Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené

Sekcia: Komunita 18.10.2019 | 23:15
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Sorry, nie že by sme boli nejak proti slobodnému internetu, ale ak chce niekto zverejniť správičku odkazujúcu sa na Darknet, tak je potrebné dať aspoň nejaké úložisko viditeľné z klasického prehliadača. Stačil by aj Pastebin atď.

Môže ísť kľudne aj o zábavnú tému ako bola poslaná správička (Český programovací jazyk Č) a kľudne to schválim.

Citácia z Drknetu od Igora Hnízda, ak by niekto chcel nadávať ako cenzurujeme správičky:

Zdravím vás, kamarádi od pécéček! Pracuji na jedné střední škole a mj. učím informatiku a snažím se studentům předat i něco ze svých mnohaletých programátorských zkušeností.

Když jsem s výukou začínal, zkoušel jsem klasické programovací jazyky jako C, C++, Java, Python, Haskell, Erlang, Pascal a dokonce i Perl. Ale nic z toho se neosvědčilo, studenti byli apatičtí a nešlo jim to. Když jsem je bil rákoskou přes prsty, tak to pomáhalo, ale jen dočasně. A navíc pak studenti vykazovali větší chybovost (překlepy) a někteří dokonce předstírali, že jim nejde na klávesnici psát. Takže to byl vlastně jeden krok vpřed a dva kroky vzad. Přitom v jiných předmětech se rákoska osvědčila skvěle a dodnes ji používám.

Řekl jsem si tedy, že se na to musí jinak a zamyslel jsem se nad tím, co je na současných jazycích špatně. A že toho je! Běžné jazyky obsahují spoustu nepotřebného balastu, různé závorky (hned několik druhů), středníky nebo i různé podivné paznaky, jejichž význam student nemá šanci uhádnout. Ale hlavně: ty jazyky nejsou česky. Celý den mluvíme česky a pak, když sedneme k počítači, tak máme najednou přepnout do jakési podivné angličtiny? To je prostě špatně. Dospěl jsem tedy k závěru, že je nutné vytvořit nový český programovací jazyk. O jedněch letních prázdninách jsem tomu tedy věnoval svůj čas a navrhl jsem a implementoval programovací jazyk, který jsem pojmenoval Č++.

Tento jazyk odbourává zbytečnosti běžné v jiných jazycích a čte se plynule a přirozeně jako čeština. Programátor pak jednoduše zapisuje svoje myšlenky, jako by je říkal jinému člověkovi. Stejně jako přirozený jazyk obsahuje i Č++ synonyma, takže lze být kreativní a nemusí se opakovat pořád ta samá slova dokola (můžeme psát např. bude i budiž a má to stejný význam). Jazyk je i rozšiřitelný a lze si ho snadno upravit pro svoje potřeby.

Je tam toho viac, ale toto by hádam na zábavu stačilo.

Svetu mier.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 19.10.2019 | 08:57
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ten český programovací jazyk je len na Darknete? Moravský programovací jazyk OstraJava je normálne na Githube.

      Tej mode hlásiť sa k ilegálom nejako nerozumiem.

    • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 19.10.2019 | 10:44
      Avatar Monika_Kokesova   Návštevník

      Tak aspoň ten obrázek jsi mohl přiložit. Mně to přišlo vtipné :-)

      Jiný zdroj než Farma Trollí hnízdo zjevně není. Ale za to já nemůžu. Je tam i tar soubor, ve kterém jsou zdrojáky a fakt to jde zkompilovat a spustit.

      A neříkej tomu pořád Darknet, to zní hrozně. Je to prostě jen svobodnější část internetu.

      • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 19.10.2019 | 13:23
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Je to až tak slobodnejšia časť internetu, že sa do nej nedostaneš bez použitia prístupovej brány. Ako si môže byť človek istý že tie gatewaye niesú odpočúvané úradami?

        Mimochodom, nepozeral som ten jazyk. Ale mi to pripomína jazyk C, v ktorom niekto len urobil predefinovanie slov cez #define alebo iný preprocesor. Takéto hračky existujú od počiatku mainframe, ale českú (nie moravskú) verziu vidím teraz prvý krát.

    • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 19.10.2019 | 21:27
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      A v čom je problém?

      Veď ja bežne používam TOR. A darknet to je len názov pre deti. Je to proste slobodnejší internet. To že sú tam aj veci nelegálne, to k tomu patrí.

      • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 19.10.2019 | 22:17
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Problém je v tom, že nemáme mirorr LinuxOS.sk v Darknete a časom by sa náš web stal plný (bežne) neklikateľných odkazov.

        Sú weby čo mirorrujú obsah do Darknetu a tam ten zmysel vidím.

        Možno na to spraviť nejaký špeciálny TAG abo čo, aby bolo hneď jasné, že link nie je mrtvý a treba si pustiť Tor Browser.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 19.10.2019 | 22:49
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tak som pridal aj anketu.

        Inak neviem čo máš proti tomu názvu, je to aj podľa Wikipédie uznávaný názov a zovšeobecňuje tú technológiu ako takú. Darknet je zhodou okolností aj názov mojej obľúbenej AI neurónovej siete :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 21.10.2019 | 06:47
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Robi to z tej casti webu iba nie temne zle. Preco nie whitenet? Kedze to je slobodnejsia cast internetu?

          Anketa +1

          • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 21.10.2019 | 21:11
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Pretože Angličtina. Deep, Dark a Hidden v Angličtine majú k sebe významovo bližšie. Preto sa aj domény v temnom webe, voľajú cibuľa. Ty vidíš jednu vrstvu, ale všetky tie ostatné sú pred tebou skryté a nemáš možnosť ako sa nazrieť pod ne. Pre teba sú skryté, temné, čierne.

            Na celej popularite tomuto označeniu samozrejme pridal Hrozný pirát, ktorý inak bol odsudený prakticky bez legálnych dôkazov a patrí medzi ďalších odsúdených na politickú objednávku. (Dread, zas ďalšie synonymum pre Dark)

            Keď nabudúce zbadám "Biely internet", tak budem vedieť o čom píšeš, mno budeme len dvaja. Ostatní, si budú hovoriť, keď Vianoce tak na snehu a k tomu muzička (no a tí římšti psy ho sjíždení na saních o Vánocích) :)

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 22.10.2019 | 06:39
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              :D Medvidek z Bogoty :) ...

               

              No takze my dvaja si rozumiet budeme :) Kludne by som ale spravil kompromis a nazval ho "hidden web". :)

              • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 22.10.2019 | 19:46
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                No takze my dvaja si rozumiet budeme :)

                Tomu ver kámo :)

                Nahlásil som to ako feature https://github.com/LinuxOSsk/Shakal-NG/issues/109

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 22.10.2019 | 20:02
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Nebolo by jednoduchšie dať pred taký link Cibuľu, aj s plávajúcim (joke) tekstom "link do protivládnej časti internetu kde sa združujú disidenti, pedofili, obchodníci s drogami a zbraňami" (/joke) textom "na pozretie daného linku potrebujete pripojenie do TOR siete, napríklad cez TOR Browser"?

                  • RE: Správičky s odkazmi na Darknet nebudú schválené 22.10.2019 | 20:15
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Osobne som sa nestretol s takouto témou, okrem webou čo mirrorujú do Hidden webu. Rozhodne je to téma, kde teraz môžeme spraviť prevratnú novinku :)

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org