RIP

Sekcia: Ostatné 31.08.2019 | 18:28
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

S hlbokým zármutkom oznamujem všetkým Linuxákom,že ma po 15-tich rokoch opustil môj priateľ-PC Comp!Spomínam si ako som šiel v autobuse a predo mnou sediaci dvaja 13-roční pubertiaci hádzali pre mňa novinky-slová- HDD,Ram,Procesor...Tak ma to zobralo že si hovorím máš 52rokov a o PC nevieš ani prd!!No haňba!!I vybral som sa do Tesca a kúpil knihu:"Stavíme si počítač" a študoval!!Aké nakúpiť komponenty aby spolu spolupracovali??Zašiel som do predajne s PC kompami,vzal letáčik s reklamou kde boli uvedené aj typy a ich údaje,zašiel do internetovej kaviarne a podľa toho som na Teba milý priateľu nakúpil súčiastky!!!Doma za jeden večer si bol poskladaný-ale spustiť som ťa nemal ako-nemal som Windows-tu mi pomohol neterin priateľ/ktorého si chvalabohu nezobrala/ a nainštaloval mi "dočasne"čierny Windovs!Potom legálny W-XP!Keď chceli zbojníci Windowsu nové prachy za nový Win.-tak som prešiel na Linux a W-čkam som dal vale!!Odvtedy sme dvakrát denne spolu surfovali na internete,strávil som s tebou viac času ako so svojou spolubývajúcou,občas zlyhal HDD,ale na radu Linuxákov/Bedňa,Livan,WlaSaTý,aj ďaľších aby som HDD vyhodil,je som z lásky k tebe iba preinštaloval na tvoj HDD Linux novšej verzie !!Tvoj život ukončil až hnusný výpadok elektrického prúdu-zničil tvoj HDD!!Budeš mi chýbať priateľu môj,na cestu do zberných surovín ťa odprevadí mladý Nootebuk Samsung-dúfam že budeme tvoriť partiu ako s tebou!!Česť tvojmu procesorovi Athlonovi a 80gb Hdd s "tvrdým" napájacím zdrojom!!Pozdvihnite čašu a pripite si so mnou,"Bratia Linuxsáci"!!!

    • RE: RIP 31.08.2019 | 18:57
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Nech mu je zem (zberné suroviny) ľahká :).

    • RE: RIP 31.08.2019 | 21:37
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pripil som si šumákom z magnézia. Relaxanty som vysadil už pred rokmi.

    • RE: RIP 31.08.2019 | 22:23
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      RIP a nazdravie.

      Odlož si procák, a daj do výstavky.

      HDD rozober, tam sú neodymové magnety.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: RIP 01.09.2019 | 06:16
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        A čo s tými magnetmi??

        • RE: RIP 01.09.2019 | 08:00
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Sprav si napríklad držiak na náradie. Pripni na ten magnet železnú tyč, a na ňu sa ti magneticky uchytia kadejaké šróbováky, imbusáky a bordel zo železných pilín.

          Alebo kľúčenku. Neodým je silný magnet, a udrží toho veľa.

          • RE: RIP 01.09.2019 | 12:31
            Avatar debian+   Návštevník
            Magnety uvedeného typu jsou schopny unést více než tisícinásobek vlastní hmotnosti a magnet o velikosti malé mince tak může udržet železný předmět o hmotnosti kolem 10 kg.

            zdroj: Neodymový magnet (cesky)

        • RE: RIP 01.09.2019 | 08:01
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Sú to najsilnejšie magnety na svete, tak si niečo vymysli.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: RIP 01.09.2019 | 08:44
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ja som bol v tom, že najsilnejší magnet na svete je zemské jadro.

            • RE: RIP 01.09.2019 | 14:21
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Mno omyl, Laco ho má zrovna v rukách.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: RIP 01.09.2019 | 18:20
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Určite ho na niečo použijem!!Díky za radu!!

    • RE: RIP 01.09.2019 | 01:11
      Avatar insomnia   Návštevník

      Celkom úsmevne podaný príbeh, na záhradkára dobré. :-)

    • RE: RIP 02.09.2019 | 15:38
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Skúšal SOM NA ubuntu 16.2 RADIO TRAY A NAINŠTALOVALO MI HO ALE NEJDE!Kde je asi Poroublém???

      • RE: RIP 03.09.2019 | 08:58
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Radio Tray aj mne blblo v niektorých distrách, ale už si presne nespomínam v ktorých. Zadaj do terminálu príkaz "radiotray" a hoď výpis. Alebo používaj to na čo si zvyknutý a nerieš :-)

        • RE: RIP 03.09.2019 | 16:00
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          A teď bábo raď!!!"radiotray /usr/lib/python2.7/dist-packages/radiotray/XmlDataProvider.py:23: PyGIWarning: Gtk was imported without specifying a version first. Use gi.require_version('Gtk', '3.0') before import to ensure that the right version gets loaded. from gi.repository import Gtk Traceback (most recent call last): File "/usr/bin/radiotray", line 12, in <module> os.chdir(workdir) OSError: [Errno 2] Adresár alebo súbor neexistuje: '/usr/bin/src' "!

          • RE: RIP 03.09.2019 | 16:00
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            UBUNTU 16!!

            • RE: RIP 03.09.2019 | 16:36
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              preco Ubuntu 16?

              Teraz je stable 19.04

              • RE: RIP 03.09.2019 | 17:17
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ubuntu 19.04 má podporu len do januára 2020, čo je čochvíľa. A tá podpora dokonca skončí ešte pred vydaním 20.04 LTS. Keď už, tak 18.04.3 LTS nech mu to vydrží bez preinštalácie dlhšie.

              • RE: RIP 03.09.2019 | 17:47
                Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                Ja tomu tiež nerozumiem, radíme mu LM 19.2 založenom na Ubuntu 18.04 a on tam drbne nepodporované Ubuntu 16.04 (podporované do apríla 2019). Tak mám niekedy pocit, že je zbytočné radiť, pretože dotyčný si aj tak urobí čo chce a potom sa ešte sťažuje, že mu to nechodí.

                • RE: RIP 04.09.2019 | 06:39
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Chlapci,chlapci!!!Jasné že idem na 18-tku ale skúšal som na starčekovi/druhom hdd/UBUNTU-každá vedomosť má svoje čaro-aj nepríjemná!Mám pripravený MX-linux 18.3!!!Ešte som ho nenatiahol!!Len ma zaujímalo to rádio!!

                • RE: RIP 04.09.2019 | 11:34
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Ubuntu 16.04 (*1)je podporované do apríla 2011. Odkiaľ čerpáš info že už nie je podporované?

                  *1) Netýka sa klonov, derivátov a SW z mimo dielne Canonical.

                  • RE: RIP 04.09.2019 | 11:35
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Sry, nie 2011, ale 2021 (preklep z mobilu).

                    • RE: RIP 04.09.2019 | 12:00
                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                      Priznám sa, neoveroval som si to, vychádzal som z toho, že LTS verzie *buntu sú podporované 3 roky a ostatné 9 mesiacov mesiacov. Teraz som si to overil, naozaj platí to ale iba o Ubuntu 16.04, netýka sa to ostatných odnoží, Ubuntu 16.40 má podporu do 04/2021.

                      • RE: RIP 04.09.2019 | 12:29
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Tak tak. Ubuntu LTS má podporu 5 rokov. Deriváty ako Xubuntu LTS alebo Lubuntu LTS mali podporu 3 roky, ale ich posledné verzie prešli tiež na 5 ročnú podporu. Podpora pre SW v repozitároch universe a multiverse nie je vôbec garantovaná. A podpora pre odvodeniny typu one man show Mint bola vždy otázna. Ten človek to robil popri zamestnaní, a logicky na to nemohol mať čas ako celá pracovná skupina ktorá to v Canonical robí na plný úväzok.

                        I keď, na veľa vecí v Canonical tiež kašlú. Opravu funkcionality moc neriešia, len backportujú bezpečnostné opravy. Posledne som upgradoval kvôli balíkom virt-manager (podpora thin provisioningu) a ffmpeg/avidemux (grabovanie mojej filmotéky). Za odmenu mi to nechcelo prepínať klávesnicu skratkou alt+ctrl na ktorú som bol zvyknutý od minulého tisícročia. Až pokiaľ som to na tvrdo neznásinil, bez lubrikantu.

          • RE: RIP 03.09.2019 | 20:37
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Tak som trochu googlil a toto by mohlo vyriešiť tvoj problém s Radio Tray:

            sudo apt-get install python-xdg

            Inak tak ako Wlasaty, odporúčam Ubuntu vo verzii 18.04.3,,,

            • RE: RIP 04.09.2019 | 06:48
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Dostal som sa až k voľbe žánru-ale hore je "nečinný"volume 100%,Už to šlape!!!Asi som zavolil "hluchú stanicu!!Dík pomohol si mi!!!

              • RE: RIP 04.09.2019 | 08:21
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Ja som vyhodil všetky predvolené stanice v Radio Tray, vieš si pridať streamy svojich obľúbených napríklad z listenlive.eu. Alebo použi moje obľúbené (v prílohe), mám tam zopár staníc. Prepíš pôvodný v /home/username/.local/share/radiotray.

                • RE: RIP 04.09.2019 | 17:41
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  To asi nedokážem!!Chýba mi Rádio Slovensko-to počúvam stále!!Ale až dám na nootebook Linux-tak si dám Tapin rádio tam to všetko je!!!Ináč dík-takto sa radí amatérom soudruzi Linuxosáci!!

                  • RE: RIP 05.09.2019 | 08:01
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Je to jednoduché, pridaj si v Radio Tray novú stanicu, zadáš názov a kde je URL alebo niečo podobné (nemám komp po ruke) tak pridaj tento link:

                    http://live.slovakradio.sk:8000/Slovensko_128.mp3.m3u
                    • RE: RIP 05.09.2019 | 16:10
                      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                      Pavle ešte raz díky podarilo sa čakám už 8 dní na nový Nootebook-z Hungary-to je za obchod!!!Extréme Digital Slovensko-je v Maďarsku-NIKDY VIAC!!

                      • RE: RIP 05.09.2019 | 17:21
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Aj Mall.SK je v Madarsku, i keď majú sklad aj na Slovensku pri Senci. Vitaj v Európskej únii, v mieste kde globalizácia nedovolí znova postavenie železnej opony.

              • RE: RIP 04.09.2019 | 09:37
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Alebo v skratke:

                wget http://linuxos.sk/media/attachment/comments_comment/cc/291532/bookmarks.xml && cp bookmarks.xml $HOME/.local/share/radiotray/
    • RE: RIP 02.09.2019 | 15:38
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Inak používam Tapin Rádio!!