krehel.sk

Sekcia: Komunita 06.12.2016 | 13:19
Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

Stránka krehel.sk je spustený

Dnes ráno bola po prepise jadra na detekciu nových verzií stránka nahodená a spustená. Stránka je v angličtine (v minimálne potrebnej miere). Zároveň je zverejnený celý kód projekty.

človek z Prešovského kraja
    • RE: krehel.sk 06.12.2016 | 13:27
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor
      Sorry, I don't have gold to actived PayPall account.

      </pre>

      nemas zlato? A to sme kde? V Traviane alebo Tribal Wars? :)

      • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 14:11
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tak už mi dockvaklo čo to robí :) Ako kontroluješ nové verzie programov?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 14:51
          Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

          Túžba bola nejako univerzálne, ale realita je taká, že viac menej treba všetko na mieru. Takže, ako je možné, tak zisťujem z FTP (ak má) alebo na stránke projektu.

          Zisťovanie sa robí v programovom jazyku C. Príklad na zisťovanie aktuálnej verzie pre redakčný systém Joomla.

          človek z Prešovského kraja
          • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 16:20
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Väčšina tých programov bude vyvíjaná na nejakom správcovi verzií, takže by som použil priamo volanie príkazov Git, CVS, Mercurial atď.

            Git u mňa a väčšiny vývojárov vyhráva, takže začal by som s projektami postavenými na Gite.

            Webové servery kde sa používa Git na správu verzií, majú aj svoje API a to sa dá použiť na ťahanie informácií, takže môžeš ísť aj touto cestou a bude to efektívnejšie.

            Medzi najznámejšie servery používajúce Git patrí jednoznačne GitHub, proste vývojár ktorý tam nieje, ako by nebol *-) Je to hlavne pretože to majú premakané a jednoducho pár klikmi tam hocikto pridá patch. Sú tam všetci najznámejší vývojári vrátane veľkého muftyho Linusa Torvaldsa. API nájdeš tu.

            Git je v základe jednoduchý a keď máš v úmysle sa trvalo venovať programovaniu, hoci ako hobista amatér, tak sa mu nevyhneš. Ak chceš začať, kľudne si založ nové vlákno ako začať s Gitom a ja ti tam napíšem ako na to.

            So long.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: krehel.sk 06.12.2016 | 13:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      Start public this project in world.
       

      text nedáva zmysel 

      správna verzia (ak som správne pochopil zmysel): Public start of this project worldwide.

      later will removed - rovanko nesprávne - later will be removed (asi)

      adding je priebehový tvar - teda niečo sa aktuálne vykonáva (akože v tomto momente) asi si chcel použiť added

      a takto možme ísť dovečera - a to tam máš 10 riadkov textu

      ako sme ti písali aj minule, skús najprv v slovenčine (aj keď tá titiež velmi nejde)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: krehel.sk 06.12.2016 | 17:21
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Vďaka ... opravené, prepísané.

        človek z Prešovského kraja
    • RE: krehel.sk 06.12.2016 | 14:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      možno bude za blbca, ale čo keby si tam dal aj v slovenčine popis, čo to vlastne robí alebo má robiť, pre koho to bude užitočné a tak rôzne? otvorene, niekto na to klikne, povie si "bol som, videl som, nechápem, odchádzam" a potom... no... potom už nič.

      • RE: krehel.sk 06.12.2016 | 17:15
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Počkaj do (po)zajra. ... Hore na stránke je jednou vetou, čo to robiť bude. Už som dal aj to do popisu o projekte na stránke.

        človek z Prešovského kraja
      • RE: krehel.sk 08.12.2016 | 23:18
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Nech sa Ti páči ... slovenská verzia.

        človek z Prešovského kraja
        • RE: krehel.sk 09.12.2016 | 09:36
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ty si pôvodom slovák ? 

          lebo zoznám - je príkazové sloveso (zoznám ma sním) asi si myslel ZOZNAM (pričom na tento nazvime to preklep ťa už predtým niekto upozornil)

          úplnÝ má dĺžeň nakonci

           

          opakujem daj si niekomu pred zverejnením všetky texty prekontrolovať keď to nie si schopný napísať správne sám (napr. rodine - mama, sestra - ženy majú zväčša lepšie znalosti gramatiky)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: krehel.sk 06.12.2016 | 16:33
      Avatar okl   Návštevník

      uz to nepi chlapce

    • RE: krehel.sk 06.12.2016 | 22:19
      Avatar samalama.   Návštevník

      on to drbol aj na abclinuxu... :D

    • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 00:17
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ak niečo začneš robiť, tak dokumentácia je rovnako dôležitá ako samotný kód.

      Takže bod čislo jedna: O projekte, čo to robí a presvedčíť potencionálneho okoloidúceho, že sa to oplatí vyskúšať.

      Bod číslo dva: Inštalácia vrátane závislostí, proste čo k tomu bude treba aby to chodilo.

      Bod číslo tri: Aspoň strohá užívateľská príručka.

      Ak nebudeš mať hotové tieto tri body, nič nikde neukazuj, hoci by to bolo perpetum mobile, tak ťa vysmejú.

      Kód musí byť rovnako zdokumentovaný, čo kde je ... inak ten projekt umrie spolu s autorom a že bolo ďaleko úspešnejších projektov a dnes po nich pes neštekne, pretože nikomu sa nechce brodiť bahnom.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 01:19
      Avatar apz   Návštevník

      Chlapci ved podporte mladého borca ... dnes viac ako možno inokedy potrebujeme kreatívnych ľudí ..

      • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 09:28
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ked ti niekto kreatívny zhotoví stroj ale nepovie ti ako funguje, ako ho ovladat a co ma vlastne robit, tak ako bedňa povedal aj keby to bolo perpetum mobile tak to nikoho zaujimať nebude

        plus keď si pozriem dizajn tej stranky tak veľká kreativita použitá nebola, najmä pri dnešných wysiwyg editoroch a templatoch

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 13:30
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pokiaľ bude mať to perpetum mobile na sebe funkčný Schuko CEE 7/6, tak ma návod nezaujíma a rád to použijem.

          Ale v prípade stránky kerheľ.sk by som sa rád dozvedel že načo to vôbec je. Ak to len má zodpovedať info že či sa niečo od minulej kontroly zmenilo, tak allways positive answer je pre mňa bezcenná.

          • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 15:12
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            nie je Schuko CEE 7/6 štandart na kábel, ktorým vstupuje prúdu do zariadenia ?

            usúdil som z obrazkov na googli po vyhladaní Schuko CEE 7/6 (doteraz som také niečo nepočul)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 15:46
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Áno, Je to zásuvka 220V, teda 235V po vstupe do rozvodnej siete EU. A to existujú aj ľudia, čo nikdy nepoužili návod na použitie (Smart)TV, mikrovlnky a práčky. Ale keď im nešiel počítač, tak zavolali synovca nech im to zdarma spraví.

    • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 15:10
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      kedze mam chvilku cas, aby niekto nehovoril že len frflem, trochu pomoci s predkladom tu:

      Založka ABOUT:

      nepoužívaj page (stránka papiera) - vhodnejšie je SITE (od website)

      Sorry, I don't have money to ACTIVATE PayPall account. (nie minulý čas activated)

      Založka NEWS

      Start public this project in world. - toto už som písal že je úplne zle

      ADDED CHECKED hosts /alebo/ ADDED HOSTS TO CHECK

      later will BE removed (tež už som písal)

      namiesto error - puži slovo BUG - idálne množné číslo BUGS (ako opravené chyby/poruchy)

      HLAVICKA STRANKY

      Page to inform about new VERZIONS of software

      Mimochodom na aktiváciu paypalu potrebuješ len debetnú/kraditnú kartu a na nej aspoň 1€ (ktoré ti pokusne stihnu a vrátia) - teda ak sa niečo nezmenilo, pritom vicero bánk ponúka zriadenie účtu zdarma (nebudem robiť reklamu)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 15:56
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Vďaka ... už prepisané

        Účet mám, ale nemám ani 1 € na učte.

        človek z Prešovského kraja
        • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 23:12
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak keď máš PayPal účet tak ho tam práskni, nikto nevie že tam máš nulu (Teda okrem nás všetkých čo sme to čítali). Inak nula je najlepšia ochrana pred ukradnutím peňazí :)

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: krehel.sk 08.12.2016 | 01:12
            Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

            Ne, nemám ten PayPall účet, s ktorým môžem prijímať platby. A v bežnom účte v slovenskej banke je menej ako 1€.

            človek z Prešovského kraja
            • RE: krehel.sk 08.12.2016 | 11:29
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Tak si nainštaluj Electrum a hoď tam bitcoinovú adresu kde ti ľudia budú môcť posielať drobné.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 23:26
          Avatar SonOfGod   Návštevník

          treba s zbaviť nerestí, .. drogy, ženy a chľast musia isť bokom keď chceš zarábať ako Zukino

          • RE: krehel.sk 07.12.2016 | 23:34
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Tak život je otázka priorít :)

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: krehel.sk 21.12.2016 | 20:05
      Avatar Karkulka   Návštevník

      svet potrebuje ludí ako si ty .. nebudeš to mat lahke, ale musiš bojovat, za dobro za hrdost, za slávu, za večnosť

    • RE: krehel.sk 21.12.2016 | 20:11
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      Upozornenie: Realizácia projektu skončila (oznámenie).

      človek z Prešovského kraja