Nova linuxova distribucia - WLD

Sekcia: Komunita 26.08.2016 | 23:59
Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

Ahojte.

Chcel by som dat do pozornosti novu distribuciu, na ktorej zacinam pracov.

Viac info: wld.krehel.sk

Dusan

človek z Prešovského kraja
    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 00:14
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      vazne? lebo tam je default stranka apachu. Ale gratulujem, ze si na zaciatok aspon ten apache rozbehal.

      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 10:47
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        No tak má default virtuálku u wedosu s debianom, a nestihol ju ešte nastaviť a nahrať do nej stránku o wld linuxe keďže sa ešte len vybaluje.

        • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 10:54
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          no mohli ste aspon tu "novu" distribuciu popisat, ake farbicky pouzijete, z coho bude vychadzat.

          • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 11:46
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Skús mu napísať. Email má asi dusan at kerhel sk

            • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 12:05
              Avatar borg Fedora  Administrátor

              ja? vsak ty sa tvaris ako jeho hovorca.

              • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 12:50
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ak som tvorca pretože viem používať internetovú službu whois, tak ma môžeš titulovať aj riaditeľom zemegule. Zastav sa pre obežník na sekretariáte, a prines ho podpísaný od všetkých zúčastnených.

                • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 13:46
                  Avatar borg Fedora  Administrátor

                  nepochopil si. nevadi, chod hrat frisbee. maj sa.

                  • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 13:54
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Jaj, áno. Zbudom som že som si ho mal podľa tunajších zvyklostí doberať. Kľudne v tom pokračuj, nebudeš prvý. Ale m+na z toho vynechaj.

                    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 14:01
                      Avatar borg Fedora  Administrátor

                      opat si mimo

                      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 14:16
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        OK, tak každého. Zvyšok platí.

      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 12:04
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ja som si hneď spomenul na http://vdl.halicky.sk, ale to je trochu iná liga.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 27.08.2016 | 10:25
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

      Mám v hlave 2 rozdielne interpretácie tohto príspevku:

      1. Chcem sa naučiť ako to všetko funguje / ako sa s tým pracuje / ako sa to robí.
      2. Chcem spraviť niečo čo ľuďom uľahčí život >> Pomôžem vo vývoji mojej obľúbenej distribúcie.

      Happy falling
    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 28.08.2016 | 23:19
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      Popis je uz nahodeny. Pozrite wdl.krehel.sk.

      No tak má default virtuálku u wedosu s debianom, a nestihol ju ešte nastaviť a nahrať do nej stránku o wld linuxe keďže sa ešte len vybaluje

      Aaaa, wedos. DNS zaznam domeny bola vtedy este na povodnej IP. Od vcera je uz nastaven na inej.

      Ja som si hneď spomenul na http://vdl.halicky.sk, ale to je trochu iná liga

      Bedna, velmi vhodny link. Velke dakujem zan.

      človek z Prešovského kraja
      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 28.08.2016 | 23:32
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Odporúčam do pozornosti update, ten SSH máš trošku starší ako by bolo rozumné. Zvyšok ako sambu pre zákazníkov cez VPN nebudem rozoberať.

        • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 28.08.2016 | 23:40
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          debian 5, bez podpory a bezpecnotnych update-ov.

          • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 28.08.2016 | 23:50
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            To číslo 5 znamená niečo iné. Ale nezaplátané to má dosť zaujímavo. Holt, termíny.

      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 29.08.2016 | 00:55
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pozor, ten návod je starší ako desať rokov, odvtedy sa veľa vecí zmenilo.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 29.08.2016 | 16:36
        Avatar samalama   Návštevník

        Popis je uz nahodeny. Pozrite wdl.krehel.sk.

        aaaaaaaaa tak toto je po pici :D :D :D

        hoferek bol len slaby odvar oproti tomuto... :D :D :D

        • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 01.09.2016 | 15:04
          Avatar woooo   Návštevník

          :D

        • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 06.09.2016 | 21:31
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ

          Pi.i som sa musel prihlásiť nech sem dám smajlika tak tu je

          :D

          Close the Windows Open The Source
    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 28.08.2016 | 23:33
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      co som pochopil z anglickeho textu (blbo sa to cita s tou gramatikou) na stranke, tak ide len o jednoucelovu distribuciu na vytvorenie webservera. tak to bude teda asi len hobby projekt. kludne sa to dalo riesiet cez nejaky konfiguracny balik pre hlavne distribucie, uz len kvoli podpore.

      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 02.09.2016 | 22:29
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Rozmyslal som nad tym - ze pridavat. Ale, 1) nech je to nieco jednoduche instalovanie + spustenie .... (nieco ako aj wedos ponuka vcelku - debian s ISP) ... spravit: spustim, nainstalujem a idem .... simple for users 2) moznost volnej ruky realizovat co najlepsie zabezpeceniu hostujucemu systemu a chroot sluzieb proti malware

        a ptm neskor ma napadlo, ze nebude az tak tazke vytvorit novy system, kedze primarne nemusis riesit X server (a s Nim GUI aplikacie)

        človek z Prešovského kraja
    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 29.08.2016 | 15:28
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      Je mozne si to niekde stiahnut?

      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 02.09.2016 | 22:13
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Zatial to nie je mozne stiahnut. Este len sa to zacina vyvyjat. .... Pre info sleduj Novinky ... Ak bude prva hlavna verzia hotova, hodim link na linuxos.sk do sprav. .... Ak si nechces nenechat ust novu verziu, posli mail. Ak chces testovat alebo skusit den/dva pred vydanim, napis mail. ... Priebezne budem davat do projektu link na stiahnutie, ak bude co hotnotne a vyznamnejsie.

        človek z Prešovského kraja
    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 06.09.2016 | 23:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Keď nechceš skončiť len ako obeť srandy, rovnako ako Stano Hoferek, skús spísať výhody a ako ako funguje celé distro. Hoci ja to robím čiste amatérsky, ale snažil som sa postup nejak zdokumentovať napríklad tu.

      Vytvorte si desktop podľa svojich predstáv VI diel, IceWM - LegacyIce

      Potom je dobré si založiť nejakého správcu na verzovanie ako som to spravil tu:

      KERNELULTRAS/LegacyIce-antiX

      Ďalej treba spraviť dokumentáciu, bez nej to nemá cenu.

      Príklad 1 a príklad 2.

      Tak isto je to v angličtine tu a tu.

      To čo som spravil je čistá amatérčina a keď to má za niečo stáť, treba ísť aspoň o level vyššie.

      Samozrejme to treba propagovať a odkazovať sa na aktuálny vývoj.

      Treba samozrejme ľudí nasmerovať na hlásenie chýb, čo tam mám tiež. Jako každá sranda stojí kopec práce a vďaku za to nečakaj, ale je šanca že ťa to posunie kupredu.

      To čo si tu predviedol, jednu stránku s nezrozumiteľným textom a žiadnym výsledkom si strč do prdele kámo :-)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 19.10.2016 | 03:52
      Avatar mkub Debian stable  Používateľ

      na webe mas akurat uvodnu stranku Apache... a z toho, co si tu napisal ani neviem, na co sluzi ta distribucia, ze ci je to distribucia urcena na servery, desktop,... cize nsjprv si nahod web, nahod na server link na stiahnutie danej distribucie, potom to zverejni...

      • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 19.10.2016 | 21:36
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        No stranka Apache - to je defaulna stranka na server. ... Nemam nahodene, nakolko ak vydam Linuxovu distribuciu, tak uz bude mat iny nazov. ... Ale uvidim, ci to dotiahnem alebo ako. Kvolu zdraviu alebo inym volnocasovym prioritam. ... Ak budem strikne rozhodnuty, tak ptm vediet ...

        P.S.: Mam aj ohranicene urcene osobne terminy, ze co ako ako. Nie je to nekonecne.

        človek z Prešovského kraja
        • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 20.10.2016 | 12:03
          Avatar mkub Debian stable  Používateľ

          tak potom na tu stranku napis, co je nove ohladne tej distribucie, kedy asi ju vydas, co je to za distribuciu, cize ake ma urcenie... ked takto do fora napises, ze vyvijas distribuciu Linuxu a das link na webserver s tym, ze tam je blizsie info o nej, ale pritom tam bezi default stranka Apache, je to velmi neprofesionalne

          cize namiesto tej stranky tam rozpis blizsie info o distribucii, cim sa bude lisit od beznej distribucie... a ked bude hotova, tak tam ti staci ppridat uz iba ten link na stiahnutie

          • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 20.10.2016 | 12:53
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Poznᚠtú iniciatívu "zober loptu, nie drogy"? Tak sa podla nej zariad. A nechaj ostatných aby mali svoje koníčky. On nemá na to zmluvu o dielo, a to ani s tebou.

            • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 30.10.2016 | 03:26
              Avatar mkub Debian stable  Používateľ

              ja mu to vobec neberiem, ale ked tu hodil link na webstranku tak som si myslel, ze uz ma aspon scasti nieco hotove... ale toto, co tu zatial ukazal je iba pokus o nieco, co by chcel spravit...

              a ked som si klikol na ten link, tak som si myslel, ze sa tam dozviem nieco o distribucii, v akom je stave, pre koho je urcena, skratka nejake info, ale namiesto toho na mna vyblafla standardna stranka servera Apache... a co tu uviedol, tiez toho nenapisal nic...

              • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 30.10.2016 | 08:08
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                A ja som si klikol na tvoj príspevok, pretože som si myslel že sa dozviem niečo zmysluplné. A namiesto toho na mňa znova vyblafli nejaké nezmyselné posmešky.

                Ak chceš kritizovať, tak až potom ako niečo zmysluplné dokážeš ty. Posmešná kritika nie je zmysluplná.

    • RE: Nova linuxova distribucia - WLD 20.10.2016 | 12:52
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

      Strata casu ;)

      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))