Problém s inštalačkou LM18.1

Sekcia: Ostatné 16.12.2016 | 21:48
Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

Vytvoril som USB inštalačku LM18.1 a nedá sa z nej nabootovať na mojom Samsungu 305V. Vôbec sa neobjaví medzi bootovateľnými diskami. Proste zahlási no bootable device. Avšak ten istý kľúč na druhom počítači (Asus) veselo nabootuje a funguje. Pokiaľ na ten kľúč nahrám LM17.3, tak nabootuje na obidvoch notebookoch. Toto som zopakoval dva razy a ten LM18.1 som pokaždý krát stiahol z iného zdroja a skontroloval som ho. Jediný rozdiel, že ten Samsung bootuje v legacy móde a Asus v UEFI móde. Domnievam sa, že je domrvená časť iso súboru zodpovedajúca za bootovanie v legacy móde. Nemám to však ako overiť. Skúšal to niekto?

    • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 16.12.2016 | 21:57
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Sorry zabudol som uviesť, že sa jedná 64bitový Cinnamon.

      • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 16.12.2016 | 23:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        LM18 je len prefarbené zmrvené nové Ubuntu. Takže použi to čo funguje, alebo si tam daj antiX a nerieš nekonečný problém s rozbíjajúcimi sa ditrami.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 17.12.2016 | 09:13
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Však o to práve ide. To, že je LM18 zmrvená takisto ako Ubuntu 16.04 som vedel. Ako na potvoru sa mi obidve páčia z grafickej stránky. Počkal som si teda na LM18.1 v nádeji, že medzitým vychytajú muchy, avšak, ako sa zdá, je to iso ešte horšie, ako to predchádzajúce. Mne išlo iba o to, či sa potvrdí môj predpoklad, že je to 64 bit Cinnamon iso zmršené pri bootovaní v Legacy móde alebo je to iba problém môjho Samsungu. A nechcem Ťa naštvať, pretože viem, že máš skvelý vzťah k AntiX, avšak mne to distro nejako nereže. Keď už tak MX16. Ten AntiX mi pripadá, ako taká slátanina :). Vieš zistil som, že mne distro musí vyhovovať aj po tej vzhľadovej stránke, čo AntiX rozhodne nie je.

          • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 17.12.2016 | 09:45
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            Ahojte,

            aj v tomto vlákne na Minťáckom fóre sa hovorí o tom, že 18.1 je dosť zabugovaná. Stabilný podporovaný LM je 17.3.

            MX16 som si nainštaloval ako RC a zatiaľ šlape na jednotku. Aj tá grafika vyzerá velmi dobre. Medzitým už bola uvoľnená ostrá verzia MX16.

          • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 17.12.2016 | 15:19
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Vzhľad je to posledné čo by ťa malo trápiť, nastavenia si prenesieš z akéhokoľvek distra., však ja si tiež udržujem svoj spin na Githube kvôli fejsu.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 17.12.2016 | 15:35
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Čo je na tom zlého, že ma zaujíma aj vzhľad? Netvrdím, že je najdôležitejší, pre mňa je však tiež dôležitý.

              • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 17.12.2016 | 15:51
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Na tom nieje nič zlého, sám som na svojom vzhľade a nastaveniach závislý, ale rozhodne to nieje dôvod na výber distra. Svôj vzhľad si prenesiem hocikam.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 17.12.2016 | 10:02
      Avatar Huvik   Návštevník

      Aha, tak pre toto mi vzdy zmrzne notebook, ked si na nom pustim film.

    • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 18.12.2016 | 11:22
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Nakoniec sa po viacerých neúspešných pokusoch ukázalo, že problém je v odchádzajúcom hardvéri toho Samsungu. Ten USB kľúš raz bootoje, potom nebootuje, je to lotéria. Ukázalo sa, že občas nebootujú aj kľúče, ktoré predtým bootovali. Nakoniec sa ukázalo, že veľmi záleží, kedy sa pri bootovaní stlačí klávesa Esc. Pokiaľ ju stlačím skôr, vtedy akoby nevedel to USB rozlíšiť. Pri neskoršom stlačení Esc USBčko nájde a nabootuje.

      • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 18.12.2016 | 19:56
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ono by to mohla byť aj výrobná chyba (vlastnosť), tak možno neodchádza. Fajn že si dal vedieť ako to dopadlo, to sa môže niekomu hodiť.

        Počítam že si LM18.1 nakoniec nainštaloval, tak veľa zdaru.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 18.12.2016 | 20:08
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Priznám sa, že som tam medzitým nainštaloval LM17.3 Cinnamon, len mi to nedalo a už len čisto z pasie som skúšal rozbehať tú LM18.1, čo sa aj podarilo. Teraz to už asi nechám tak, ako to je. Možno časom to preinštalujem na tu 18.1.

          • RE: Problém s inštalačkou LM18.1 18.12.2016 | 21:10
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Ja keď som kedysi používal Mint, tak som pred prechodom na vyššiu verziu systém upgradoval, potom som zmenil zdroje a dal som update, dist-upgrade a pohoda. Hoci to trvá dlhšie ako reinštal, tak sa toho netreba báť. Konfiguráky som volil "Y" aby to stiahlo maintainerove konfiguráky a na svoje vyvhytávky mám skripty.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org