Kecálek

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.12.2021 | 22:54
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, rozmýšľam nad nejakým kecálkom, ktorý má klienta pre Windows a samozrejme pre Linux. Optimál by bolo keby bola aj apka do mobilu. Skúšal som Signal ale po čase som ho vyhodil, v mobiloch nevyskakovalo upozornenie na nové správy a soft pod Linuxom neskutočne dlho po prihlásení sťahoval správy zo serveru. Niečo na štýl WhatsApp ale bez nutnosti registrácie zariadenia, FB messenger mám pre inú cieľovú skupinu. Máte nejaké tipy, prípadne čo používate? Ďakujem,,,

    • RE: Kecálek 18.12.2021 | 03:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      no ja pouzivam signal a viber ale to nie je pre teba

      a potom este google chat (povodne hangouts), dnes je dokonca integrovaný aj priamo do gmail apky

      ak chces nieco bez sledovania, na vlastnom nextcloud serveri mam chat aplikaciu, pouzivam s rodinou k úplnej spokojnosti

      nextcloud sa dá rozchodiť aj na rpi, takže je to celkom dostupné (len potrebujes bud pevnu IP alebo VPN - ta sa tiez da rozbehnut na rpi)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Kecálek 18.12.2021 | 08:33
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      V notbukoch mam viber a skype, v mobile viber a whatsapp, pricom pri hovoroch je viber lepsi. Pred rokmi som skusal aj svajciarsky wire, ale nikoho som zo svojich blizkych na dlhodobejsie pouzivanie nepresvedcil. Hangouts som mal, gmailchat som neskusal, ale som zvedavy, ako sa to rozsiri.

      No a pred vela rokmi /Livan o tom vie svoje/, som bol horlivy zastanca VoIP cez Betamax, aj cez ceskych a slovenskych operatorov, ktori poskytovali geograficke pevne aj negeo cisla. Vyhodne to bolo na bezplatne hovory do zahranicia, aj na Slovensku vo vlastnej sieti. Dnes je to uz ta-tam, ti nasi s cenami hovorov nestacia na mobilnych operatorov, ale vo firmach sa este drzia a Telekomu robia starosti a dravu konkurenciu.

    • RE: Kecálek 18.12.2021 | 13:10
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Ja používam Wire (https://wire.com/en/)

      Má klienta pre Android, Linux, Windows i Mac.

      Registrácia je možná i cez email, v pohode akceptuje i dočasné mailové služby.

       

    • RE: Kecálek 18.12.2021 | 19:37
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahojte. Tak ja som sa dosť pobavil s Ludvíkom :)

    • RE: Kecálek 19.12.2021 | 12:10
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      sukromne mega, telegram + signal. pracovne google meet / chat.

      Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Kecálek 19.12.2021 | 20:27
      Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

      ja pouzivam signal a telegram. a v plane mam vyskusat wire. Rozhodne nemozem povedat, ze by Signal nezobrazoval notifikacie. Skor som mal problem ich vypnut.Mozno, mas len nespravy OS na mobile.

      A pod linuxom tiez ziaden problem.

      WhatsApp a FB messenger su asi najhorsie appky co sa tyka ochrany sukromia.

      • RE: Kecálek 20.12.2021 | 08:43
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        FB ucet preto ja ani nemam a whatsapp pouzivam len na veci, o ktorych moze vediet ktokolvek, aj manzelka.

        Ak by niekto potreboval pevne cislo napr. na firmu, alebo len tak pre seba, po stranke kvality a ceny mozem odporucit Optimal Call /so sidlom v ZA/. Sluzbu umoznuju vyskusat bezplatne na 1 mesiac.

        • RE: Kecálek 20.12.2021 | 16:45
          Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

          aj manzelka LoL

      • RE: Kecálek 20.12.2021 | 17:14
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Mozno, mas len nespravy OS na mobile

        Skúšané na dvoch mobiloch s rozdielnou verziou Androidu. Aby sme sa rozumeli nové správy u ikony na "ploche" zobrazí, ale už nezobrazí upozornenie cez notifikačnú diódu. Prešiel som aj nastavenia a všetko povolené. Čo je pre mňa dosť podstatná vec,,,

        • RE: Kecálek 21.12.2021 | 22:49
          Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

          takze android. cize ako som pisal, nespravny system :) o androide

          • RE: Kecálek 22.12.2021 | 03:23
            Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

            tak potom uz len apple a siri.

            btw. to je rovnako nezmyselna debata ako systemd a non systemd.

            kazdy pouziva co chce.

             

            Do or do not. There is to no try.​
            • RE: Kecálek 22.12.2021 | 09:30
              Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

              ale prosim ta, na akej planete to zijes.

              Je vela inych systemov napr. Sailfish

              • RE: Kecálek 22.12.2021 | 09:59
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                sailfish je pekná myšlienka ale s podporou 5 modelov telefónov, (ako som narýchlo pozrel všetky v low budget kategórii) a cenovkou 50€ je to zatiaľ skôr vtip

                ale držím im palce aj všetkým alternatívam, len použiteľnosť pre bežného užívateľa je momentálne veľmi zlá

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Kecálek 22.12.2021 | 19:58
                  Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

                  tak telefón cez 300 € mi nepríde až taký low budget.

                  ale možno si buržuj a na telefon pod 1000 € sa ani nepozrieš.

                  a neviem prečo by to mal byť vtip. Mne ten systém príde podarený. už som kúpil dva

            • RE: Kecálek 22.12.2021 | 11:11
              Avatar paldopice   Používateľ

              Skus CentOS bez systemd. Takze dost blbe prirovnanie.