Tracker po každom spustení ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.01.2021 | 11:18
Avatar Hosť   Návštevník

Dobry den, mohli by ste mi chalani vysvetlit, naco je potrebne po kazdom spusteni OS ondexovat subory? Tracker sa mi na Ubuntu 20.04 spusta po kazdom restarte a trva to aj 5 - 10 minut, kym si spravi tu jalovu robotu. Mohli by ste mi prosim vysvetlit, pre co je to potrebne robit po kazdom starte? Dakujem.

    • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 12:44
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      gsettings set org.freedesktop.Tracker.Miner.Files enable-monitors false

      Ten démon by mal indexovať zmeny, buď sa ti tam toľko toho deje, alebo len ďalší rozbitý zázrak z dielne RedHat.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 12:54
        Avatar Hosť   Návštevník

        ďakujem za odpoveď. Práve, že sa mi tu toho toľko nedeje a ten indexer pracuje po kazdom starte ako vravim 10 minut. Mam na disku cca 100GB RAW fotografii, mnozstvo suborov a adresarov, nakolko pracujem s Unity a tak meta subory a dalsie serepeticky sa mi vytvaraju v hojnom pocte. Mozno je toto dovod, no lezie mi to krkom.

        Dakujem za odpoved a prajem pekny den.

    • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 12:57
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      no nemalo by sa to diať

      ja mám nastavené indexovanie pomerne veľkého adresára (tisíce súborov) a ani neviem že prebehne, lebo presne ako bedňa píše indexuje len zmeny (a pokiaľ viem tak to robí priebežne)

      hľadal by som spôsob ako to vypnúť (ak to nepotrebuješ) alebo zmeniť nastavenia ak to potrebuješ

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 15:43
        Avatar Hosť   Návštevník

        No tak potom netuším, kde je problém. Inštalácia ubuntu je čerstvá - cca 2 týždne. Na SSD mám programya systém a na 2TB a 500GB diskoch mám dáta. Indexovanie u mňa prebieha po každom spustení cca 5 - 10 minút.

        Tracker-store beží s využítím disku 280MiB a tracker-miner-fs s využitím disku pri čítaní 180MiB.Oba procesy vyuZívajú CPU na cca 20% po dobu spomínaných 10 minú.

        Napadá vás, kde by mohol byť problém chalani?

        ďakujem.

        • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 16:09
          Avatar samalama   Návštevník

          a disk? disk je v poriadku...?

          aky je tam fs...?

          nemaju subory nastaveny nejaky divny datum...?

          • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 19:23
            Avatar Hosť   Návštevník

            Disky su v poriadku.

            Dáta na diskoch sú už 2 roky, no ich vlastnosti by mali byt v poriadku.

            Toto je uz druha instalacia pri ktorej sa toto deje. Tracker neindexoval asi 2 - 3 dni. Potom to zacalo. Uz pri druhej, cistej instalacii to iste.

            Dakujem.

            • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 20:31
              Avatar samalama   Návštevník

              boha to su take odpovede toto! aj edita sipeky bola v poriadku a skapala na rakovinu...

              • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 10.01.2021 | 21:05
                Avatar Hosť   Návštevník

                Na taketo odpovede sa z pohladu osoby, ktora kladie otazku daju vymysliet aj trefnejsie prirovnania, no nic to nemeni na veci, ze vtipne prirovnanie neznamena aj pravdu na strane autora tohoto prirovnania. Kazdopadne plus za morbiditu :D.

                K veci: Disky su uplne v poriadku, zapis, citanie + testy prebehli OK. System obsahuje dualboot Win 10 + Ubuntu 20.04. Win disky su na NTFS, Linux disky su na Ext4.

                Linux: Systemovy SSD na ext4 + HDD na data na Ext4 Windows: Systemovy SSD na NTFS + HDD na data na NTFS.

                Subory nemaju ziadne nestandardne vlastnosti, datumy ani nic podobne. snad niektore nazvy mozu mat nestandardny tvar.

                Este ma napada, ci tracker neindexuje prave pre zmeny na win diskoch. Je to mozne?

                • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 05:28
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Ak sa ti tie Win disky automaticky pripájajú, tak ich určite indexuje. Že vraj pomôže ak do priečinku čo nechceš indexovať vložíš súbor .trackerignore

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 13:26
                    Avatar Hosť   Návštevník

                    Dakujem za radu. Disky sa pripajaju a odpajaju po 10 minutach necinnosti. V tom case prebieha aj indexovanie. Skusim a dam vediet. Este raz vdaka za radu.

    • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 05.01.2021 | 22:46
      Avatar debian+_debian+   Návštevník

      Nautilus (v Debiane) potrebuje tracker.

      • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 10.01.2021 | 21:05
        Avatar Hosť   Návštevník

        Pri každom spusteni a v takom rozsahu? Ďakujem.

    • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 14:19
      Avatar easySolution   Návštevník

      Tracker je sucastou Gnome. To bol jediny dovod preco som presiel na XFCE.

      • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 22:40
        Avatar Host   Návštevník

        Dakujem, pouvazujem. XFCE mam rad a vyhovuje.

    • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 17:17
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Skúšal si tento postup ak chceš vypnúť tracker? LINK

      How to disable tracker globally :
      
          Disabling tracker for globally (for all users)
              Edit /etc/xdg/autostart/trackerd.desktop file with root priviledges (sudo vim, gksudo gedit ...)
              Add "Hidden=true" to the end of the file
              Do the same for /etc/xdg/autostart/tracker-applet.desktop if you want 
          Disabling tracker for your user only
              Enter the directory "~/.config/autostart", create it if it does not exist
              Create a file named trackerd.desktop
              Paste the following into the file, save and exit 
      
            [Desktop Entry]
            Encoding=UTF-8
            Name=Tracker
            Hidden=true
      • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 22:39
        Avatar Hosť   Návštevník

        Ja ho popravde vypnut nechcem, len ma prevkvapuje, ze toto sa deje pri kazdom spusteni. Snad by pomohlo dostat ho do stavu, ked mi neube disk a cpu turovat pri kazdom spusteni.

    • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 22:38
      Avatar Hosť   Návštevník

      Ja ho popravde vypnut nechcem, len ma prevkvapuje, ze toto sa deje pri kazdom spusteni. Snad by pomohlo dostat ho do stavu, ked mi neube disk a cpu turovat pri kazdom spusteni.

      • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 11.01.2021 | 22:52
        Avatar samalama   Návštevník

        skus mu nastavit nice a ionice (sice chujove riesenie, ale mozno pomoze)...

      • RE: Tracker po každom spustení ubuntu 12.01.2021 | 03:06
        Avatar debian+_debian+   Návštevník

        Ak chces vypnut prave beziace, kt. dost zatazuje system, tak zadaj ako bezny pouzivatel (aspon na Debiane):

        systemctl stop tracker\*