Ako na TV v Linuxe?

Sekcia: Hardware a Drivery 11.12.2022 | 11:10
Avatar dash Gentoo  Používateľ

Ahojte,

Chcel by som prijimat TV na Linuxe a chcel som si potvrdit, ze takto to bude mozne.

Chcel by som kupit nasledovny USB DVB-T tuner

Hauppauge WinTV-Solo HD

Tu sa pise ze ma podporu https://www.hauppauge.com/pages/support/support_linux.html

Byvam v byte no a mam tu nejaky koaxialny kabel a nikto ho nikdy nepouzil, lebo TV nemame, ale chcel by som to zmenit.

Tu kartu mozem zapojit do toho koaxialneho kabla alebo potrebujem antenu na tu kartu? Ako to prosim funguje? Potrebujem si prijem signalu kupit alebo zakladne kanali su zadarmo a staci mi to zapojit do toho koaxialneho kabelu?

Mam na byte vonku aj taky tanier, ale predpokladam ze tadial ide internet. Je mozne ze na to je zapojeny ten koaxialny kabel?

Potrebujem este nieco na rozchodenie TV? Ako najjednoduchsie rozchodim TV v mojom pripade?

Dakujem.

    • RE: Ako na TV v Linuxe? 12.12.2022 | 12:51
      Avatar menom   Používateľ

      Najlepšie bude kúpiť ho cez eshop a keby sa ho nepodarilo rozbehnúť, tak sa dá vrátiť do 14 dní. Či pôjde, dopredu ťažko odhadnúť, lebo ten výrobok môže mať viac verzií a iný chipset vo vnútri.

      Základná ponuka dvb-t kanálov je malá, naposledy čo som skúšal bolo to 10 programov, ale dá sa dokúpiť plustelka alebo niečo podobné.

      Koaxiál je ešte lepší ako tá malá anténa čo zvyknú predávať s tunerom, na tú poriadne nič neide ak neni blízko vysielač. Takže stačí pár metrov koaxiálu, ale asi nie taký čo je pripojený na tanier satelitu. Treba si to zistiť, čo je to za kábel.

      Ešte treba dať pozor na to, že niektoré tunery nemajú koncovku na koaxiál, ale inú na vlastnú anténku.

      Či to bude spou fungovať na gentoo linux by mohol povedať ten, kto to vyskúšal na rovnakom linuxe.

      Netreba sa toho obávať a vyskúšať.

    • RE: Ako na TV v Linuxe? 12.12.2022 | 16:19
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ten coax kábel môže byť od miestneho poskytovateľa internetu, môže ním ísť internet, kódovaná telka, dvb-t, satelitný signál, bohvie

      podľa toho čo tým tečie a na čo je pripojený bude potrebovať prijímač, tuner alebo nieco iné (coax je pomerne univerzálny, sa sa ním viesť aj sieťový signál), opýtaj sa správcu domu mal by vedieť

      ja mám lacný tv tuner z Číny a chytím nám pár programov (ale mám vlastnú aktívnu dvbt anténu)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment