Vagrant

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.11.2015 | 19:49
peterpan   Návštevník

nazdar,

nahodil som vagrant podla http://laravel.com/docs/5.1/homestead, v CODE mam 2 zlozky. mam dve zlozky: jednu nazvanu 1 a druhu 2. snazim sa avsak docielit,aby bola dostupna verejnosti nie zlozka 2,ale zlozka 1. avsak neviem kde hladat. pozeral som hosts,networks, nginx zlozky,ale proste tam neividm,ze podla coho to serviruje. potrebujem to spravit public mimo mojej lokalky. mate stym dakto skuesnot?

    • RE: Vagrant 22.11.2015 | 10:09
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak pod verejnosťou rozumieš internet, tak potrebuješ verejnú IP adresu, alebo aspoň VPN pre užívateľov. A na hypervízore potrebuješ aspoň PAT na použité porty.

      • RE: Vagrant 01.12.2015 | 00:31
        Avatar peterpan   Návštevník

        nazdar, verejnu ip adresu mam. avsak skorej sa mi jednalo,ze kde zmenim ten uplne hlavny path k tomu projektu.

        teda takto: nemam zriadeny ziaden virtualhost a ani nic podobneho. Niekde je vsak nadstavene,ze ked chcem navstivit cez IP moj server,tak ma to smeruje do priecinku2 a nie do priecinku1. Bohuzial som presiel snad vsetky subory v nginx a nevidimziaden path s ktorym by som to zmenil a fungovalo to naopak,ze sa to smeruje inde. v ramci localhostu to funguje,ze napr mam projekt1.app a projekt2.app avsak z vonku uz nie.

        este raz to vsetko prejdem, urcite to je moja blbost a nepozornost.

        k tomu PAT, co to presne robi? :))

        dakujem za pomoc.

        • RE: Vagrant 01.12.2015 | 11:45
          Avatar samalama   Návštevník

          v ramci localhostu to funguje,ze napr mam projekt1.app a projekt2.app avsak z vonku uz nie.

          pretoze dns...