Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.05.2019 | 12:16
Avatar Luki   Návštevník

Čo hovoríte na xfce v novom xubuntu, ide mi o xfce nie o xubuntu. Je tam kopec zaujímavých vlastnosti a stále je to xfce. Podľa mňa dizajnovo je na tomto lepšie a je aj stále rýchle.

Nechcem robiť reklamu len také zamyslenie skúšal som gnome Shell v mainline Ubuntu a tiež aj najnovší zorin ale čo človek narobí to xfce je rýchle a je fajn.

    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 13:53
      Avatar PleSaTy   Návštevník

      ak ti ide o xfce tak používaj stable xfce 4.12 alebo 4.14 ktore ale vyjde až koncom leta, ak tam mas xfce 4.13 tak je to iba vyvojova verzia a v tom pripade co ti na to mame akoze povedat hovori to samo za seba

    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 14:10
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Zaujímavá otázka.Ty si si niečoho výnimočného všimol? Ja používam XFCE už dávno a rozdiel medzi verziami 4.12 a 4.13 som nezbadal. Je pravda, že ja používam verziu 4.13.3 na Arch Linuxe a Manjare ale to by malo byť v tomto prípade, keďže sa bavíme o XFCE, jedno. Vzhľad sa mi najviacej páči na Manjare ale to je dané predvoleným nastavením, ktoré má Manjaro graficky vymakané. Ak mám porovnať vzhľad poslednej verzie 4.13.3 na spomínaných linuxoch, najviacej sa mi páči na Manjare a najmenej na Arch linuxe. XFCE v Xubuntu 19.04 je niekde medzi nimi. Rýchlosť je a doteraz vždy bola OK, kedže XFCE patrí k ľahkým DE.

      • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 16:02
        Avatar PleSaTy   Návštevník

        ked si si nevsimol rozdiel medzi 4.12 a develop 4.13 tak o xfce asi toho vela nevies (a o rc bugoch ani nehovoriac) a jedine co ta zaujima je asi v akych duhovych farbickach to budes mat vsak

        • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 16:22
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Pri bežnom používaní som si žiadne bugy nevšimol. Avšak, keď som si pozrel mailing list, tak tam sa hovorilo hlavne o problémoch na Fedore, ktorú nepoužívam a naopak na Manjare ani na Arch linuxe problémy nezaznamenali, takže to zrejme bol skôr problém maintainerov Fedory, než samotného XFCE. A čo sa týka farbičiek, tak áno pre mňa je aj vzhľad dôležitý, najmä, ak ma to nič nestojí. Istotne sa lepšie robí na DE, ktoré dobre vyzerá. Na auto si predsa tiež ľudia dávajú metalízu, aj keď na aute s bezpríplatkovou farbou sa tiež odvezú.

          • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 16:29
            Avatar PleSaTy   Návštevník

            cim viac pises tym viac ukazujes ze tomu ale ze vobec ale vobec ze vobec nerozumies kamarat

            • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 20:12
              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

              Livan vie o Xfce 100x viac ako troll tvojeho typu. Čím viac píšeš, tým viac ukazuješ aký si chudobný duchom, kamarát.

              • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 21:28
                Avatar PleSaTy   Návštevník

                mojko tlapkajte si po ramene pri stretku tu z toho nemate nic iba hanbu ale asi sa z toho radi vyzivate tak co uz

          • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 20:13
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Fedora hlavne tlačí Wayland a ten už po koľkých rokoch stále stojí za kulové? Asi 10+ tam bude hlavný problém. Pred rokmi som videl čísla koľko ich to stálo, mno klasický prípad úspešnej firmy ktorá si prestane dávať pozor čo sa vlastne okolo deje.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 15:32
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Tiez sa mi XFCE pozdava najviac, najma aj kvoli sviznosti na starsich zelezach. Predtym pod Xubuntu, posledne 2 roky uz pod LMintom.

    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 12.05.2019 | 16:24
      Avatar Luki   Návštevník

      tych zmien je viec pre ktore sa mi xfce pozdava.

      ten prechod na gtk3 neprinasa len css temovanie ale hlavne aj novy tip widgetov a tym aj ine moznosti napr moznost nastavit velkost ikon a v panely, ine usporiadanie widgetov v dialogoch to je tiez fajn, novy kalendar a ine veci, neposlednou vecou vdaka gtk3 je podpora hidpi.

      zatial nove xfce som vyskusal na xubuntu 19.04

      nevie niekto povedat ci buildnut gtk3jkove xfce je tazsie alebo da sa lahko? ci to ma nejake extra zavislosti? napr na slackware

      • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 15.04.2020 | 23:24
        Avatar debian+   Návštevník

        XFCE ma bezne normalny preklad. Prelozis kniznice xfce4 a nasledne hlavne. Jednoduche na pouzivanie, jednoduche na preklad.

    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 13.05.2019 | 13:26
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      A nechceš rovno skúsiť aj 19.10? Už je možný upgrade.

      ~$ lsb_release -idrc
      Distributor ID: Ubuntu
      Description:    Ubuntu Eoan Ermine (development branch)
      Release:        19.10
      Codename:       eoan
      
      • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 13.05.2019 | 14:16
        Avatar PleSaTy   Návštevník

        A nechceš mu rovno skúsiť aj 20.04? Už je možný upgrade.

        ~$ lsb_release -idrc
        Distributor ID: Ubuntu
        Description:    Ubuntu Fucking Faggot (future development branch)
        Release:        20.04
        Codename:       fuck

        čo na tom že sa chlapec pýtal na iné vsakze daj sa ostrihať

        • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 13.05.2019 | 14:21
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Build pre 20.04 začne až na jeseň, to bude až o pol roku. A pýtal sa či niekoho iného neoslovila nová verzia, tak by mohol skúsiť ešte novšiu ktorá sa už črtá.

          Toľko k tvojmu troleniu ktoré je slabé jak čaj v staničnom bufete.

          • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 13.05.2019 | 15:01
            Avatar PleSaTy   Návštevník

            tebe už tie dlhé vlasy tienia rozumček že si najprv pozri ktora verzia xfce je v tom 19.04 ty silný čaj v staničnom bufete

            • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 13.05.2019 | 15:21
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Skús neskôr, keď pochopíš slovné spojenie "ktorá sa už črtá".

              • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 13.05.2019 | 15:44
                Avatar PleSaTy   Návštevník

                ty si skús nájsť odpovede lebo nepochopíš nikdy trolko

                • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 14.05.2019 | 09:02
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Je smutné, keď si myslíš že si vytrolil ľudí ktorým už nestojíš ani za odpoveď. Ten pocit falošný výhry z prostredia útulnej pivnice ťa musí opantať ako nevyvetraný vzduch.

                  • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 14.05.2019 | 10:03
                    Avatar PleSaTy   Návštevník

                    tebe tie dlhe vlasy (mimochodom trochu smrdia, umy si ich prosim) z toho tvojho pokusu od trollovania uplne opantali hlavicku dokola sťa turban precitaj si este raz komplet tento topik aj s komentarmi a mozno mozno mozno! spocinie svetlo iskry chapania veci okolo na pomoc si prines slovencinu a koncept chapania textu kamarad

                    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 14.05.2019 | 15:12
                      Avatar samalama.   Návštevník

                      a mozno mozno mozno!

                      :D :D :D :D :D https://youtu.be/tJ9kMjBzguc?t=382 (ale odporucam pozriet cele video cca od 3:27)...

                    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 15.04.2020 | 21:47
                      Avatar duripd   Návštevník

                      Ahoj Kamarát. Neviem ako inteligencne ale emočne si to nedotiahol ani na uroven 6 rocneho dieťaťa. Vyzadujes si pozornost, zijes si pre svoj vlastny svet skrytý za škrupinou uražania a vulgarností. No svet okolo teba nieje taky ako sa ti niekde premieta v dutine lebečnej. Najprv tíško počúvaj co rozpravaju druhy a ked budes mat neodolatelnu chut nieco povedať tak si prosim najdi seberovných alebo nezabudni vecer otvorit prazdny zosit a so slovami můj milý dennícku sa zdôver a ulavi sa ti. Ja ti dakujem velmi pekne za pochopenie a aj za novu skusenosť. Ja som si naivne myslel ze nieco taketo urcite uz nikde nestretnem. Dakujem budem obozretnejši.Maj sa mi krasne moj kamarát nech sa ti darí. PS ano mas pravdu mne sa ulavilo a urcite ma nevyprovikujes k nezmyselnej konfrontácii ...

    • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 15.04.2020 | 21:52
      Avatar debian+   Návštevník

      aka vezria je XFCE v Xubuntu 19.04

      • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 15.04.2020 | 22:13
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Doslova: "Many Xfce 4.13 components have been added or updated, providing an updated snapshot of Xfce 4.14 development"

        Asi je to už jedno, páč podpora skončila v Januári 2020.

        • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 15.04.2020 | 23:26
          Avatar debian+   Návštevník

          Ach jaj. A na oficialnej stranke sa uz spomina aj XFCE 4.15.

          • RE: Čo hovoríte na nové xfce v xubuntu19.04 16.04.2020 | 06:27
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Si si nevšimol, že sa tu vyrojili troli a teraz vytiahli ich dielo z pred roka?

            Čo bude v Auguste!