remote desktop pod linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.06.2019 | 21:39
Avatar martin_zeleny   Návštevník

Ahojte,

potrebujem applikacie na remote desktop pod linuxom. Existujue toho viac, ale chcem sa opytat na vase skusenosti. Nieco co najmenej laguje a je spolahlive.

Vdaka

    • RE: remote desktop pod linuxom 23.06.2019 | 21:55
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ono je toho naozaj viac, chceš spravovať jeden komp?

      Alebo je tých mašín viac, bude to Lin aj Win?

      Na lokálnu sieť by mohlo stačiť Xforwarding, alebo to chceš riešiť cez internet?

      Máš na druhej strane niekoho kto tú službu bude zapínať ak potrebuje pomoc, alebo sa pripájaš, len na jeden komp a tam tá služba má bežať?

      Na každú úlohu je vhodné iné riešenie.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: remote desktop pod linuxom 23.06.2019 | 22:02
      Avatar xxxx   Návštevník

      Napriklad TeamViewer. Je vsak mozne aj vzdialene spustanie jednotlivych aplikacii cez ssh -X, ssh -Y prostrednictvom X11 forwardingu.

      • RE: remote desktop pod linuxom 23.06.2019 | 22:41
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        TeamViewer ešte existuje? Ten zaspal dobu už dávno.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 08:03
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          zaspal dobu ?

          tak mi prosím ukaz multiplatformovu alternativu, ktora obide proxy, nat a podobne srandy, instaluje 1 klikom (portable verzia) a funguje out of box, zvladne ju pouzivat aj stará mama ?

          dodnes pouzivam TV 12 (vyššie verzie maju čaosvý limit) lebo nič praktickejšie neexistuje ak niekto potrebuje pomoc a fyzicky neviem k nemu príst (ani som tam nikdy nebol) - len mu poslem instalacku TV12 a on po rozkliknutí mi len pošle ID a heslo

          ta otazka nie je sarkazmus ani pohrdanie, naozaj ma to zaujíma, čo iné môžem používať bez toho aby som musel najprv nakonfigurovať obe strany ?

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 08:16
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Tri strany. Nezabudni že to lezie cez ich VPN server u ktorého nemáš záruku čo spravia napríklad s odchytenými heslami. Teda, keď už nie tá firma, tak ich vychytralý zamestnanec z outsourcingu ...

          • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 16:47
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Bude o tom môj ďalší blog, možno najbližší. zvladne ju pouzivat aj stará mama ? Pokiaľ dokázala spustiť TV, tak toto dá aj mama starej mami.

            Ako je na tom s bezpečnosťou klient TV? To nevie nikto a čo tak mať aspoň toho klienta open source aby si videl kde sa čo odosiela?

            Upozornil si svoju starú mamu, že jej dáta odovzdávaš jej dáta tretej strane? Alebo ju len klameš že jej chceš pomôcť?

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 09:13
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              nechcem ťa podcenovať ale spraviť niečo jednoduchšie ako stiahnut prílohu, dvojklik na ňu a odpísanie/nadiktovanie ID a hesla sa ťažko prekonáva

              a tú paranoju trochu ukludnite, áno viem že dáta idú cez "neznámu" tretiu stranu, ale myslím že TV už má také meno že mu môžem dôverovať viac ako svojim schopnostiam nastaviť bežpečnú kryptovanú komunikáciu (áno moje schopnosti sú v tejto oblasti velmi obmedzené)

              + ked ma nieto bude chcieť sledovať a hacknúť tak mi žiadne opensource riešenie nepomôže a pre BFU užívateľa typu stará mama je to úplne šuma fuk či niekto vidí ako som jej nastavil adblocker a vyčistil miesto na disku či nastavil prístup do magio archívu cez prehliadač, ked mená a heslá má aj tak na papieriku vedla pc a v textovom súbore na ploche (viď miestneho záhradkára laca)

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 21:45
                Avatar samalama.   Návštevník

                a to sa tu vsetci tvarite ako guruovia a teraz toto. no ak takto rozmysla vacsina, tak sa ani necudujem stavu tejto "vyspelej" civilizacie...

                • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 00:25
                  Avatar dartvaider   Návštevník

                  Podľa mňa do tejto kategórie spadá každý, kto používa faceknihu a handroid

                  • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 16:53
                    Avatar samalama.   Návštevník

                    narazal som na

                    ... TV už má také meno že mu môžem dôverovať...

                    ehm tak urcite, vid. afery okolo CA autorit...

                    a na

                    ... svojim schopnostiam nastaviť bežpečnú kryptovanú komunikáciu...

                    navodov na nastavenie openvpn je bambilion a dokaze to aj retardovany poloblbec (no teda mozno)...

                    • RE: remote desktop pod linuxom 27.06.2019 | 08:03
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      len jedna vec zostala nedoriešená, ako nastavím na ovladanom pc vpnku ked k nemu nemam pristup ? osoba na druhej strane ma casto problem stiahnut prilohu z mailu nie nastaviť openvpn a forwardovat porty a ine nevyhnutné veci

                      nevravím že sa to nedá ale oproti rozkliknutiu portable verzie teamviewera je to noc a deň

                      BTW - openvpn pouzivam na mojich pc ale väčšina mojich kolegov rovestníkov netusi co VPN je, nie este starší lidia (keď už sa držíme témy starej mamy)

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: remote desktop pod linuxom 27.06.2019 | 09:50
                        Avatar samalama.   Návštevník

                        ... nastaviť openvpn a forwardovat porty...

                        h? ake nastavovanie a forwardovanie? na co, kde? do mailu poslem link (alebo rovno binarku) a konfig, heslo cez telefon. instalacia je typu "next - next - next" a import konfigu na 2 kliknutia. problem moze byt akurat v nezapnutom rdp a fw. na druhej strane je otazka, co vlastne robi clovek, ktory nedokaze navigovanim nastavit taketo veci, na pc/internete...

                        • RE: remote desktop pod linuxom 27.06.2019 | 13:16
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          forward a nastavovanie preto že som chcel mať vpn server u ovladaneho pc aby som sa pripájal ja k VPN a potom k danemu pc

                          mat tam klienta sposobuje u BFU uzivatelov dalsi "problem" pripojiť sa k tej VPN a identifikovať či je pripojena (vela ludi nevie ani rozoznať či je pripojena k LAN alebo WIFI) a potom sa odpojit aby celý trafic neprechádzal cez moju VPN a moje internetové pripojenie

                          ale co je ovela podstatnejsie, toto komplikované nastavenie (pre ludi ktorí pc pouzivaju z nudze) nevyriešilo vzdialené ovládanie

                          ak by sme aj zvládli nahodiť tu VPNku tak stále nemám vzdialene ovladanie, to je dalsia instalacia, nastavovanie

                          ked to porovnam s dvojklikom na TV a nadiktovaním ID a hesla do telefonu tak snad nemusim dalej tento argument rozvijat

                          ja nevravím že to je dokonale riešenie ani najlepsie ani bezpečné ale definitivne najpohodlnejsie a najpraktickejsie

                          nehovoriac ze v jendnorazovych prípadoch tomu cloveku v pc nezosatane bordel (openvpn client/server, vnc server, ...) a po zatvorení TV stačí zmazať 1 súbor z plochy

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: remote desktop pod linuxom 09.07.2019 | 15:42
                            Avatar samalama.   Návštevník

                            ... forward a nastavovanie preto že som chcel mať vpn server u ovladaneho pc aby som sa pripájal ja k VPN...
                            ... a potom sa odpojit aby celý trafic neprechádzal cez moju VPN a moje internetové pripojenie...

                            ............................................________

                            ....................................,.-'"...................``~.,

                            .............................,.-"..................................."-.,

                            .........................,/...............................................":,

                            .....................,?......................................................,

                            .................../...........................................................,}

                            ................./......................................................,:`^`..}

                            .............../...................................................,:"........./

                            ..............?.....__.........................................:`.........../

                            ............./__.(....."~-,_..............................,:`........../

                            .........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/

                            ..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}

                            ...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../

                            ...,,,___.`~,......"~.,....................`.....}............../

                            ............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-"

                            ............/.`~,......`-...................................../

                            .............`~.*-,.....................................|,./.....,__

                            ,,_..........}.>-._...................................|..............`=~-,

                            .....`=~-,__......`,.................................

                            ...................`=~-,,.,...............................

                            ................................`:,,...........................`..............__

                            .....................................`=-,...................,%`>--==``

                            ........................................_..........._,-%.......`

                            ...................................,

                          • RE: remote desktop pod linuxom 10.07.2019 | 07:20
                            Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

                            Asi je lepsie, si prve nastudovat VPN ;) co to je, ako funguje. Pozriet si co je enkrypcna domena, klient ako sluzba na OS atd. Premysliet si odpoved a tak pisat @branislav.poldauf. Potom, je to tu ako na strelnici, ako pistolnik od pasu ked striela :DD.

                            Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
              • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 21:23
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Ešte raz sa ťa pýtam, či si starú mamu informoval o tom, že jej údaje odovzdávaš tretej strane.

                Ty si kľudne inštaluj spyware do počítača koľko chceš, ale pokiaľ to spravíš niekomu inému a tobôž rodine, tak im o tom kurwa povedz.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: remote desktop pod linuxom 27.06.2019 | 08:15
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  ako som písal treba ukludniť paranoju najpr

                  ak niekto chce vidieť ako inštalujem pluginy do browsera a javu tak mu to ukážem aj osobne nemusí nelegálne sledovať moj teamviewer session

                  potom si treba uvedomiť že všetky tvoje dáta idú cez tretiu osobu (minimálne poskytovateľa internetu, a nehovor že tor a vpn ta zachrani, ked ta svetové veľmoci budú chcieť sledovať tak si ťa nájdu a tvoje dáta odsledujú)

                  tretia vec, žiadne údaje starej mamy neodovzdávam, aj keby niekto sledoval celú session tak identitu vlastníka nezisti (bez toho aby si mal vedomosť o vlastníkovi pripojenia alebo iné "zákulisné" informácie) ani ziadne iné údaje ktorú si nevie dohladať online

                  a hlavne väčšina ludí vrátane imaginárnej starej mamy používa gmail alebo obdobu, android, windows, .... kde všetky dáta sleduje tretia strana, tak sa netvárme že pre bežného užívateľa to má vplyv či použije opensource riešenie alebo komerčný TV

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: remote desktop pod linuxom 01.07.2019 | 09:03
                    Avatar Grexo.lino   Návštevník

                    TO si robite srandu ? kto by sledoval moju babku ? to by musel byt mega uchylak v tom TV teame. Sorry ako bezpecnost nadovsetko ale tu je az nepotrebna. Neviem ci niekto skusal uz vysvelit babke alebo starkemu co znamena forwarding alebo co je procesor fakt sorry :D ale teamviewer je najlepsie riesenie pri takychto opravach na dialku.

                    • RE: remote desktop pod linuxom 01.07.2019 | 10:01
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      presne pre takéto komenty mi tu chýba možnosť dať "plusko"

                      nemám čo k tomu dodať ale rád by som vyjadril podporu tohto názoru

                      +1

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • RE: remote desktop pod linuxom 01.07.2019 | 10:14
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Zberačom je jedno či dostanú údaje o platobnej karte, alebo kontaktoch ktoré sa dajú predať spambotom od babky, dedka alebo teba ako vnúčika.

                      A s tým, že TeamViewer je znakom kvality? To je kadekto. Posledne som si znova občerstvoval môj profil na portáli profesia.sk, a zrovna vtedy mi začal vo veľkom znova chodiť SPAM. Ich všeobecné podmienky som čítal, a nedal som im súhlas na poskytnutie údajov nad rámec GDPR. A to ani pred rokmi, keď sa o GDPR v EÚ len uvažovalo, a ochrana osobných údajov už bola v slovenskej jurisdikcii zakomponovaná (vrátane ochrany pred SPAMom v zákone o reklame).

                    • RE: remote desktop pod linuxom 01.07.2019 | 17:28
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Nie je, len nevieš o lepšom.

                      Ak sa mi bude v tomto teple niečo robiť, tak tu pribudne blog ako na to lepšie a jednoduchšie.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: remote desktop pod linuxom 14.07.2019 | 18:14
          Avatar samadama   Návštevník

          Mne TeamViewer osobne veľmi postačuje, vývoj ide stále dopredu a hlavne je, že funguje. Nainštaluješ, ide. Či linux, či windows, či priamo zadaním klientovho cisla, alebo uz ako ulozeny klient v osobnom ucte, proste ide a hotovo.

    • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 08:05
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja osobne pouzivam TeamViewer (v12) ak niekto z rodiny náhodne potrebuje niečo pomôcť, je to síce komerčné ale najjednoduchšie riešenie (free verzie vyššie ako 12 majú časový limit)

      medzi svojimi PC používam chrome remote desktop a steam link (ten funguje len v LAN režime)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 08:10
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Závisí od toho, čo chceš na tom vzdialenom stroji vykonať, aké máš pripojenie a akú máš dostupnosť toho vzdialeného stroja.

      Mne sa najviac osvedčilo tradičné SSH alebo VNC.

      PS príprava na prázdniny u babičky bez desktopu, a s wifinou od suseda? Hmmmm, radšej knihu.

    • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 09:24
      Avatar pb   Návštevník

      nomachine

    • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 11:52
      Avatar martin_zeleny   Návštevník

      Ahojte,

      no team viewer je velmi fajn, ale je to komercne a pomerne drahe. Potrebujem sa pripojit na vzdialeny pocitac cez internet. Je to jedna masina a je to Linux <-> Linux. No a na tom vzdialenom stroji potrebujem programovat (divne, ze :) ).

      • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 17:15
        Avatar debian+   Návštevník

        Pre Debian (GUI):

        • server: vnc4server
        • client: xvnc4viewer
        • client (na malu RAM): xtightvncviewer

        Prehlad VNC: VNCviewer

        Na prenoc pouziva vlastne cerfikity. Nie je to ziadna bezpecnost, ale ani uplne najlepsia, co je. Tak ak Ti to vadi, tak si prenos daj cez ssh.

        • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 18:56
          Avatar debian+   Návštevník
          Nie je to ziadna bezpecnost, ale ani uplne najlepsia, co je.

          Oprava: Je to nejako bezpecnejsie (vzdy lepsie, ako by nebola ziadna - tj. posielalo sa RAW).

        • RE: remote desktop pod linuxom 06.07.2019 | 23:32
          Avatar martin_zeleny   Návštevník

          Ahoj

          takze skusil som VNC. konkretne vino + vinagre. Vyzera to naozaj donre. Dakujem za tip.

          Mam len 2 problemy.

          1. Ked hybem mysou objavuje sa druhy kurzor, ktory dobieha ten prvy. Posobi to rusivo. Vie niekto co s tym? 2. Neviem to zapnut na 2 monitory. Da sa prenasat naozaj len jedna obrazovka ?

          • RE: remote desktop pod linuxom 08.07.2019 | 09:31
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Jeden kurzor je lokálny a druhý vzdialený z tej VM. Máš pomalú sieť, a preto sa ti naháňajú ako tom a jerry. To je ten problém latencie ktorý som spomínal. Natiahni si na priamo optický kábel, bude to lepšie.

            A zadefinuj si vo VM jednu obrazovku o veľkosti dvoch zobrazovadiel.

            • RE: remote desktop pod linuxom 08.07.2019 | 10:15
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              nemá vnc možnosť schovať vzdialený kurzor ?

              určite som raz niekedy niekde takúto možnosť videl

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: remote desktop pod linuxom 08.07.2019 | 19:04
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                To by bola špica fíčr, nevidel by si kam klikáš.

                • RE: remote desktop pod linuxom 09.07.2019 | 08:09
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  nie bolo by to uplne normalne, videl by si "svoj" lokalny kurzor a klikal by si tam kde máš ten lokálny kurzor

                  vratim sa k teamvieweru, ten má v nastaveniach presne túto možnosť (zobraziť/nezobraziť vzdialený kurzor) a funguje to bez problémov - ešte sa mi ani raz nestalo že by som klikol vedla (a to sa pripajam aj cez pomale pripojenia s velkym oneskorením)

                  a myslím že som to videl aj Microsofťáckom RDP

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: remote desktop pod linuxom 09.07.2019 | 08:51
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    To by si ale klikal s oneskorením. A to je peklo.

            • RE: remote desktop pod linuxom 08.07.2019 | 20:45
              Avatar martin_zeleny   Návštevník

              tak to potom ale bieda. robi mi to na LAN-ke.

              A nerozumiem vete: A zadefinuj si vo VM jednu obrazovku o veľkosti dvoch zobrazovadiel. Kde mam zadefinovat obrazovovku o velkosti 2 zobrazovadiel ?

            • RE: remote desktop pod linuxom 09.07.2019 | 10:53
              Avatar debian+   Návštevník

              Ping musi byt do 100ms, vtedy Ti to nevadi (bezna praca). Staci aj DSL so ethernetom. A je to fajn.

              Ja som na slabom pc pouzival ako VNC klienta na VPS server a bolo to ok. Super, v porovnani s tym pc.

      • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 17:57
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

        je to divne ;), co take potrebujes programovat, ze sa na "projekte" neda robit lokalne, popripade v Labe na VM a potom projekt implementovat do produkcneho prostredia?

        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 20:04
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A čo ti bráni primapovať si disk s projektom cez sshfs, a robiť na tom akoby lokálne?

    • RE: remote desktop pod linuxom 24.06.2019 | 21:44
      Avatar martin_zeleny   Návštevník

      @lime: normalne projekty. akurat, ze notas je slaby a nepracuje sa na tom pohodlne. Preto by som chcel celu VM dat na silne zelezo a pripajat sa tam.

      @WlaSaTy: to mi moc nepomoze, pretoze local ma slaby cpu performance.

      • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 09:26
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

        Zaujimava odpoved, ale aj to je odpoved ;)

        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 21:21
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pokiaľ sa takto pýtaš na prístup do VM, tak asi rovno použiješ hypervízor ktorý sa nejakým spôsobom postará o zdieľanie obrazovky. Na bežnú obsluhu sú všetky spomínané riešenia v pohode, ale liezť na nervy to bude pri latencii automatického dopĺňania. Je dosť možné, že nakoniec skončíš pri vim/emacs cez ssh kde to bude svižné a čitateľnejšie ako grafické omaľovávanky.

        • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 21:49
          Avatar samalama.   Návštevník

          ...liezť na nervy to bude pri latencii automatického dopĺňania...

          a to si si vyvestil z ktorej gule? lavej alebo pravej?

          nebolo nahodou slubene, ze sa taketo chujoviny, co bude ten chytrak pisat, budu mazat...?

          • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 22:28
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Až raz vyrastieš, a budeš robiť v korporácii ktorá používa podobné technológie, tak možno pochopíš že svižnosť a latencia spolu súvisia. A pri rýchlom písaní je to dosť cítiť aj keď ideš len o pár desiatok kilometrov ďalej po kábli.

            Mimochodom, tvoje výrazové prostriedky ma utvrdzujú v tom, že zrážka zeme s asteroidom nie je problém. Ale je to riešenie.

            • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 23:06
              Avatar samalama.   Návštevník

              ano lebo vsetci robia v korporacii. a zase si ..., lebo podla teba, ak by pracoval v korporacii, tak vsetko uz ma dopredu nadiktovane, aj to, kedy si bude moct usrat. takze nejake riesenia na kolene su asi mimo, nie? ...

              a korporaciu myslis napr. redhat, ktory so systemd doslova dojebal cely linux...?

              • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 08:03
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Tým som chcel povedať že sa tento typ práce používa na dennej báze, v korporáciách alebo iných centralizovaných firmách.

                To ale chovanci ústavov nedokážu pochopiť, preto si nerozumel.

            • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 00:31
              Avatar glu   Návštevník
              A pri rýchlom písaní je to dosť cítiť aj keď ideš len o pár desiatok kilometrov ďalej po kábli.

              Ta to te kable su dost upchate, mozno vycistit

              • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 08:00
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Myslíš že čisté sklo vedie svetlo rýchlejšie, teda nadsveteľnou rýchlosťou?

                • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 10:05
                  Avatar glu   Návštevník

                  Nijé, móže za to kábel abo ty barz rychlo píšeš. Prsty ti bavia rychlejši jak kolibrik mika s kridlami, ty superman

                  • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 15:29
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    tak už len tento syntax-error na tomto fóre chýbal

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 21:53
        Avatar samalama.   Návštevník

        a to mas nejake pentium I, ze sa na nom neda programovat? alebo nevies programovat alebo robis presne tie programy, ktore nerobia nic, ale potrebuju k tomu vykon clustera...

        • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 07:48
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          tak toto presne napadlo aj mna ale nič som nepísal, lebo neviem čo také programovanie obnáša okrem písania textu

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 15:32
            Avatar martin_zeleny   Návštevník

            hehe vy ste ftipalci. programovanie = pisanie textu. to znamena, ze programvoat moze hocikto, kto je uz schopny napisat nejaky text :) ale ako trolling dobre

          • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 15:32
            Avatar martin_zeleny   Návštevník

            hehe vy ste ftipalci. programovanie = pisanie textu. to znamena, ze programvoat moze hocikto, kto je uz schopny napisat nejaky text :) ale ako trolling dobre

            • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 15:40
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              ako som písal ja neviem čo iné programovanie obnáša, nikdy som nič neprogramoval

              najbližšie som bol keď som si písal bash script (áno viem že to s programovaním nemá nič spoločné)

              a zase nepreháňaj nikto nepovedal že programuje hocikto kto vie napísať text

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 16:07
                Avatar martin_zeleny   Návštevník

                ok Brano, zle som to pochopil.

              • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 16:07
                Avatar martin_zeleny   Návštevník

                ok Brano, zle som to pochopil.

                • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 16:08
                  Avatar martin_zeleny   Návštevník

                  preco mi to postuje 2x ?

                • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 16:08
                  Avatar martin_zeleny   Návštevník

                  preco mi to postuje 2x ?

        • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 15:37
          Avatar martin_zeleny   Návštevník

          no je to i5-6200u. on ten eclipse cosi zozerie, hlavne ked tam mas n*10 projektov. kopec zavislosti, potrebujes rebuildovat atd. nejaky vykon to chce, ale bohato staci slusny priemerny desktopovy cpu.

          • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 15:44
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            i5-6200u nie je priemerný desktopový CPU ? áno vidím že je ULV ale az taký pomalý zase nebude či ?

            ja mam v ntb i5 2 generácie tiež U model a dajú sa na tom hrať aj hry aj strihať video (ledva ledva ale dajú)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 16:01
              Avatar martin_zeleny   Návštevník

              tak neni to zas uplne ze struhatko, ale nejaka hitparada to nebude. ked mas popustanych viacero applikacii, tak uz je to citit.

              • RE: remote desktop pod linuxom 26.06.2019 | 18:43
                Avatar samalama.   Návštevník

                a si si isty, ze ti nestiha cpu...?

                • RE: remote desktop pod linuxom 27.06.2019 | 22:09
                  Avatar martin_zeleny   Návštevník

                  dost casto su obe jadra vyhulene na 100%

                • RE: remote desktop pod linuxom 01.07.2019 | 10:33
                  Avatar linux_kral   Návštevník

                  Mozno tam mas pusteny bitcoin miner a ani o tom nevies.

    • RE: remote desktop pod linuxom 25.06.2019 | 00:26
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      SSH, VNC, Teamviewer, Anydesk, RDP (fuj)...

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: remote desktop pod linuxom 28.08.2019 | 00:02
      Avatar Sipek   Používateľ

      Zdravím Vás chcem sa spýtať, mám malú firmu kde momentálne používam Windows server 2008 a potrebujem inštalovať novší systém. Chcel by som inštalovať Linux, len budem sa naň pripájať aj z Windows 10, aj z OSX a ešte potrebujem aby sa vedel ten Linux pripojiť na Windows server 2012. Je to vôbec možné? Vedel by mi s tým niekto pomôcť, možno aj celé nainštalovať a nastaviť? Chcem aby mi to šlo v plnom rozlíšení na klienta bez odozvy. Je to celé na vnútornej sieti. Na cene sa určite dohodneme.

      Brano

      • RE: remote desktop pod linuxom 28.08.2019 | 00:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Je to sranda. Ak sa nič nepredvídatelné nestane, tak začnem zverejňovať krátke blogy práve na túto tému.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: remote desktop pod linuxom 28.08.2019 | 07:04
        Avatar debian+   Návštevník

        Odkial si?

        • RE: remote desktop pod linuxom 28.08.2019 | 08:46
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Mrkni na mapu v profile.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: remote desktop pod linuxom 28.08.2019 | 15:32
          Avatar samalama.   Návštevník

          PREBOHA, ty mu len nic nerad, neponukaj, nepredavaj debilian-, lebo tie tvoje zvasty, co vsade pises, to su len take steky, pises bez rozmyslu a bludy totalne...

          • RE: remote desktop pod linuxom 28.08.2019 | 19:09
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nechaj, aspoň vydá ako maloletý aj dodací list pre firmu. A zaplatí odvody.

        • RE: remote desktop pod linuxom 29.08.2019 | 00:12
          Avatar Sipek   Používateľ

          Topolcany

      • RE: remote desktop pod linuxom 28.08.2019 | 13:02
        Avatar samalama.   Návštevník

        jedina rada - zaplat si za to a nechaj to na profesionalov. uz z otazok je zrejme, ze vobec netusis, o com pises, co chces, ako to funguje... take veci sa neriesia cez fora...

    • RE: remote desktop pod linuxom 29.08.2019 | 00:11
      Avatar Sipek   Používateľ

      Viem ako to funguje, ten Windows server som robil. Skúšal som už aj Linux ale nechce mi pri vzdialenej ploche zobraziť plochu v plnom rozlíšení. Ďalej neviem ako tam pridať užívateľov na vzdialenú plochu. V Linuxe sa zatiaľ tak nevyznám. Nepoznám nikoho kto by mi poradil, preto som písal sem.

      • RE: remote desktop pod linuxom 29.08.2019 | 08:26
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Linux nie je zadarmová náhrada windows, a veľa vecí v ňom funguje inak.

        V niektorých a drahších edíciách Windows máš možnosť použiť mstsc o počte dvoch paralelných pripojení, a jedného pripojenia priamo na konzolu (zavesíš sa na grafickú kartu). Ak teda nedokúpiš licencie. V iných, lacnejších edíciách to nemáš, a musíš si vystačiť s externým programom ktorý sa zavesí na konzolu kde už je niekto prihlásený, a spustí si napríklad spomínaný VNC server (alebo iné spomínané nástroje).

        V Linuxe je možností viac. Buď sa prihlásiš priamo na grafickú konzolu kde spustíš apríklad spomínaný VNC server (či iné spomínané nástroje), alebo sa prihlásiš cez ssh a spustíš si napríklad program tightvncserver ktorý ti naštartuje virtuálne grafické sedenie. To virtuálne grafické sedenie nie je limitované na dvoch užívateľov, a východzie rozlíšenie (1024x768) a farebná hĺbka (24bit) sa dajú zmeniť parametrami pri štarte toho nástroja tightserver. Tak isto ti aj oznámi číslo virtuálnej obrazovky ktoré pri prirátaní 5900 udá číslo portu na ktoré sa potom prihlásiš.

        V Linuxe neexistuje nič ako pridať užívateľov na vzdialenú plochu. V Linuxe sú to užívatelia, ktorí si naštartujú nejaké programy.

        Takže skús definovať čo od toho vôbec očakávaš, koľko si do toho ochotný investovať (peňazí za dodanie riešenia, alebo tvojho času) a kedy by si to očakával.

        PS: Ak si mal ten W2k8 vo firme, tak poteš košte. Podpora tomu skončila v januári 2015, a rozšírenú podporu do januára 2020 si si určite nezaplatil. Tá je ročne viac ako cena za upgrade OS. V dnešnej dobe je to W2k8 už len zaujímavým semenišťom mallware.

        • RE: remote desktop pod linuxom 01.09.2019 | 20:48
          Avatar Sipek   Používateľ

          WlaSaTy ako by som Ti vedel napisat sukromne?

          • RE: remote desktop pod linuxom 01.09.2019 | 21:21
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Napíš sem, sľubujem že to nebudeme čítať.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: remote desktop pod linuxom 03.09.2019 | 09:11
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Môžeš aj po Slovensky. Kam, tak to si sa nepýtal.

      • RE: remote desktop pod linuxom 29.08.2019 | 20:10
        Avatar samalama.   Návštevník

        sklamem ta, ale vobec netusis, ako to funguje. zmier sa s tym a fakt si tu analyzu a realizaciu zaplat u niekoho, kto tomu rozumie a ma s tym prakticku skusenost...

    • RE: remote desktop pod linuxom 04.09.2019 | 17:27
      Avatar jano-mlady   Návštevník

      nejake skusenosti s X2GO?