nejde aktualizovat

Sekcia: Ostatné 20.09.2018 | 13:54
Avatar miro   Návštevník

Dobry den nejde mi aktualizovat a neda sa mi otvorit ubuntu software

    • RE: nejde aktualizovat 20.09.2018 | 14:28
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      komu niet rady tomu niet pomoci

      1. nevieme akú distribúciu používaš ? ak ubuntu tak akú verziu ??

      2. skúšaš to v grafickom móde alebo v konzole ?

      3. akú chybovú hlášku to dá ?? (skopíruj ju napr. na pastebin - lebo tu rozhádže formátovanie na nečitatené)

      4. hladal si riešenia na internete (vygooglovaním chybovej hlášky) ??

      ja som vygooglovaním poslednej vety z tvojho predchádzajúceho príspevku našiel:

      https://askubuntu.com/questions/942895/e-problem-executing-scripts-aptupdatepost-invoke-success

      riešenie teda je, že treba odisnštalovat libappstream3 cez príkaz:

      sudo apt-get remove libappstream3

      potom by ti mal prebehnúť update, následne upgrade a potom aj dist-upgrade

      POZOR: ja osobne by som odporučil asi novú čistú inštaláciu, ako dist-upgrade (ktorý nemusí prebehnúť hladko)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: nejde aktualizovat 20.09.2018 | 15:03
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Formátovanie je tu v poriadku ak to človek uzavrie do tagu <pre>kód</pre> alebo na lište CK Editoru vyberie štýl

        kód
      • RE: nejde aktualizovat 20.09.2018 | 15:54
        Avatar miro   Návštevník

        pouzivam verziu ubuntu 16.04 LTS, v grafickom mode mi to vobec nejde a chybu mi napise hned pri starte ale neviem co to je riesenie som hladal aj na neteale nic som sa nedozvedel

        • RE: nejde aktualizovat 20.09.2018 | 16:55
          Avatar redhawk75   Používateľ

          a co to vypise?

          teda ak to nie je tajomstvo

          • RE: nejde aktualizovat 21.09.2018 | 09:42
            Avatar miro   Návštevník

            nie neni to tajomstvo vypise mi tuto hlasku pri spusteni pocitaca /dev/sba8: clean, 1447403/4800512 files, 6363352/19189248 blocks a pise mi ju uz skoro rok a neviem preco

        • RE: nejde aktualizovat 21.09.2018 | 08:27
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          zatiaľ si nám poskytol info typu: nejde mi naštartovať auto, čo stým ? je to modrá mazda 6

          prepíš alebo odfoť (screenshot alebo aj fotka mobilom) všetky chybové hlášky, napíš čo si skúsil spraviť aby sa to opravilo

          odkedy sa to prejavuje ?

          čím viac info tým lepšie

          ten môj návod na odstránenie toho balíka si skúšal ?? nepomohlo ??

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: nejde aktualizovat 21.09.2018 | 09:23
            Avatar miro   Návštevník

            ano skusal som ho a zmizol mi spravca aktualizaci a pri starte mi to vypise /dev/sba8: clean, 1447403/4800512 files, 6363352/19189248 blocks a po vcerajsku mi uz nevypisuje dalsie chydy ale ponuklo mi novu verziu 18.04 a po prvom kroku mi ju zavrelo a nic viac ani hlasenie

            • RE: nejde aktualizovat 21.09.2018 | 09:50
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pokiaľ tou chybou myslíš to, čo si schoval do dva roky starej diskusie, tak to vyzerá na poškodené údaje na disku. Riešenie závisí od toho, čo predchádzalo danej chybe. Vypol si to natvrdo? Mal si ten Linuxový disk pripojený vo Windows ktorý uspávaš? Je ten počítač starý, teda zo starším zdrojom ktorý už po rokoch nemusí uživiť počítač? Začala prikurovacia sezóna aj s kolísaním napätia v elektrickej sieti?

              S tým kolísaním. Mne blikajú žiarovky aj keď sa pohne výťah. A preto by som už neriešil desktop, ale len notebook ktorý to zo svojej podstaty vykrýva baterkou. Desktop by mi s takým kolísaním zomieral podobne.