimol som si ale kedze mna osobne nezaujima ci si ich odfajcil alebo si im podal pomocnu ruku tak som len pisal to ze sa tu nemate hadat-diskutovat o "nicom".

                                          A pretoze to neviedlo nikam tak som Vas prirovnal k tym kohutom na smetisku.

                                    • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 12:41
                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                      Ak si v tom videl komerciu, tak so mohol po nej ísť a napísať jej email typu: Dobrý deň, vidím že máte záujem o komerčnú reklamu, cenník je takýto... A vzhľadom na to, že máte zameranie príbuzné tomuto portálu, tak to môžeme vybaviť prednostne po odbavení platby."

                                      I keď z mojho pohľadu je lepšie dať demo zákazníkovi na nejaký čas, nech si zvykne. Ale ako som spomínal, už je to zbytočné rozoberať. Event končí. A bolo to zmetené zo stola s "humornou poznámkou o cukríkoch" a to ju určite kvalitne odplašilo na večné veky a dosť možno aj iných potenciálnych partnerov.

                                      • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 16:02
                                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                        To by bolo fajn. keby sa našiel niekto kto by takéto veci robil. Ja sa na markeťáka necítim.

                                        Teda z mojej strany platí. chceš reklamu zaplať. S eMDim sme mali nejaké plány, len to bolo "možno bude" v úplne inej forme.

                                        Ja keď chcem reklamu tak si ju zaplatím a netestujem či mi neprejde zdarma. Osobne by som sa cítil trapne a po mojom komentári sa určite Eli trapne cíti a to jej patrí. Pokial ale hocikto vrátane teba si zoberie na krk marketing som za a už toto v živote riešiť nebudem a nebudem ani musieť siahodlo obhajovať svoj postoj.

                                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                        • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 16:29
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          Prepáč. Ale pokiaľ zahodíš šancu a chceš aby to robil niekto iný, tak neverím že na niekoho zapôsobíš pozitívne. Ja do tohoto už aj kôli tomuto negatívnemu prístupu nemám prečo ísť.

                                          • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 18:00
                                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                            Nič nieje zahodené, stačí jej napísať že som pako a ten môj komentár je proti pravidlám miestnej komunity, dáme ho zmazať a ja sa ospravedlním.

                                            Pokiaľ sa ale nenájde nikto, kto by takéto prípady riešil, tak máme zatiaľ pravidlo že ona musí osloviť nás. Ak by si do toho išiel, alebo hocikto iný, dodržím čo som tu napísal.

                                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 15:37
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      zhrniem, doslo k nedorozumeniu na viacerych urovniach, je mozne, ze pisala aj mne, ale ak to malo anglicky subject, mohol som to automaticky ignorovat. do buducna spolupraci sa samozrejme nebranim, riesim viac veci, aj kvoli linuxu som odisiel z jedneho zamestnania, aby som mal aj na toto cas, cize snazim sa vyjst v ustrety. to, ze ma je tu malo citat neznamena, ze tu nie som viackrat za den. ukoncujem debatu, ktora moze viest do flame-u, za pravdu davam aj bednovi a aj WlaSaTemu ...

      • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 18:04
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Nespravíme si tu nejaký email, ktorý sa otvorí po kliknutí chcem tu reklamu a budeme mať doňho všetci prístup? Alebo sa automaticky všetkým rozpošle na email? Samo hodiť tam text aj v angličtine.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 19:31
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          why not

        • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 19:31
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ono, možno by bolo rozumnejšie to skombinovať s tlačítkom "nahlásiť komerčnú ponuku" podobne ako sa používa tlačítko "nahlásiť správcom", i keď sa tie významy prelínajú.

          • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 20:28
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            OK, musíme s tým niečo spraviť, buď sa na to vrhne Mirec, alebo splácam niečo v PHP. Mimochodom nemá tu niekto účet na jabbime? Mám problém s certifikátom, takže nemôžem Mireca kontaktovať.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 20:39
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Skús email, aktuálna adresa by mala byť v sekcii nazvanej "Portál/O nás".

              • RE: LPI in Slovakia 03.07.2014 | 22:39
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Skúsim zajtra, pretože Jabber je Jabber (mám ho v komunikácií najradšej), rozhodne sa to budem snažiť vyriešiť aby sme predišli podobným nezhodám.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 00:45
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      takze teraz si musim nasypat popol na hlavu, prave som nasiel pri cisteni mailov spravu od SOIT so ziadostou o zverejnenie informacie o LPI zo dna 11.6.2014 ... cize chyba je plne na mojej strane.

      • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 08:29
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Nikto nieje bez chyby, večer si zavoláme ako to vyriešime.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 09:08
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          vo firme mame zriadenu jednu mailovu adresu z ktorej si tahame cez POP3 maily vsetci duuuleziti pracovnici ;) Myslim ze by to mohlo fungovat aj v pripade linuxosu (dat si kontakt linuxos [zavinac] linuxos [vodka] sk a odtial by tahali vsetci admini)

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 09:28
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            POP3, to myslis vazne? :)

            • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 10:47
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

              co by si tam nasadil ty?

              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 11:03
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                No v podstate to iste ale nie POP3. Stacilo by ma jednu adresu a ta by vlastne chodila kazdemu adminovi do mailu. Ale zbytocne tam davat POP3, je to nezabezpeceny protokol a zastarany.

                • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 11:18
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                  takze by si zriadil preposielanie na ine maily, naco mat spravu na serveri ulozenu 1x ked ju mozem mat ulozenu 5,10, alebo 100 krat. Nevraviac o bordelizacii mailovych sprav - BFU nevysvetlis co to je automaticke preposlanie z inej adresy, castokrat sa stane, ze aj skuseny uzivatel takuto dobnost prehliadne. O tej bezpecnosti POP3 pocujem prvy krat, mozes dat blizsie info?

                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                  • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 11:21
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Neviem, mne moc POP3 nevyhovuje.

                    Samotny protokol POP3 nieje bezpecny, ma nesifrovane spojenie (POP3S - o tom nehovorim) sice sifrovanie a celkovo bezpecnost zabezpecuje server, teda aspon by mal a + aj tusim klient.

                    Konec koncov je to na nich ako to budu riesit. Je dost sposobov.

                    • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 11:23
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      este som zabudol, ale to neviem ci je pravda, resp. niesom si 100% isty:

                      ked stahujes maili s POP3 tak stahujes vsetko, cize aj spamy, nie? + podporuje filtering POP3?

                      • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 12:13
                        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                        Mas mylne informacie. Idem od zaciatku: 

                        • nevravim ze pop3 je vhodny pre jednouzivatelske mailove adresy - na taketo pripady existuje IMAP alebo priamo webclient. Pokial ale mas viac uzivatelov na jednu adresu, nechces maily preposielat na XYZ adries - ok pri linuxose by to az taky problem nebol ale zober si ze na zabehnutu firemnu adresu ti pridu desiatky mailov denne, preposielas to povedzme na 5 adries, matematiku, ake systemove poziadavky tym rocne vyhadzujes do vzduchu necham na teba.
                        • Pri POP3 mas na vyber SSL alebo TLS sifrovanie. Nevravim ze sa neda pouzit aj bez sifrovania, ale kto by to preboha robil. BTW mam taky dojem ze bez sifrovania ide pouzit aj IMAP, ci sa v tomto mylim?
                        • Spamy neriesi ani POP ani IMAP, co su iba transfer protocoly na prenos uz hotovej informacie zo serveru na klientsky stroj. Filtrovanie spamov riesia samostatne demony beziace na serveri a vyhodnocujuce kazdu spravu hned pri jej obdrzani, ktore ale s prenosovym protokolom nemaju nic spolocne. Ak ti prelezie spam cez antispamoveho demona, tak bude odoslany ako cez POP, tak aj cez IMAP (navyse cez POP a IMAP mas este nadej, ze ho zachyti lokalny klient pripadne antivir ak take nieco dokaze, co pri webovom klientovi neplati). Mozno pri IMAP prechadza demon aj uz ulozenu postu v ucte a maze spam podla novo ziskanych pravidiel, ale dost o tom pochybujem.

                        Ano, POP3 je zastaraly protokol, ktory je v sucasnosti pre bezneho uzivatela viacmenej nevhodny, ale existuju este situacie, kedy je jeho pouzitie vhodne az ziaduce :)

                        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                        • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 13:21
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          No ked nic ine tak aspon si my to teda trochu osvietil.

                          Ako vravim, je to na nich ako to budu riesit ale ja osobne sa POP-ku vyhybam.

                          • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 13:50
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                            skusime dosetupovat s mirom mail server a bude sa to riesit imapom

                          • RE: LPI in Slovakia 25.07.2014 | 14:58
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            Dobre robíš pop3 naozaj nevie filrovať poštu a stiahne aj spam. Default nastavenie dokonca zmaže poštu na serveri, čo môže byť problém keď prídeš o dvoležitú vec.

                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org