tvorba jednoduchého videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.12.2020 | 14:56
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Ahojte. Riešim brutálne jednoduchý problém a nie je to prvý krát. Veľmi v skratke: Chcem urobiť veľmi jednoduché video, kde je niekoľko obrázkov a zvukových stôp. Ku každému obrázku je audio a tak chcem, aby každá stopa (hudobná skladba) mala vlastný obrázok. Toto chcem dať na Youtube. Problém je, že najrôznejšie nástroje alebo nefungujú, alebo padajú, alebo nevedia exportovať bez zaplatenia...

rád by som to urobil v openshote, no ten... nevie z nejakého dôvodu nastaviť dĺžku zobrazenia obrázku. Donno why...

Máte nejaký tip? Alebo je tu niekto, kto robí video a vie pomôcť? na funkčnom SW je to hotové za minútku.

    • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 15:04
      Avatar xxxx   Návštevník
      man ffmpeg
      • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 17:53
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        by ma zaujimalo ako sa pomocpu toho prikazu da vytvorit video, lebo Stano sa nepytal kde zozenie navod k ffmpeg

        rady tohto typu alebo vygoogluj si to su extra uzitocne

        nehovoriac ze robit čokoľvek s videom cez ffmpeg je dost neprakticke (kedze clovek nema ziadny nahlad vysledku)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 19:05
          Avatar xxxx   Návštevník
          by ma zaujimalo ako sa pomocpu toho prikazu da vytvorit video, lebo Stano sa nepytal kde zozenie navod k ffmpeg

          napr. takto:

          ffmpeg -to 00:00:30 -i a.mp3 -i 02.jpg -c:a copy b.mp4

          videa sa daju nasledne cez ffmpeg pospajat, retazit

          ano, real-time nahlad k dispozicii nema...

          • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 20:45
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            takze ked zadam man ffmpeg tak to mi automaticky zada ten prikaz ktorym vznikne to video ?

            (pre nechaoavych, uz 2. krat sarkazmus)

            ja viem ze ffmpeg to dokaze, kostrbato a neprakticky ale dokaze

            ale odpoved: precitaj si man nie je odpoved

            ten prikaz co si dal teraz uz hej, o to mi islo

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 16:45
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj Stano. Robieval som kedysi podobné veci. Na tvorbu rôznych kombinácii obrázkov som používal Imagination a na tvorbu vide Pitiví. napríklad :)

    • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 17:11
      Avatar gejza   Návštevník

      openshot vie nastavit aj dlzku hudby......aj obrazku...

      • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 17:13
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        poradíš ako? mám dualboot, skúšam všeličo... a pravidelne prichádzam o nervy...

        • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 17:44
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ak nevies zmenit dlzku (tipnem tahanim za okraj) tak ho opakovane vloz a posledny orez podla potreby

          openshot nepoznam ale vacsina editorov ma ziletku/razor/blade alebo nieco podobne

          ak sa klip neda natiahnut tahanim okraja skus pozriet jeho nastavenia a tam zmenit dlzku

          ak chces postni niekde to video a obrazok a ja ti to spravim

          pripadne skus blender tam viem dost konkretne poradit

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 17:45
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            k blenderu si pozri super blog navod od M. Bendika

            https://linuxos.sk/clanok/blender-ako-video-editor/

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 17:48
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              a zabudol som napisat ze podla mna je shotcut asi lepsia volba

              s kdenlive ich povazujem za najlepsie z jednoduchych editorov

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 18:21
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                akurát testujem kdenlive. funguje to fajn, podľa očakávania. renderuje výsledok, tak som zvedavý. vtip je v tom, že mp3 skladby majú v sebe aj obálku, zatiaľ čo ja chcem vnútiť vlastnú... čo by som teoreticky mohol komplet urobiť aj mimo video editora :)

                • RE: tvorba jednoduchého videa 26.12.2020 | 22:12
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Ježiš Mária, používať nelineárny video editou a to ešte ozrutu ako Kdenlive, pokladám za čistú debilitu na takto jednoduchý úkon.

                  Už tu padol aj Imagination a ani si sa pri tom komentári nezastavil. Ja som v ňom spravil pár videí a v Kdenlive by som sa určite uklikal a akurát sa tak nasral.

                  Dopredu si si vybral a zas tu položil zbytočnú otázku. Nezabudni zas premaľovať Ubuntu a vydávať to "Slovenskú linuxovú distribúciu". Našťastie tu už tvoj kámoš Wlasoš nechodí, aby ste zas mohli pľuť na ľudí okolo.

                  Čo poznám video editory, tak to vedia všetky a určite aj OpenShot, to že nedokážeš natiahnuť fotku na tajmlajne na dĺžku muziky je povedzme divné.

                  Keby si pil, tak si poviem zajtra sa z toho vyspí a dá to, mno toto je diagnóza.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: tvorba jednoduchého videa 27.12.2020 | 08:46
                    Avatar Pavel   Návštevník

                    Náhodou najjednoduchšie sa robilo video v Movie Makeri keď som ešte nepoužíval Linux, ale posledné video som robil 20 rokov dozadu keď sme digitalizovali analógové videá z kamery a strihali a titulkovali tuning zrazy. Len zo zvedavosti, ktorý editor sa mu podobá najviac? A Mário budem sa opakovať ale ako sledujem v poslednej dobe si dosť prchký, štartuješ hneď keď sa ti nepáči niečia idea, máš nejaké starosti, rastie ti tretia bradavka? Veď chudáka Stana úplne odoženieš,,,

                    • RE: tvorba jednoduchého videa 27.12.2020 | 09:08
                      Avatar xxxx   Návštevník

                      musi tu fungovat (ako vsade) rovnovaha medzi negativami a pozitivami... a niekto sa o zachovanie tejto rovnovahy starat musi ;)

                    • RE: tvorba jednoduchého videa 27.12.2020 | 12:13
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Stano sa tu narobil zla celkom dosť, takže to má odložené a často to začalo podobnými infantilnými otázkami.

                      Imagination v akcií.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: tvorba jednoduchého videa 27.12.2020 | 12:43
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        A na YT hneď prvý odkaz ako sa robí slideshov v OpenShote.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: tvorba jednoduchého videa 27.12.2020 | 09:43
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    mas samonasieraciu naladu ? sviatky neprebiehaju podla predstav ?

                    prosim aky linearny editor by si chcel pouzivat ? a preco by kdenlive mala byt ozruta ? ma 10MB (50 po instalacii)

                    a preco by si sa uklikal, vlozenie audiostopy a vlozenie obrazka a jeho natiahnutie to je 5 klikov aj s otvorenim programu a spustenim renderu

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: tvorba jednoduchého videa 27.12.2020 | 10:53
      Avatar redhawk75   Používateľ

      hm no openshot alebo vidiot

      je na win aj lin

      • RE: tvorba jednoduchého videa 27.12.2020 | 11:05
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        tak "vidiot" je najlepší názov pre videoeditor aky som kedy počul

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment