Widevine L3 na Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.03 | 20:42
Avatar JaBuko Debian/KDE, LMDE/Cinnamon, Manjaro/Cinnamon  Používateľ

Cérus, asi pred rokom som si kúpil pidi PC BMAX s predinštalovanými Oknowsami. Keďže ale posledné moje Oknows boli XP a Linuxy mi prídu zábavnejšie, nainštaloval som si tam najskôr LMDE , no na tom procesore som nevedel rozbehať zvuk. Potom som tam dal Mandžáro, kde bol kernel 6.5.....a niečo a tam som zvuk už rozbehol. Aby som to upresnil, ten mini PC som si pošikoval preto, lebo mám starý smart TV, kde už ide iba Jútúb, a ja som ho chcel ešte s minimálnymi nákladmi apgrejdovať na zábavné centrum, mimo iné aj na pozeranie telky cez internet. Kým ale nešiel zvuk, tak Skylink Live TV mi hralo, no práve keď sa mi podarilo ten zvuk do toho dostať, tak pri spúšťaní streamu na Skylinku mi začalo vyhadzovať chybu, že Video sa nedá prehrať, lebo zariadenie neprešlo testom integrity. Tak som pátral a zistil som, že skajlink hrá na všetkom okrem Linuxu, lebo Widevine L3 na Linuxoch nejde ale ide na Chromebooku aj na Androide. Otázka: -Ako tam to Widevine L3 dostať? Skúšal som všetky možné prehliadače aj KODI a nič.

    • RE: Widevine L3 na Linuxe 12.03 | 22:20
      Avatar bluesundown   Používateľ
      • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 18:17
        Avatar JaBuko Debian/KDE, LMDE/Cinnamon, Manjaro/Cinnamon  Používateľ

        This tool is only supported on aarch64 (ARM64) systems.

        • RE: Widevine L3 na Linuxe 15.03 | 09:55
          Avatar bluesundown   Používateľ

          myslel som vykuchat tu kniznicu z androidu. Ale osobne bz som sa na to vysral.

          tu je postup z redditu:

          You can use a Widevine CDM from an Android device on Linux. You have to dump a Widevine CDM from an Android device: https://github.com/Diazole/dumper You can use this Widevine CDM with Pywidevine https://pypi.org/project/pywidevine/ to get the CENC AES-CTR decryption key. You can play your Skylink stream with ffplay -i <skylinkstream> -cenc_decryption_key <decryptionkey>

    • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 07:14
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Skúšal si toto?

      • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 18:32
        Avatar JaBuko Debian/KDE, LMDE/Cinnamon, Manjaro/Cinnamon  Používateľ

        To je 5 rokov staré... :(

    • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 08:37
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      Tak som pátral a zistil som, že skajlink hrá na všetkom okrem Linuxu, lebo Widevine L3 na Linuxoch nejde ale ide na Chromebooku aj na Androide. Otázka: -Ako tam to Widevine L3 dostať? Skúšal som všetky možné prehliadače aj KODI a nič.

      No mne skylink ide.

      postup pre brave (malo by to ist aj na chrome, chromium)

      brave://settings/extensions

      a je tam prepinac (priloha)

      Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 10:07
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        toto myslím že už nebude fungovať, skylink zmenil niečo:

        https://www.dsl.sk/article.php?article=28167

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 11:23
          Avatar JaBuko Debian/KDE, LMDE/Cinnamon, Manjaro/Cinnamon  Používateľ

          Ďakujem, že okrem blbých narážok sa niekto obťažoval prispieť k veci. Na tom DSLku to bolo vysvetlené dokonale, takže jediným riešením bude nájsť inú strímovaciu službu. Ale na Windows kvôli tomu neprejdem. Nie som ítéčkár a na to, čo ja robím na počítači, Linux dokonale postačuje aj bez hlbokých odborných znalostí.

          • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 11:32
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            prejsť na inú službu je ideálne riešenie

            ale ako riešenie sa ponúka aj virtuálny windows bežiaci pod tým linuxom

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 12:12
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Tiež využívam Skylink Live ale na Windows kompe. Inak predtým som mal cez UPC Horizon Go a neskutočne mi to sekalo v prehliadači na slabšom kompe a nevedeli mi s tým pomôcť ani na podpore, Skylink bez problémov.

          • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 12:15
            Avatar bluesundown   Používateľ

            na tom dslku su sracky ako vzdy. neni zac.

            • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 13:49
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              neskúsiš nás obohatiť tým čo konkrétne ?

              myslím to vážne rád by som to vedel, problematike sa rozumiem len veľmi zbežne a rád si rozšírim obzory

              lebo čo som našiel na root.cz, reddite a iných fórach plne súhlasí s obsahom toho článku a nikomu L3 VMP na linuxe nefunguje

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 18:28
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          stale ide.

          18:10 fotbal na nova sport 5 RC Lens - Stade Brestois

          Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Widevine L3 na Linuxe 13.03 | 18:46
        Avatar JaBuko Debian/KDE, LMDE/Cinnamon, Manjaro/Cinnamon  Používateľ

        Márna snaha. Ani toto nefunguje.

    • RE: Widevine L3 na Linuxe 14.03 | 08:35
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Tento problém so Skylinkom pod Linuxom sa už riešil na abclinuxu a aj na root.cz

      Fakt je, že pod Linuxom Skylink live nefunguje. Keď sa u mňa po prvý krát objavila hláška, že „vaše zariadenie neprešlo testom integrity….“ tak som vôbec nechápal o čo ide. Skylink som bez problémov spustil na Androide, vo Windows a aj na Macbooku, len pod Linuxom nie. Vyskúšal som všetky webové prehliadače s rovnakým výsledkom. @redhawk1975 - Neviem, ako je možné, že tebe stále Skylink funguje ale vyskúšal som aj Brave – verziu z Centra softvéru ako aj verziu priamo zo stránok Brave + nastavenia, ktoré uvádzaš a nefunguje to.

      • RE: Widevine L3 na Linuxe 14.03 | 12:40
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Skusil som to z livka s LM a ani mne Skylink Live nefunguje pod Linuxom.

      • RE: Widevine L3 na Linuxe 14.03 | 12:49
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Rovnaký komp, W10.