Otravný prístup k partíciam Windowsu sa mi nedá odstrániť

Sekcia: Hardware a Drivery 19.06.2020 | 11:56
Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

Čavko chalani,

upgradoval som si Ubuntu z verzie 18 na verziu 20.

Ešte pred tým na verzii som využil nejaké návody na nejaké uľahčenie prístupu k súborom na Windowse 10 (mám dual boot).

(Ak si dobre pamätám, chcel som použiť nejakú aplikáciu ktorá by umožňovala aj editáciu súborov na Windowse cez Linux, ale nepodarilo sa mi to. Ale to nie je veľmi podstatné).

Ešte na verzii Ubuntu 18 mi na pracovnej ploche zobrazovali prístup k Windowsovým partíciam disku, na pracovnej ploche to dosť zavadzalo a nedalo sa to odstrániť (podobný efekt akoby som mal zasunutý USD v PC).

Po upgrade na Ubuntu 20 to vyzerá tak ako môžete vidieť na snímkach z obrazovky. Dosť to zavadzá v tom paneli a nedá sa to odstrániť.

Hľadanie v Google mi veľmi nepomáha, máte nejaký návod, čo napísať do terminálu, aby som tento problém odstránil, aby mi to nezavadzalo v tom paneli?

 

Viac môžete vidieť na snímkach z obrazovky

 

Diki

    • RE: Otravný prístup k partíciam Windowsu sa mi nedá odstrániť 19.06.2020 | 11:56
      Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

      Snímky o Obrazovky

    • RE: Otravný prístup k partíciam Windowsu sa mi nedá odstrániť 19.06.2020 | 12:09
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Len tak narýchlo lebo som v práci, skúšal si tento postup?

    • RE: Otravný prístup k partíciam Windowsu sa mi nedá odstrániť 19.06.2020 | 12:13
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Prípadne TENTO

    • RE: Otravný prístup k partíciam Windowsu sa mi nedá odstrániť 19.06.2020 | 13:03
      Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

      Diki Pavel super pomohlo :).

      Zaujímevé, že mne sa tieto návody akosi nepodarili dohľadať

      • RE: Otravný prístup k partíciam Windowsu sa mi nedá odstrániť 19.06.2020 | 13:17
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nie je zač, základ je vedieť použiť správne kľúčové slová pri hľadaní :-)