KDE zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.06.2015 | 13:54
Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

Ahojte mám otázku, používa niekto KDE s pulseaudiom.

Skúsil som nainštalovať pulseaudio na čisté KDE a bol som dosť prekvapený ako to skôr nefunguje lebo predtým na openboxe/fluxboxe  mi to celkom slušne šlapalo, boli problémy ale nijak závažné.

Niežeby mi zvuk nešiel, zvuk funguje aj s pulseaudiom aj len s phonon-om, len som chcel rozchodiť skype (viem že je to celkom slušná sr....a ale to teraz neriešim) a ten bez pulse nefunguje.

Problém s pulse som mal to že načítanie desktopu sa predĺžilo dvojnásobne či som použil kmix alebo veromix. Ďalej nefungoval mikrofón pričom na predtým na rovnakom HW len s Openboxom/fluxboxom ano. Systém kameru vidí len nenahráva. A ešte blblo ovládanie hlasitosti.

Tak potrebujem nakopnúť ako na to lebo v KDE niesom ešte doma

    • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 08:26
      Avatar Lucifer596   Návštevník

      No ja som riesil taky problem vo Fedora 22 KDE plasma 5  , musel som nastavit v mojom pripade mam Nvidiu Ion , najprv som skusil ci mi ide zvuk , aplay -D plughw:1,7 /usr/share/sounds/alsa/Front_Left.wav
       , som odkomentoval a - ( device=hw:1,7 ) plus pridal vetu v zatvorkach - upravil subor /etc/pulse/default.pa tak neviem ci to pomoze :)

      ### Load audio drivers statically
      ### (it's probably better to not load these drivers manually, but instead
      ### use module-udev-detect -- see below -- for doing this automatically)

      load-module module-alsa-sink device=hw:1,7
      #load-module module-alsa-source device=hw:1,7
      #load-module module-null-sink
      #load-module module-pipe-sink

      • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 20:31
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Vyskúšam keď budem mať chuť znova nainštalovať PA, po neúspechu letelo oblúkom preč.

    • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 11:01
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Otázka je čo ti KDE prinesie okrem problémov a či to čo dnes spravíš bude fungovať zajtra.

      Rozhodne by som nainštaloval pavucontrol a skontroloval zariadenia a nastavenia hlasitostí pri zapnutom Skype.

      Lucifer píše o aplay to tiež ide, ale PA má aj svoj player, ktorý môžeš otestovať napr. cez

      sudo cat /dev/sda | pacat --rate=8000

      S pactl sa dá všetko nastaviť cez terminál, viď manuál.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 19:40
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Čo mi KDE prinesie okrem problémov uvidím, zatiaľ som spokojný sem tam zablbne Akonadi po prebraní z hibernácie. 

        S Fluxboxom som bol nadmieru spokojný ale s Openboxom som sa nevžil. Fluxbox mal jeden zásadný problém nefungoval mi tam korektne BricsCad v14 čo som už riešil ale nevyriešil. Tak som prešiel na openbox a smerovanie gnomu ma skôr odradzuje, takže som musel nájsť náhradu za niektoré aplikácie z gnomu čo som používal. 

        A bolo dosť ťažké zladiť Qt , Gtk2 a Gtk3 aplikácie

    • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 11:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Systém kameru vidí len nenahráva.

      Tým myslíš že namiesto kamery vidíš len veľké kulové? V nejakom inom softvére ti kamera funguje?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 19:28
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Skype ju vidí, obraz funguje len zvuk nie, mikrofón je na kamere

    • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 12:37
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      S nastavením zvuku v Skype pod KDE je niekedy nutné trochu sa pohrať, nakoľko systém niekedy nenastaví HW v Skype poriadne a tak zvuk buď vôbec nejde alebo dosť chrapčí. Neuvádzaš, akú verziu Kubuntu máš – dúfam, že buď 12.04 alebo 14.04. S nastavením zvuku sa pohraj v Kmixe pri spustenom Skype. Najlepšie je spustiť Testovací hovor a počas neho skúšať meniť nastavenia: Kmix → Mixér → Nastavenia → Vybrať hlavný kanál. Pod položkou „Prúdy zachytávania“ by si mal pri spustenom skype vidieť ikonku Skypu s nastavením. Aspoň mne tento postup vždy zafungoval a pulseaudio som v Skype nikdy neriešil. Keďže máš otestované, že pod inými verziami Linuxu kamera a aj mikrofón fungujú, budú fungovať aj pod KDE. Ak máš však novú Plasmu 5, tak tam je možné, že tieto nastavenia sú zmenené. Plasma 5 má ešte svoje muchy a nemusí všetko fungovať bez problémov.

      • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 12:43
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Ma debian KDE testing.

        • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 19:29
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Presne Debian Testing čistá inštalácia

      • RE: KDE zvuk 25.06.2015 | 19:30
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        A je to ešte Plasma 4

    • RE: KDE zvuk 27.06.2015 | 19:06
      Avatar polo   Návštevník

      KDE  s PA funguje bez problemov na Wheezym a predpokladam aj na jessiem,  preco pouzivas testing? 

      Pripadne ak chces aktualny system s KDE preco neskusit   openSUSE Tumbleweed

      • RE: KDE zvuk 28.06.2015 | 14:45
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Testing som používal práve kôli BricsCade kde boli závislosti na knižnice a už mi to ostalo.

        Na debian som si veľmi navykol, neviem koľko by mi trvalo si zvyknúť na openSuse.

        A Možno keby som si nainštaloval celé prostredie KDE, tak stým nemám problém inštaloval som len minimálnu verziu, nemám rád zbytočný balast.