VPS nastavenie STREAMOVANIE Client - Server - Web

Sekcia: Konfigurácia 11.10.2021 | 20:06
Avatar TcK   Používateľ

Zdar guys. Chcem sa opýtať či už niekto nastavoval na VPS NGIXN na Streamovanie na vlastnej stranke teda VPS.... Nikdy som to neskušal a len tak ma napadlo ako by to mohlo fungovať ako používať iné (nefunkčné,obmedzené) stránky twitch atď... Mal s tým už niekto skúsenosti? dakujem za odpovede.

Tešilo ma. Zbohom
    • RE: VPS nastavenie STREAMOVANIE Client - Server - Web 12.10.2021 | 07:21
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      asi ti nepomôžem ale ja som mal asi mesiac na VPSke nahodený multimedialny server EMBY (teraz ho mám na vlastnom serveri)

      funguje viac menej out of box ale je založený prioritne na prihlasovacích účtoch (myslím že sa dá vytvoriť aj hosťovský)

      na VPSke to fungovalo identicky ako teraz keď to mám u seba (akurat u seba som obmedzený mojim uploadom) ale kedže som mal najnižší balík VPS rýchlo som vyčerpal množstvo prenosových dát aj úložný priestor

      problem je však že nevieš zdielať link k jednému videu (teda minimalne ja to neviem nastaviť)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: VPS nastavenie STREAMOVANIE Client - Server - Web 12.10.2021 | 07:55
        Avatar TcK   Používateľ

        Ja obmedzený niesom... server mám pod nohami... len som hľadal niekoho kto to už robil a vedel by mi poradiť.... ešte som to neskúšal ani inštalovať

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: VPS nastavenie STREAMOVANIE Client - Server - Web 12.10.2021 | 09:41
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          keď vidím VPS automaticky to považujem za komerčný produkt/prenájom, ale to je môj problém ;-)

          čo sa týka EMBY, ak si dobre pamatám (lebo inštaloval som to už dávnejšie) inštalácia pozostáva z jedného balíka (ten stiahneš zo stránky) a jeho závislostí (tie si nájde v repo) a potom všetko nastavovanie prebieha cez webrozhranie

          jednoduché ako pre mňa

          pamatám si že som špekuloval ešte o jellyfin (velmi podobné riešenie) ale nikdy som ho neoskúšal lebo emby funguje podľa mojich predstáv

          neviem presne čo chceš dosiahnuť, mojim cielom bolo mať interný rodinný priestor kde si možme zdielať rodinné videá z dovoleniek a akcií tak aby každý mal prístup len k svojej časti videí (podľa toho akým účtom sa prihlási) a ja aby som tam mal prístup ku komplet videotéke vrátane zdrojových videí (a tieto mohol nielen streamovať ale si aj jendoducho stiahnuť)

          a aby to celé bolo dostupné kdekoľvek z netu (to mám zabezpečené cez dynamickú dns a otvorenie toho špeci portu pre emby do internetu)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: VPS nastavenie STREAMOVANIE Client - Server - Web 12.10.2021 | 11:15
            Avatar TcK   Používateľ

            Chcem dosiahnúť online stream na mojom servery na web rozhraní cez počítač s linuxom pripojený na server... Aplikaciu s pripojením na server by som mal... podstatné je to nastaviť na servery.

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: VPS nastavenie STREAMOVANIE Client - Server - Web 12.10.2021 | 11:36
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              tak teraz som sa stratil

              chceš robiť live stream niečoho ? návod napr. tu:

              https://opensource.com/article/19/1/basic-live-video-streaming-server

              (aj keď ten používa na prehrávanie VLC a prehliadač)

              alebo chceš zo servera streamovať videá a len ich pozerať na nejakom zariadení ? (vlastný netflix - na to je dobre to emby)

              "Aplikaciu s pripojením na server by som mal." - tomuto nerozumiem vôbec, akú aplikáciu ? nechcel si to pozerať v prehliadači

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: VPS nastavenie STREAMOVANIE Client - Server - Web 12.10.2021 | 12:44
                Avatar TcK   Používateľ

                OS ci OP či jak sa vola aplikacia ktora je na linux a vieč sa cez nu pripojiť na rôzne livestreami... (youtube, twitch atd...) ale je tam možnosť aj vlastný server alebo niečo iné.... podstatné je ze chcem urobiť to ze z môjho pc sa chcem pripojiť na server a na servery pod domenov live.linux.sk vysielať. našiel som návody na youtube ale tu som to napísal či náhodou nemá niekto skúsenosťi...

                Tešilo ma. Zbohom