Brave brovser

Sekcia: Ostatné 12.11.2018 | 18:49
Avatar symbio   Používateľ

mám otázku, dá sa nainštalovať Brave browser do Linuxu MX? Začal som ho používať v mobile s androidom a som extrémne spokojný...

Neskúsený používateľ Manjaro XFCE
    • RE: Brave brovser 12.11.2018 | 19:12
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Podľa wikipédie ten browser podporuje aj Linux, takže áno. Ale obávam sa že s blokovaním sledovania a reklám to má ten prehliadač pomýlené. Oni tie reklamy vymenili za svoje, a so sledovaním užívateľov si tiež mastia vlastnú kapsu:

      In June 2018, Brave released a pay-to-surf testing version of the browser. This version of Brave is preloaded with approximately 250 ads, and sends a detailed log of the user's browsing activity to Brave for the short-term purpose of testing this functionality. Brave announced that expanded trials will follow.[14] Later that month, Brave added support for Tor in its desktop browser's private browsing mode.[15]

      • RE: Brave brovser 12.11.2018 | 19:59
        Avatar symbio   Používateľ

        mne to na mobile zobrazuje namiesto reklamy iba prazdne miesto.... nie su tam nijeke reklamy... Skusal si to uz na vlasnej kozi, ze tak pises?

        Neskúsený používateľ Manjaro XFCE
        • RE: Brave brovser 12.11.2018 | 20:50
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nie, kozu nechovám a tak na rožnom statku neskúšam internet.

          Ale vychádzal som z dostupných informácií. Ak si si na ten link z wikipédie neklikol, tak si asi ani neklikol na domovskú stránku toho prehliadača kde máš link na download aj pre Linux. A na ňom je info ako si pridať repozitáre pre Ubuntu, Mint, RHEL/CentOS, Fedoru a aj build zo zdrojákov. Vypracujem ti inštalačný manuál aj s obrázkami a šípkami kam kliknúť?

    • RE: Brave brovser 12.11.2018 | 21:21
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Skúsil si toto?

    • RE: Brave brovser 13.11.2018 | 10:10
      Avatar debian+   Návštevník

      Co tak pouzit google (ak na to mas). pekne popisane. Pouzi tam instalaciu pre Ubuntu.

    • RE: Brave brovser 13.11.2018 | 10:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ako je na tom brave so synchronizáciou medzi jednotlivými strojmi a s mobilnou verziou ?

      ma nejakého aspoň decentného správcu hesiel (so synchronizáciou) ?

      vie niekto ??

      na ich stránke k tomu vela nie je a na forach som nasiel len príspevky zo septembra, kde sync s mobilnou verziou bol iba v beta verzii prehliadaca

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Brave brovser 13.11.2018 | 17:27
        Avatar debian+   Návštevník

        Skus a potom napis blog.