Mate niekto skusenost s Paysafecard?

Sekcia: Ostatné 13.03.2019 | 20:44
Avatar lukin1981   Používateľ

Zdravim ludia, mma taku ne-linuxovu otazku ale verim ze niekto poradi kedze sa tyka internetu a nepriamo dotyka aj linuxu.

zaujimalo by maci mateniekto skusenosti s Paysafecard, vrajsa tym da platit na nete, v zakladnej verzii ktora je anonymna staci dobijat pin kody vyssia verzia je poziadanie master platobnej karty.

chcel som to ze budem platit na nete ale nikde nepodporuju paysafecard, prve sklamanie prislo Spotify, ktore paysafe nema ako moznost len paypal. ano stastie ze deezer to podporuje ale ten velmi nemusim.

chcel som podporit Zorin OS ze si kupim Ultimate verziu ale vsade len paypal.

myslite ze tato sluzba je o nicom? stretol sa niekto s nou uz?

dakujem.

    • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 13.03.2019 | 21:07
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Čo ti bráni platiť s paypalom?

      Ja napr. platím tak že TB má App mobile Pay a tam mi vygeneruje číslo karty s dátumom aj s tým trojcislim zo zadku karty.

      • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 13.03.2019 | 21:12
        Avatar lukin1981   Používateľ

        ako to funguje mam vedeny ucet v mbank ale platobnu kartu som zrusil. to by bolo fajn ak by sa dala aspon na isty cas spravit virtualna karta

        • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 09:18
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          pokiaľ viem mbank takúto službu neponúka

          ale co ti bráni si zaloziť osobitný účet a na ňom nechať 20€ a previesť si tam peniaze z iného mbank účtu ku ktorém nemáš kartu (alebo ju nepoužívaš na nete) len vtedy ked niečo konkrétne platíš (ja to tak robím)

          mám business účet bez karty a osobný účet s kartou na ktorom mam 20€, ktorou platim obedy a ine denodenne drobnosti ako aj číňanov

          ak potrebujem uhradiť niečo viac (napr. naftu) v mobile si prevediem potrebnú sumu a zaplatím a zostane mi tam zase len tých 20€, ktoré ak mi ukradnú tak ma to nebude trápiť

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 09:43
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Obvykle tomu bránia poplatky. mBank je známa tým, že je zdarma len ak človek každý mesiac otočí sumu, z ktorej si banka zožerie min 10€ pred prevodom peňazí obchodníkovi. A nie je jediná.

            Preto ma vždy fascinovali deti ktoré si myslia že sa im oplatí kartou zaplatiť za rohlík osem centov, a tešia sa že im odmena za platby kartou vznikne z luftu.

            • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 10:04
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              mbank ma vedenie účtu zadarmo ak je bez karty

              vedenie karty je zadarmo ak sa zaplatí myslím 70€ mesačne (neviem presne, nikdy som to neriešil, tankujem mesačne minimálne za 120€)

              teda ja to mam zadarmo vrátene nejakých výberov z akéhokoľvek bankomatu (takmer nevyužívam), každý samozrejme nech si to spočíta sám podľa svojho obratu na účte, úhrad, a výšky poplatkov (niektoré banky ponúkajú vedenie zadarmo od určitých obratov - možno už nie, dlho som banky neriešil, kedže som spokojný)

              obchodníci sa zase bránia platbám malých súm obmedzením platby kartou len pri prekročení určitej sumy, veľké reťazce predpokladám že majú s bankami iné výhodnejšie dohody ako vie dosiahnuť bežný živnostník

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 10:38
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Z cenníku: pokiaľ kartou zaplatíte aspoň 70 EUR mesačne, inak 1,30 EUR
                To je ale na záložný účet veľa, 15.6€ ročne ak máš tú kartu len na občasné transakcie a neplatíš tých minimálnych 70€ mesačne na vykrytie nákladov.

                Ak banka účtuje obchodníkom príliš veľké poplatky pri kartových transakciách, tak má obchodník dve riešenia. Buď to zaráta do nákladov a v zodpovedajúcej miere zdraží tovar pre všetkých (aj hotovosťou platiacich) zákazníkov, alebo prestane akceptovať karty daného typu alebo z danej banky. Poslednú možnosť má aj keď sú drobné bezpinové transakcie zdržiavané bankou príliš dlhú dobu.

                Ono tie poplatky za transakciu zahŕňajú poistku voči zneužití ukradnutej karty. Kto si predsa všimne hneď že ho okradli, že? A ak nebola tá karta zneužitá, tak časť toho poplatku vráti banka klientovi ako vernostný program za platby.

                PS: Oni sú dostupné aj kartové produkty s ktorými si bez problémov požičiaš auto a bloknú si vinkuláciu ako zálohu. Ale skús si s takou embosovanou dinerskou kúpiť niečo v potravinách keď si na pol ceste a zastavíš niekde na dedine kde majú prachom zapadnutý POS v ktorom akceptujú len karty čo nezdržia platbu dva týždne alebo dlhšie.

                • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 13:30
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  áno tak by to malo byť

                  ale ja som navrhoval mať hlavný účet bez karty a druhý (ako si ho ty nazval záložný s kartou) teda mať len jednu kartu, na nej mať minimum peňazí - tak to používam ja

                  a zaplatiť mesačne 70€ je nič (to je jeden väčší nákup potravín)

                  samozrejme každý si musí sám vedieť spočítať koľko ho to bude stáť a koľko plánuje riskovať

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 13:52
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Ja mám druhú (Bratislavskú Mestskú Kartu) kartu kompletne bez účtu, s minimom peňazí. Na štvrťročnej električenke mi to ušetrí okolo 10€ pri nákupe cez internet. Takže ročný poplatok za kartu 3€, alebo raz za dva roky poplatok za aktiváciu električenky na novo vydanej platobnej (BMK) ma netrápi. To je pre mňa osobne najvýhodnejšie. Možnosť použiť takúto sekundárnu kartu na platby cez internet je dosť výhodné aby náhodou nevyvuvali primárny účet mikrotransakciami. Pred tým som mal sekundárnu BMK u Poštovej karty za 8€ ročne, ale zrušili platby cez internet. Tak som prešiel ku konkurencii.

                    Anonymným kartám som nikdy neprišiel na chuť. Ajtak to treba nejako nakŕmiť, obvykle prevodom z účtu.

                    • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 15.03.2019 | 08:52
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      tá bratislavská karte znie zaujíimavo, pre bratislavčanov samozrejme

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 15.03.2019 | 12:27
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        V čom? Zľava na cestovnom bola už pred dvadsiatimi rokmi u kadejakých lokálnych dopravcov, a viac ako 10%. A aj koncept predplatených platobných kariet je tu už veľa rokov. I keď na druhú stranu, mať predplatenú platobnú kartu len za 3€ ročne, s prevydávaním a bez straty kreditu a aj s výpisom transakcií je dosť dobrý deal.

                        • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 15.03.2019 | 15:48
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          načo sa pýtaš keď si si sám odpovedal ?

                          "mať predplatenú platobnú kartu len za 3€ ročne, s prevydávaním a bez straty kreditu a aj s výpisom transakcií"

                          zaujala ma hlavne tá možnosť platiť na nete bez väčšieho rizika

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 15.03.2019 | 19:49
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Tá istá banka má podobný produkt za 6€ ročne aj pre ľudí čo niesú rezidenti v BA. Predplatených kariet s prevydávaním je viac u rôznych bánk. A furt sú lacnejšie ako keby človek chcel živiť cestovný účet kvôli karte kde bez aktívneho využívania tej karty zaplatíš toľko, ale mesačne.

                            Ona tá BMK má výhodné podmienky len aby prilákala financie do balíka, ktorým sa istia drobné pôžičky pre mesto.

                    • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 15.03.2019 | 12:08
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Anonymným kartám som nikdy neprišiel na chuť. Ajtak to treba nejako nakŕmiť, obvykle prevodom z účtu.

                      Tak ani neviem, že takéto niečo existuje, mno keby som to chcel anonymne dokŕmiť, tak by som použil nejakú darkmenu, ako napr. Monero, alebo Bytecoin (to ypsilon nie je preklep), pretože sa tam robí automatický mixing aby sa zamietli stopy odkiaľ to ťečie. Samozrejme keď je človek paranoik, tak to môže prehnať cez pár účtov aby ten mixing nemoli dopočítať ani v NSA na superkompútri.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 15.03.2019 | 12:30
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        A vo finále zaplatíš za anonymizačné služby viac ako za transakciu.

                        • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 16.03.2019 | 02:13
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Sloboda nie je zadarmo

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 16.03.2019 | 05:57
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Sloboda a Utajenie sú dva rôzne pojmy.

    • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 13.03.2019 | 21:20
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak chceš podporiť nejaký prospešný projekt, tak sa nemusíš za to hanbiť a môžeš zaplatiť aj s vizitkou. Na to anonymizačnú kartu nepotrebuješ.

    • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 13.03.2019 | 22:43
      Avatar Lukin1981-   Návštevník

      Nehanbím sa, mam inú banku kde mam kartu bez banking u a mbank nejako moc si kontrolujem bezpečnosť na nete a keď som sa dozvedel o paysafecard tak hurá a nakoniec opadlo nadšenie alé je to fajn spôsob ako platiť.

      • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 08:25
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Čiže používaš podobnú ochranu ako ja, ja s sekundárnou kartou platím u Číňanov za kšunty ktorí inak na SK stoja v rovnakej kvalite 3x toľko. Bežný účet aj s kartou a trvalými príkazmi u jednej banky, a internetové platby u druhej. Akurát že ja mám BMK na Maestro u UniCredit Bankku ktorej mám aj nejaké výpisy (pasívny internet banking len s zobrazenými obratmi na karte, a raz mesačne mi k tomu pošlú PDF výpis na Email). Tá sekundárna karta ma stojí 3€ ročne + pri prevydaní aktivéciu električenky, to sa mi splatí pri prvom 1/4 ročnom kupóne.

        Podobné nadšenie som mal aj ja pred rokmi, ale to Maestro neakceptoval ani PayPal, a ani DX a ani AliExpress. Asi sa nedohodli na poplatkoch. Potom to začali akceptovať. Teraz to mám už v úplnej pohode.

        MBank mala na podobné veci eKartu, len neviem či aj na Zlovensku. Ceny nerozoberám keďže mám iný pre mňa výhodný produkt.

        PS: Rizikové operácie ako nákup kódov na satelit ma netrápia. Radšej sa venujem aktívnemu športu ako čumeniu do krabice so životom niekoho iného. Už som starý na pasív.

        • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 11:49
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Ked chce tak by som skor odporucil Fio banku ako mBank alebo nedajboze nasich talianskych kamosov z UniCredit...

          Ale ako som vravel vyssie. TB ma tuto funkciu vygenerovania online karty a bez problemov to funguje. mBank a VUB co mam tieto funkcie zatial nemaju resp. o nich neviem. Tak isto ako taliani.

          PS: od kedy nakup kodov na satelit je rizikova operacia?

          • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 12:16
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Mám taký vodojem že mBank to , aspoň čo sa týka dynamického nastavovania limitov. Či to ale majú aj pre Slovákov je vedľajšie, za tie peniaze. Ja som si vybral k plnej spokojnosti.

            PS: Myslel som nákup zdieľaných kódov, ten pokútny cardsharing. Ten je ozaj rizikový. Nikdy nevieš kto je na druhej strane, a čo s údajmi urobí. Či predá tvoju kartu za dodatkový zisk, alebo teba úradom za zníženie trestnej sadzby keď ho chytia.

            • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 14.03.2019 | 13:27
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Tak ja napr. cardsharing vyuzivam a nikdy som nikde nic neplatil kartou ani som nedaval udaje.

              Ono rusaci to vedia zneuzit ale su extremne nespolahlivy v tomto "biznise".

              • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 15.03.2019 | 12:27
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Nielen Rusáci, robí to kade kto.

    • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 21.03.2019 | 22:32
      Avatar lukin1981-offline   Návštevník

      dakujem za komenty trochu to vybocilo od danej temy. musim porozmyslat nesom sice nejak bohaty ale zorin sa mi paci stale cakam na LTS verziu mozno podporim. aspon bude ultimate s featurami :D

      • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 22.03.2019 | 09:25
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To je v pohode. Niekedy sa dá nápad alebo prevedenie využiť aj na niečo iné, poprípade sa prediskutuje iné riešenie ktoré môže byť lepšie pre iných alebo aj pre zadávateľa.

        • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 22.03.2019 | 14:09
          Avatar samalama.   Návštevník

          aha ho populistu, ako krasne sa zacal vsetkym pchat do riti...

          • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 22.03.2019 | 14:48
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

    • RE: Mate niekto skusenost s Paysafecard? 26.01.2021 | 08:53
      Avatar dzepeto   Návštevník

      Paysafecard neodporucam nikomu!!!! Urcite sa im vyhnite, je to banda podvodnikov, po dobiti uctu Vam ho zablokuju vraj z bezpecnostnych dovodov a mate ich kontaktovat. Potom co ich kontaktujete, tak len natahuju cas a vymyslaju si rozne vyhovorky, preco odblokovanie uctu tak dlho trva. K svojim peniazom sa uz nikdy nedostante....Velky pozor na nich!!!