jednoduchá hra s počítaním

Sekcia: Programovanie 25.05.2022 | 22:17
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Ahojte, viem že je tu niekoľko šikovných ľudí, ktorí sa vyznajú do programovania hneď v niekoľkých jazykoch. Rád by som urobil mimoriadne jednoduchú hru, no samozrejme s tým potrebujem pomoc. Samozrejme rátam s tým, že kód bude voľne, pre kohokoľvek.

Nie som si istý jazykom. Myslím, že kompletne by to mohol zvládnuť JavaScript. Skúsim pekne spísať, čo presne myslím a čo by malo byť cieľom. Cieľ hry: Nazbierať 10 000 zlatiek za čo najmenej kôl.

Vlastnosti, aké chcem, aby hra mala:

  • aktuálny ukazovateľ zlatiek toto kolo
  • aktuálny ukazovateľ, koľko kôl bolo zahratých
  • aktuálny ukazovateľ, čo všetko má hráč "kúpené"
  • základné zaokrúhlovanie (aby nebolo, že hráč má 4526,358448554 zlatiek, ale aby mal 4526 (alebo 4527)
  • možnosť kúpiť si baňu/farmu/whatever, čo bude mať nejakú produkciu. Aby sa to dobre počítalo, tak cena 10 zlatiek a produkcia 1 zlatu za kolo
  • jednoduché upozornenie, keď hráč dosiahne 2500, 5000 a 10000 zlatiek

Toto je pre základ všetko. Viete mi s tým pomôcť? Alebo viete o nejakom dobrom príklade, kde je toto spracované, napríklad v JavaScripte?

Samozrejme rád by som hru postupne zlepšoval, no najskôr chcem urobiť takýto základ... dopredu krásne ďakujem :)

    • RE: jednoduchá hra s počítaním 26.05.2022 | 08:17
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Vedel by si bližšie opísať "možnosť kúpiť si baňu/farmu/whatever, čo bude mať nejakú produkciu. Aby sa to dobre počítalo, tak cena 10 zlatiek a produkcia 1 zlatu za kolo"? Najlepšie na nejakom príklade.

    • RE: jednoduchá hra s počítaním 26.05.2022 | 10:39
      Avatar kormidelnik   Používateľ

      nieco na styl Travianu?

    • RE: jednoduchá hra s počítaním 25.09.2022 | 20:09
      Avatar Čavo Gentoo  Používateľ

      Urobil som nástrel funkčnosti hry. je to len funkčnosť, ale hrať sa to dá ak som správne pochopil zadanie.

      Zoznam vlastnených firiem som skrátil na sumu zisku, lebo mohol byť pri dlhšom hraní šialene dlhý a ponuku som dal generovať staticky, stále tú istú. Stačí prepísať funkciu ponuka().

      Je to v rust-e, nemyslím, že by mal byť problém to prepísať do akehokoľvek iného jazyka.

      Kompiluje sa to cez príkaz „rustc kupuj.rs“