ktoré programy na linux-mint

Sekcia: Ostatné 21.09.2014 | 10:06
laco   Návštevník

Prosím o radu!Som začiatočník v Linuxe,a neviem ktoré programy je dobré si nainštalovať,pretože programy z W-XP mi v linuxe nejdú!Napr internetové rádio/TapinRádio/

Ďakujem

    • RE: ktoré programy na linux-mint 21.09.2014 | 10:26
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Ahoj Laco,

      s radosťou vítam začiatočníka. Pekne po poriadku - Linux nie je Windows, sú tu iné programy. A aj keď je možné spúšťať programy pre Windows (napríklad cez program Wine), môžeš vyskúšať niektorý program na prácu s rádiami, ktorý sa dá ľahko doinštalovať. A možno na to niečo už aj máš.

      1) aké konkrétne rádia počúvaš?

      2) Mint s akým prostredím používaš?

      V hlavnom menu by mal byť program na inštaláciu softvéru. Malo by ich byť hneď niekoľko.

      • RE: ktoré programy na linux-mint 21.09.2014 | 10:28
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        taktiež skús klasické hudobné prehrávače. Neviem, aké tam máš, ale napríklad Rhythmbox dokáže pracovať s internetovými rádiami, alebo Clementine.

        • RE: ktoré programy na linux-mint 21.09.2014 | 19:52
          Avatar palo   Návštevník

          konkretne Tapinradio v linuxe cez wine pravdepodobne ide, toto som nasiel na internete http://imagizer.imageshack.us/a/img542/7717/img015a.png

    • RE: ktoré programy na linux-mint 21.09.2014 | 17:40
      Avatar Marian   Návštevník

      Tiež som v Linuxe začiatočník a pomohol mi tento článok:

      http://proc.linux.cz/ekvivalenty.html

    • RE: ktoré programy na linux-mint 22.09.2014 | 01:03
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Super stránka na alternatívny SW je http://alternativeto.net/ osobne ju používam ak hľadám alternatívy v rámci linuxu alebo win-linux

    • RE: ktoré programy na linux-mint 23.09.2014 | 00:17
      Avatar laco   Návštevník

      Ďakujem za rady!Vyskúšam!

    • RE: ktoré programy na linux-mint 23.09.2014 | 08:09
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

      ..stále mi nie je jasné, prečo použiť wine, aby som použival windowsove programy ak som v linuxe.  Najjednoduchšie je RadioTray v ktorom si pridáš akýkoľvek stream ale odporučil by som ti prehrávač Guayadeque, ktorý mi v poslednej dobe sedí najlepšie a samozrejme prehráva aj rádiá, ktorých má prednastavených niekoľko stoviek v rôznych  kategoriach..

      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • RE: ktoré programy na linux-mint 23.09.2014 | 10:55
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        V prípade nahradenia spomínaného rádia sa natíska otázka ktorý program má v sebe cez dvadsať tisíc rádií z celého sveta. Pre človeka čo počúva džingle z jednotiek rádií je jedno či použije bookmarky v prehliadači alebo nejakú aplikáciu. Ale v tomto prípade by som odporučil niečo iné. Niečo s podporou SHOUTcast a Live365. I keď tam asi hovorené lokálne správy nebudú. Ale koho zaujímajú. Bežné správy musia redaktori skolektovať a zelená vlna je na twitteri. Takže aj tie správy dosť meškajú.

        • RE: ktoré programy na linux-mint 24.09.2014 | 08:09
          Avatar laco   Návštevník

          Tapin rádio  používam vo W-XP,podľa krajín iba CZ a Slovensko si dám 5 rádii,a je výborné!Skúšal som aj Rhythmbox to není ono!jednoznačne Tapin!

          • RE: ktoré programy na linux-mint 24.09.2014 | 09:01
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ak výslovne trváš na jedinom programe, tak predávajú PRO verziu Tapin Radio. Tým pádom je silná pravdepodobnosť že ich môžeš osloviť aby Ti ten program naportovali do Linuxu alebo otestovali s Wine. Ale asi to nebude zdarma.

            • RE: ktoré programy na linux-mint 28.10.2014 | 15:40
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Dal som si clementine,spokojný ale nemám slovenské iba české stanice/skúšal som prida ,ale prd neviem to.

              • RE: ktoré programy na linux-mint 28.10.2014 | 17:19
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                Ja pouzivam toto:

              • RE: ktoré programy na linux-mint 28.10.2014 | 19:09
                Avatar igor   Návštevník

                Tapin Radio ide v linuxe velmi dobre, staci doinstalovat do wine pár nativnych kniznic.

    • RE: ktoré programy na linux-mint 24.09.2014 | 08:33
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Ja mam v prehliadaci Chrome 2 ikonky radii, a to 181.fm-beatles a countryradio.cz

    • RE: ktoré programy na linux-mint 28.10.2014 | 21:25
      Avatar brumtelles   Návštevník

      Na počúvanie rádií používam program RADIO TRAY , ktorý sa dá nainštalovať z repozitárov Mint-u. Na stránke http://www.listenlive.eu/   si vyberiem stream rádia a otvorim s VLC prehrávačom. V nástrojoch, informácia o médiu skopírujem umiestnenie streamu a uložím si ho v nastaveniach Radia Tray.

      Určite si poviete komplikované. Pre mna maximálne vyhovujúce. Mám tam iba to čo chcem.

    • RE: ktoré programy na linux-mint 02.11.2016 | 17:28
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Tapin rádio ide v pohode v Linuxe 17 mint.trošku mi trvalo kým som ho spustil!