Hladam programatora - uprava browser

Sekcia: Programovanie 08.06.2019 | 11:12
Avatar Peto   Návštevník

Ahojte, hladam programatora na upravu browsera. Potrebujem, aby bol browser (je jedno aky, aj vlastny... len aby zobrazoval HTML, CSS, JS....) sa po otvoreni zobrazil ako "transparentny" (alpha) aby "za nim" bolo vidno plochu. + konfiguracia distra. Za ponuky dik, viac sukromne. form(@)send.sk

    • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 11:19
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Ake mas distro, ake moznosti? Ja mam ubuntu mate 18.04 + compiz. V compiz si zapni opacity/brightness/saturation. Mys nastav na okno ktore chces zpriehladnit a stlac alt+koliesko mysi nastavuje priehladnost.

      • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 11:20
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Oprava. alt+toc koliesko mysi. V prvom komente to vyzera ako by som radil stlacit koliesko.

      • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 11:59
        Avatar Peto   Návštevník

        Super

        urcite ma to posunie...

        Ja ale potrebujem uplne jedno ake distro, len aby fungovalo na tuto jedinu vec, nic ine nemusi vediet, spusti prehliadac na fullscreen so 100% transparentnym pozadim a moznostou bud na druhej pracovnej ploche, alebo vzdialene otvarat v nom url adresy.

        Nemam, neovladam linux, len mi to prislo ako najvhodnejsie riesenie.

        Dakujem

        • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 12:14
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Co chces konkretne dosiahnut? Pretoze ak das 100% priehladne pozadie na tom compiz efekte, tak nebudes vidiet ani obsah otvorenej stranky a o to ti asi nejde.

          Mam pocit ze skor ta zaujima kiosk mod v chromiu/firefoxe + nastavenie statickeho obrazku pozadia na stranke/strankach, ci uz upravou kodu danej stranky, alebo pluginom na sposob tampermonkey.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 12:15
      Avatar Peto   Návštevník

      Pre predstavu taketo nieco, v ktorom ked otvorim url tak sa normalne otvori. Odkaz, ikony... na ploche su viditelne, ale nedaju sa otvorit - je to uplne normalny prehliadac, len s transparentnym pozadim.

    • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 12:38
      Avatar Peto   Návštevník

      Pre mna to zmysel ma ...

      Jednoducho potrebujem dosiahnut to co pisem, ziadny kiosk mode, ani pozadia....

      Potrebujem prehliadac so 100% transparentnym pozadim, na ktorom ked otvorim url, tak sa normalne zobrazi.

      Mozno sa to da vyriesit este nejakym HTML kodom, ktory ked otvorim v prehliadaci, bude 100% transparentny ale neviem ako by funguovali dalsie url... Idealne riesenie je to prve.

      Dik

      Viem sa dohodnut po nejakej ukazke aj na korektnej spolupraci.

      • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 13:17
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        Tvoje idealne riesenie je nezmyselne. Odporuje tomu ako funguje operacny system a prehliadac. Nechaj si prosim ta poradit, zafixoval si sa na riesenie ktore nebude funkcne.

        1. Ak si nastavis 100% priehladnost okna, tak nebude vidno ani obsah stranky, pretoze ta bude tiez v ramci okna nastavena na 100% priehladnost. navyse so 100% priehladnostou okna sa ti spriehladni aj address bar a ovladacie prvky okna.

        2. Ziadny HTML kod ti nedokaze zobrazit z prehliadaca priesvitne pozadie, pretoze pozadie prehliadaca je biele. Takze ak si nastavis priesvitne pozadie v HTML, tak farba padne na tu najnizsiu uroven vo vrstvach, cize na bielu.

        Napis prosim ta use case - na co to chces pouzivat. Mozno existuje iny sposob, ktory by to dokazal elegantne vyriesit. Mozno ti na poziadavku bude stacit zobrazit stranku na pozadi, mozno ti bude stacit zobrazit aktualny screenshot plochy v browseri, mozno budes potrebovat spravit Qt aplikaciu s vlastnym prehliadacom a preparsovanim HTML kodu. Chces zobrazit akekolvek linky z webu, alebo iba konkretne stranky, nad ktorymi mas kontrolu? Potrebujes v danom okne aj klikat alebo nie? Potrebujes to okno spustit pri starte systemu? Potrebujes vediet klikat na ikony na ploche? Co v pripade, ze sa s oknom prehliadaca pohne? Co v pripade, ze sa okno prehliadaca zavrie? Co v pripade, ze niekto klikne pravym tlacitkom na plochu, ma sa zobrazit kontextova ponuka prehliadaca, alebo plochy? Co ak niekto klikne lavym tlacitkom na ikonu nad ktorou sa na stranke nachadza aktivny prvok? A takto mozem pokracovat do zblbnutia, Napis presne postup na co to chces pouzit a ako sa to ma spravat. Inak ti pomoct nebudeme vediet. 

        BTW ako chces zacat korektnu spolupracu ak nemas hotove ani zadanie? Mas pocit ze je tak malo prace pre programatorov, ze najprv ti nakodia podla vagneho zadania hotove riesenie a az potom sa mozno s nimi dohodnes na nejakej spolupraci? :)

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 21:13
      Avatar pouzivatel   Návštevník

      Napisal som Ti mail. A pre ostatnych, Jeho zadanie sa da splnit !!!

      • RE: Hladam programatora - uprava browser 08.06.2019 | 22:14
        Avatar samalama.   Návštevník

        ... povedal debian- - odbornik na vsetko. co ty si za exota...?

        • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 00:05
          Avatar Peto   Návštevník

          kde je debian?

          • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 10:22
            Avatar samalama.   Návštevník

            miestny PROGRAMATOR nieco ako toto https://www.youtube.com/watch?v=NOkLcZfjkC4&feature=youtu.be&t=9 :D :D :D :D

            • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 19:12
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Určite máš zmysel pre humor, keď budeš rozpory riešiť takto, tak sa určite užívatelia postavia aj na tvoju stranu.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 11:41
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        Bolo by ti za tazko keby si sem napisal sposob akym to ides riesit, nech sa splni ucel tohto fora a ked to budu v buducnosti ludia hladat nech najdu aj riesenie? Ci tento portal vyuzivas iba na smelinu?

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 14:23
          Avatar samalama.   Návštevník

          sposob akym to ides riesit

          no ved napise autorom toho programu, alebo mu to doprogramuje... v pascale... :D :D :D :D

        • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 16:22
          Avatar debian+   Návštevník

          Toto by patrali do polozky portablu bazar.

          Ak by velmi hladal, napise na ten mail (ak ho samozrejme nezrusia alebo firma nezanikne).

          Nevieme, ci to je komercne alebo nie. Lebo ked komercne, mozno sa ani odpovede nedockas. Hlavne, ak je ta firma mala. Bude si to drzat ako svoj maly poklad - zrealizovane dielo ako bonus voci konkurencii.

          • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 16:28
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            wut?

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 16:49
              Avatar debian+   Návštevník

              Komentar ku Tvojmu prispevku o "Dnes | 11:41 ".

      • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 12:08
        Avatar PleSaTy   Návštevník

        smrad debian+ je tu aj ked si zmenis nick ta tu je citit hlupacik tak a dost poslal som na teba socialku A pre ostatnych, Jeho sluzby nevyuzivajte, pokial nemate IQ mensie nez 15! to uz si radsej pockajte na komenty od niekoho zadara

    • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 09:11
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      To si dostal v škole zadanie aby si spúšťal internet explorer v root window, teda priamo namiesto plochy? To je dobré, pozdravuj profáka.

    • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 20:12
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Použi FireFox a add-ons ktorý ktorý ti vloží CSS do každej stránky. V CSS si nastavíš na pozadie obrázok, alebo video aké chceš.

      Podľa mňa neexistuje jednoduchšie a funkčné riešenie. Samozrejme si to môžeš naskriptovať aby obrázok bral z plochy.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 20:41
        Avatar debian+   Návštevník

        Mi napadlo, ze to rovno tak si moze dat pozadie plochy. Ale zrejme mu nejde o plochu, ale asi o princip vidiet vsetky okna pod, pre nam nezname podmienky.

        • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 21:10
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Keby chcel takéto harakiri, tak by mal tie okná na vedlajšej ploche a tam robil sccreenshoty, alebo video ako pozadie pre prehlidač. Dajú sa spustiť aj dve relácie Xiek, proste dá sa s tým vyhrať.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 21:47
            Avatar debian+   Návštevník

            Kludne mozes a la mat X server v X servery. Vdaka VNC.

            Ale tento navrhovany koncept ti kazy jeho poziadavka - priehladnost.

            • RE: Hladam programatora - uprava browser 10.06.2019 | 07:20
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Z druhých Xiek môžeš streamovať video ako pozadie v prehliadači.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Hladam programatora - uprava browser 09.06.2019 | 21:21
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Pred rokmi keď som ešte drtil hry na profi úrovni, tak som mal dve Xká, v jedných mi bežala hra a na druhé som sa prepínal, kde mi beži IRC atď... Wayland má o tom vlhké sny.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org