nemozem mountnut particie pocas instalacie Archu

Sekcia: Ostatné 09.04 | 00:31
Avatar kompi snad Debian na ntb :)  Používateľ

no moj problem je ten že sa snazim teraz len vo virtualboxe naistalovať arch a pri použití prikazu mount mi to vyhodí nasledovné chyby ktore prikladam v obrazkoch. zaroven prikladam aj zoznam existujúcich particii vytvoreních cez cfdisk.... na dev1,5 som zrobil ext4 filesystem a na dev2 swap

Môj NTB hp presario CQ60-120EC ICQ 467479512
    • RE: nemozem mountnut particie pocas instalacie Archu 09.04 | 00:48
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor

To si do.... :)

Najprv mountuješ disk do neexistujúceho oddielu /mt a potom sa pokúšaš pripojiť disk bez pravidiel v fstab, you are WIN.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: nemozem mountnut particie pocas instalacie Archu 09.04 | 00:52
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor

Za to ťa uznávam, aj Šmajdovú mamku, fakt si si istý že to tak hovoril Emanuel od Archu?

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: nemozem mountnut particie pocas instalacie Archu 09.04 | 08:21

Čiže ak dobre rozumiem tomu rozdeleniu, tak si vytvoril 10G /boot (alebo nebodaj /usr), 4G swap ktorému si nezmenil ID partície na Linux swap a 6G /root? To je dosť rebelský spôsob. Nosíš aj tričko s legalizáciou kadečoho?

• RE: nemozem mountnut particie pocas instalacie Archu 09.04 | 10:22
      Avatar Livan Arch LXQT, Linux Mint   Používateľ

Ja to mám na notebooku takto:

Partition: ID-1: / size: 20G used: 6.0G (32%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
                 ID-2: /boot size: 500M used: 45M (9%) fs: vfat dev: /dev/sda3
                 ID-3: /home size: 433G used: 108G (27%) fs: ext4 dev: /dev/sda2
                 ID-4: swap-1 size: 5.66GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/sda4

• RE: nemozem mountnut particie pocas instalacie Archu 09.04 | 10:28
        Avatar Livan Arch LXQT, Linux Mint   Používateľ

A v tvojom prípade, keď máš taký malý disk, by som vytvoril iba /boot, / a swap, bez vytvorenia /home partície, adresár /home vytvoriť na partícii /.