Permanentne nastavenie CHMOD na 777

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.06.2020 | 16:20
Avatar moldowko   Návštevník

Ahojte, mam ubuntu, zdielam v nom jeden adresar Shared. Subory v priecinku mali na sebe maku ikonu zamku, tak som nastavil na kazdy subor opravnenia, napriklad takto:

sudo chmod -R 777 '/home/abc/Shared/databaza.db'

Teraz mam problem, ze ked sa zmeni obsah suboru tak sa subor znova zamkne. Ked pozriem opravnenia na adresary Shared, tak to tam vyzera nasledovne (obrazky v prilohe).

CO mam urobit aby vsetko v adresari Shared bolo vzdy zdielane s CMOD 777 pre vsetkych? Dakujem.

    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 18.06.2020 | 16:47
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Musíš to nastaviť v Sambe.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 18.06.2020 | 19:44
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Tá ikonka zámku náhodou neznamená že ti chýba právo zápisu?

      Skús byť presnejší, a pozrieť či máš povolený zápis pre každého:

      net USERSHARE INFO ZdielanyPrcinok -l
      

      To by malo vrátiť riadok:

      usershare_acl=Everyone:F,
      

      Teda, každému všetko, a nech to aj pokazia.

    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 19.06.2020 | 08:12
      Avatar moldownko   Návštevník

      Vypisalo nasledovne:

      comment=
      usershare_acl=Everyone:F,
      guest_ok=y
      
      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 19.06.2020 | 15:27
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Čiže pri prístupe cez sambu sa ti ten zámok tým pádom asi neukazuje, aj nemáš na klientovi zle nastavený UMASK.

        Nechceš tie okolnosti opísať presnejšie?

    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 19.06.2020 | 15:51
      Avatar moldowko   Návštevník

      Stale to tak je, ze ked tam niekto nahra novy subor, tak je zakmnuty. Nasledne ho viem v Ubuntu "odomknut" tymto prikazom:

      sudo chmod -R 777 '/home/uzivatelskeMeno/zdielanyPriecinok/ahoj.jpg'

      Ja by som ale chcel, aby sa nove subory vobec nezamykali. Ved takto sa neda fungovat. Ako na to? Kto to rozluskne?

      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 19.06.2020 | 16:05
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Zdieľanie cez SAMBA používa vlastné práva. Až do doby kým ich nenatlačíš cez ACL priamo do FS, alebo dokiaľ nepripojíš SSSD celého OS do Active Directory.

        Neviem čo sa má na tom rozlúsknuť, tvoj popis keď nevieš povedať kde máš ten zámok? Skús to toho nazdieľaného prcinku vliesť tak isto cez sambu.

    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 19.06.2020 | 16:44
      Avatar moldowko   Návštevník

      Uff. Som zaciatocni. Nastavenie zdielania som si urobil podla navodov na nete akurat to este chce doladit. Pomohlo by mi keby mi blizsie specifikujes (ako debilovi) ako postupovat. :)

      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 19.06.2020 | 21:55
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Skúsil si to otvoriť na tom stroji z ktorého si ten prcinok zdieľal tak isto ako na tých ostatných strojoch?

    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 11:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 12:41
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ten návod už ale v moderných Ubuntách funguje len menej ako z polovice. Oni už prešli na AD model.

        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 13:08
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Osobne som Sambu použil len raz v živote, páč tomu nedôverujem a je to deravé jak rešeto. Pochybujem, že to nejak vylepšilo Active Directory.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 13:18
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Takže ďalšia rada s pluskom, máš skutočne dobrý vzor.

            Podľa hentoho návodu už nenakonfiguruješ funkčný prístup pre neovereného guesta. Na to už slúži príkaz net share, kľudne zavolaný aj cez klikátko.

            PS: Riešil som pred časom niečo podobné, kvôli kadejakým androidom ktoré nemali podporu NFS alebo SSHFS. Ale pristupoval som tam cez vytvoreného užívateľa, a vtedy to fungovalo bez problémov.

            • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 13:49
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ako som písal, riešil som to raz, keď chceli vo firme nasadiť Windowsácku mašinu, tak som sa spýtal, či tam môže byť Linux so Sambou. Použil som podobný postup a na antiXe to fungovalo spoľahlivo dva roky, kým sa mašina neodstránila.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 14:06
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Tak načo radíš postup ktorý je už roky zastaralý a tým pádom nepoužiteľný? Zbytočne tým mýliš človeka, a odpudíš ho.

                Odo mňa dostávaš plusko za meno.

                • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 14:45
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Pamätám si časy keď zastaralé návody boli výrazne označené na vrchu stránky. Teraz je na spodu pod návodom jeden riadok:

                  Aktualizace: Informace v tomto návodě jsou příliš zastaralé a potřebují aktualizaci pro současné poměry.

                  Tak veľa šťastia v úspešnom riešení prajem.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 17:59
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Ja si zas pamätám časy keď gúgliči neliezli prudiť do Linuxu.

                    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 18:26
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      To nebolo cez Google, ale šiel som tam naisto, prv na tú wiki bol spoľah.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 19:19
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Spoľah na stránky lokalizované do jazyka ktorým hovorí čo do počtu jedno predmestie New Yorku.

                        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 19:37
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          preco namiesto tychto zbytočných reci nepomozes a nevyriesis otazku ktoru dal zadávateľ

                          ci len potrebujes zase ukázať ze si najlepší a dokonaly a nikto na teba nema

                          a riesenim myslím skutočne riešenie otazky ako nastavit aby vytvarane/menene subury cez sambu mali 777 prava

                          nie naznaky a narazky ako funguje samba a ako sa cez nu pristupuje k súborom

                          KONKRETNE RIESENIE A ODPOVED nie zbytocne reci tych uz bolo dist

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 21:58
                            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                            Je to Ezop, čiže bájkar ako vyšitý,,,

                            • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 05:46
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              A ten chalan už povedal kde má ten problém, či sa mu to ukazuje zamknuté lokálne alebo cez zdieľaný priečinok? Na to som sa ho už pýtal, aby sa dalo od toho odpichnúť, a posunúť sa ďalej.

                              Predpokladám že sa ma tu snažíte vyhecovať na vypracovanie reverznej štúdie že kde čo omylom zle odklepol, a ako to má opraviť vo všetkých prípadoch. Dajte si všetci traja cviko zo štatistiky, a povedzte koľko návodov by som mu mal na mieru vypracovať. A pridajte aj či chcete mať obrázky. Kľudne pokračujte, a prihoďte nejaký ďalší zastaralý návod...

                              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 07:59
                                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                ved ked si taky macher tak mu odpovedz na oba pripady, nemas 50 možnosti odpovede len dve

                                tak daj 2 alternativne riesenia

                                alebo len mudruj ďalej aby si mohol mať posledné slovo s dokázať si aký si fasa, mne je to jedno

                                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 09:11
                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                  Keby si sa pozrel na tú technológiu, tak pochopíš že tých prípadov je viacej ako dva. Takže si neuspel ani z trollingu, a ani zo štatistiky.

                                  Mimochodom, v tej doplnkovej otázke mal schované najjednoduchšie riešenie. Nech tam pristupuje aj z lokálu cez takú akoby sieť, a bez overenia užívateľa (*). V správcovi súborov si na to môže dať záložku. Máš k tomu ešte niečo, alebo len potrebuješ rýpať?

                                  *: Prdpokladám že nevytváral užívateľa do SAMBy, a tak je z tých ostatných strojov na jeho zdieľaný priečinok pripojený anonymne (guest, mapovaný ako nobody). Keďže takto nahraté súbory sú lokálne v jeho priečinku pod vlastníkom užívateľa nobody:nogroup, tak mu to ukazuje zámok. A tieto súbory majú právo rwxr--r--, takže ich nemôže ani meniť, až pokiaľ nedá práva 666 na súbory, resp. 777 na priečinky.

                                  • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 09:33
                                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                    Otazka neznela ako odomknut tie súbory ale ako dosiahnut aby mali po uprave/vytvoreni rwxrwxrwx prava teda take ako po chmod 777

                                    takže zase len múdrosti a naznaky a žiadne riešenia

                                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 10:05
                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                      Skús sa láskavo pozrieť na pôvodný príspevok ešte raz, a možno si všimneš otázku"

                                      CO mam urobit aby vsetko v adresari Shared bolo vzdy zdielane s CMOD 777 pre vsetkych?

                                      Na to je jednoduchá odpoveď: Nič, ale to mu neodstráni problém. Samba nepoužíva chmod 777. Samba používa buď starého typu ARHS, alebo Abstract Control List (ACL).

                                      Na zjednodušenie práv prístupu existujú rôzne riešenia

                                      • Zjednotenie prístupu pod jedným (i keď neautorizovaným) užívateľom.
                                      • Nastavenie dedenia ACL z nadradeného priečinku, teda pridanie zápisu pôvodnému vlastníkovi priečinka.
                                      • Predefinovanie zdieľania priečinku aby sa vždy použili určité práva a vlastník, bez ohľadu na užívateľa SAMBy.
                                      • Zadefinovanie akcie na vytvorenie súboru cez incron, ktoré tie práva prestaví.
                                      • Zadefinovanie časovej úlohy ktorá tie práva bude prestavovať napríklad raz za minútu.
                                      • Korektné vybudovanie NAS a zadefinovanie užívateľov aj s pracovnými skupinami.

                                      Prvé riešenie je najjednoduchšie, a vyžaduje najmenej námahy. Posledné riešenie je najzložitejšie, ale dá sa na ňom vyblbnúť aj pre firemnú sféru kde sa prístupy líšia nielen medzi oddeleniami, ale aj medzi pracovnými skupinami a senioritou zamestnancov. Toto riešenie sa obvykel používa v kombiácii s druhým riešením kde sa povolí v SAMBe aj tlačenie ACL do FS. To druhé riešenie sa dá použiť aj samostatne na iné účely. Tretie riešenie je preferované v domácich NAS kde človek používa prístupy typu Verejné (všetko všetkým), rodinné (všetko len overenej rodine) a súkromné (zápis len pre seba, a čítanie len ak povolí vlastník). Toto riešenie je podobného typu ako posledné, len je trošku jednoduchšie. Štvrté riešenie je na pikaču, incron pracuje s udalosťami nad priečinkom, ale už nie vnorene. Takže by to vyžadovalo opičárnu ktorú treba upravovať každú chvíľu. Pravda, existujú aj alternatívy pre incron ktoré robia vnorene, ale na tento prípad sú ajtak trochu mimo. Piate riešenie je známa prasáreň ktorú doma používali ľudia keď sa im s tým nechcelo kašlať, a zdieľali priečinky naraz viacerými spôsobmi, napríklad cez NFS a SAMBA.

                                      Napadajú ma aj iné riešenia, ale to prvé mu zahojilo problém. Ak teda nezatajil nejaké okolnosti, a jednoducho sa nesnažil rozpútať búrku v pohári vody. Čo sa mu kvalitne podarilo.

                                      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 16:00
                                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                        vidis ze to ide, len do teba treba rýpať so zotrvačnosťou a tvoje nutkanie mať posledné slovo ta donúti aj poradit

                                        stale by to slo aj jednoduchšie s odkazom na to ako to spraviť ale u teba je aj toto uspech

                                        snad to zadávateľovi pomôže

                                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 19:56
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          Až na to, že ja som mu poradil skôr ako si začal rýpať. Už to nepi ani ty, nerobí to dobre logickej úvahe.

                                          • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 20:25
                                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                            skusím ešte raz

                                            tvoje náznaky a narážky sa nerovnajú rade

                                            pomôžu maximálne len niekomu kto rozumie ako celá vec funguje, nie niekomu kto sambu nastavil v klikátku

                                            ja viem že ty si si to v tvojej hlave usporiadal že si dal všetky informácie potrebné ale to neznamená že to každý pochopí

                                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                            • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 21:32
                                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                              Keby to podľa odporúčania skúsil, tak by videl či mu to pomohlo.

                                              A teraz keďže ste sa tu všetci štyria zliezli, tak si konečne môžete potriasť nejakým údom. Na výber máte ruky, nohy, alebo niečo iné. Alebo si môžete navzájom niečo naraziť. Kolík do čokolády, alebo sud piva.

                                              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 21:47
                                                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                                Kolík do čokolády? Ty si riadny labužník,,,

                                                • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 08:01
                                                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                                  no samalama ho dobre odhadla

                                                  od určitej doby on sám začína tieto perverzné narážky

                                                  prasatu sa len o kukuruci sniva (či ako sa to hovorí)

                                                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 20:37
                                        Avatar samalama   Návštevník

                                        och!!!! vauuuv!!! same odborne terminy!!! vauuuv!!! ale ze pises totalne chujoviny (99% textu, a la debilian-), to uz je nepodstatne, hlavne je ohuuuurit...

                        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 20.06.2020 | 20:05
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Wikipedia uvádza NY 10 123 654 obyvateľov. Československy hovorí cca 15 000 000.

                          Šiahol som po tej nápovede pretože som tam sám chodieval, ale to ešte spravoval Pavel Tišnovský, ktorý neskôr odišiel k RedHat. Od vtedy to už ide dole vodou, čo som si nemal kedy všimnúť, kedže Ubuntu v rodine používa už len mama a nič moc som nemusel riešiť. Teda presne povedané nič.

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 05:48
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Ten návod bol teda podľa teba v Českoslovenčine. Vedel by si o tom jazyku povedať či ho vymyslel Gustáv Gusák, alebo Félix Čechoslováček?

                            Už to nepi. Alebo, keď to bez toho nevydržíš, tak si v tom stave vypni internet.

                            • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 11:56
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                              A možno práve ty Gustáv by si mal raz za čas vypnúť,,,

                              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 21.06.2020 | 12:54
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Že by som potom rozumel tým, čo si v tom stave myslia že rozumejú všetkému?

                                Tak to nefunguje, len to v tom stave pripadá zjednodušené, a stráviteľnejšie.

    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 11:03
      Avatar moldowko   Návštevník

      Kedysi (20 rokov spat) som cca rok bezal na Linuxe, ale kedze som potreboval Photoshop, Illustrator a ine, nakoniec som sa vratil k Win. Verte mi ze po 2O rokoch si z Linuxu skoro nic nepamatam a preto som potreboval poradit. Zatial som akurat zistil to, ze v minulosti bola Linux scena tvorena nadsencami co sa tesili z noveho OS a vzajomne si pomahali. Dnes to je asi inak.

      Posielam video ako som na ubuntu pripojeny cez Teamviewer a z Macu tam do zdielaneho adresara pridavam novy subor.

      https://drive.google.com/file/d/1ry3uLviFPKu_KG04foWuPas-y8tSqNkZ/view?usp=sharing

      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 11:26
        Avatar samalama   Návštevník

        nastav tomu share-u force <user|group> podla tvojho loginu/skupiny, alebo tam tiez pristupuj zo siete...

        samozrejme, ze b je spravne (a je totalna chujovina...)

        btw, to akoze toto pouzivate produkcne...?

      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 13:00
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ale nie to len na tomto fore je zopar individualit co vytvaraju zly dojem (vlasaty s debilianom na čele)

        a ja obcas do nich rad rypem, lebo preco nie a samalama ma na nich alergiu, inak vie super poradit

        ale vascina ludi tu su nadsenci co radi a ochotne poradia, niektori dokonca aj osobne

        nezanevri na celok pre par divnych individualit

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 13:37
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Toto je historicky prvá diskusia v ktorej samá lama nezačala vulgarizmom. Pokiaľ v tom dokáže pokračovať, tak to dotiahne ďaleko. Možno predbehne aj Šurinu.

          PS: Keby bol zadávateľ témy, ako tvrdí, BFU, tak mu je jedno či na ten priečinok bude pristupovať cez SAMBu aj lokálne. A tečím sa že samá lama mu to vysvetlila ako profíkovi. A nie ako si aj ty chcel, že ako pre BFU. Myslím že ste sa tu zišli už piati.

          • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 14:00
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            samalama je sice hulvat ale v jednej vete poradi viac ako ty v 3 stranach mudrosti

            a samalama ked nereaguje na tvoje omáčky reaguje zriedka vulgarne (zvacsa len na debiliana)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 14:36
              Avatar WlaSaTy_   Návštevník

              Samá lama zvykne reagovať impulzívne a vulgárne na každého, okrem jeho spolustolovníkov.

              To, čo si môže spraviť BFU aj s touto radou od samej lamy je jasné. I keď v tomto prípade sa nejednalo o BFU keďže s prehľadom neukázal vlastníka súborov. Preto vravím, že ste sa zišli ako pätica.

              PS: Predpokladám že se si už regli takúto prezývku. Užite si ju.

              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 14:54
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Preto vravím, že ste sa zišli ako pätica.

                Nie, len ty sám si na opačnej strane vesmíru. Je jedno či to bude 1:5, alebo 1:100, ale však to už poznáš z iných portálov.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 20:18
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                a s tvojimi naznakmi a sifrovackami si BFU spraví co ?

                zamotavas sa

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 20:20
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Čo je zle? Skúsim to napraviť.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 20:23
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    ja som reagoval na vlasateho

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 20:25
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Sorry, som to zle videl.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 21:48
                        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                        Pridavam task do githubu na vyriesenie tejto veci, uz sa na to stazovalo viac ludi a niekedy ani ja nevidim na co reaguje komentator, specialne, ked je originalny comment o vysku okna a viac vzdialeny od reakcie.

                        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 22.06.2020 | 22:11
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Dal som ti tam +1 :)

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 25.06.2020 | 09:18
      Avatar linux_kral   Návštevník

      A ked uz nebudes vediet co dalej tak este stale je tu jedna moznost,nainstaluj si incron a napis si tam nieco take ze: /home/abc/Shared IN_CREATE chmod -R 777 /home/abc/Shared

      :))))

      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 25.06.2020 | 15:11
        Avatar samalama   Návštevník

        kraaaasa...

        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 25.06.2020 | 16:10
          Avatar linux_kral   Návštevník

          profi riesenia.. sefa nezaujima ako to spravis, ale konecny vysledok :))))

          • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 25.06.2020 | 17:14
            Avatar samalama   Návštevník

            vyborne. a ten, co pride po tebe, sa moze posrat z takych rieseni...

      • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 26.06.2020 | 08:20
        Avatar moldowko   Návštevník

        Toto riesenie mi pride ako najjednoduchsie z toho co tu bolo vymenovane. Asi to je prasarna, ale vela systemov funguje prave na takychto prasarnach. Dolezite je aby to fungovalo. Spravim to podla najjednoduchsieho navodu aky najdem (idealne step by step) zatial som taky ale este nenasiel.

        • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 26.06.2020 | 08:37
          Avatar moldowko   Návštevník

          Aky je rozdiel medzi incrond (https://www.cyberciti.biz/faq/linux-inotify-examples-to-replicate-directories/) a cronom, ktory mam standardne v Ubuntu?

          crontab -e

          Ten totiz uz pouzivam na spustanie jedneho skriptu po starte.

          • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 26.06.2020 | 09:37
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            https://mahboubian.info/index.php/cron-vs-incron/

            cron spúšťa príkaz na základe času (alebo časového intervalu)

            incron spúšťa príkaz/akciu na základe akcie (vytvorení/zmeny v súbore)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 26.06.2020 | 16:47
              Avatar moldowko   Návštevník

              Vyzera to, ze sa mi to zatial podarilo vyriesit nasledovne:

              sudo nano /etc/samba/smb.conf

              pod workgroup = WORKGROUP som pridal riadok:

              force user = abc
              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 26.06.2020 | 21:52
                Avatar samalama   Návštevník

                haaaleluja (aj ked nie uplne)...

              • RE: Permanentne nastavenie CHMOD na 777 27.06.2020 | 10:54
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Takže vlastne zafungovala rada čo som písal úplne na začiatku.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org