debian locales xterm xfontsel DIAKRITIKA a vuuubec

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.11.2005 | 11:18
plbgnr   Návštevník
caute vospolok, ako mam dostat diakritiku do konzoly? ...potom do vimu atd? prve co som sa docital bolo ze treba nastavit premenne ...tak som dal export LC_ALL=sk_SK.iso8859-2 potom som dostal hned pri spusteni prveho programu toto: Warning: locale not supported by C library, locale unchanged tak som sa niekde docital ze treba pouzit: dpkg-reconfigure locales (tam som pridal sk_SK.iso8859-2 a default nechal en_EN) potom uz varovanie nebolo ... no potom aj ked som nastavil setxkbmap sk a skusil pisat staale nic ...potom som skusil spustit program s urcenim fontu xterm -fn '-*-fixed-medium-r-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2' no stale tam nedostanem niektore znaky s hacikmi a dlznami..:( aj to mi pride cudne ze pri vybere fontu xfontsel nevidim tie znaky ktore by som chcel ... pritom nainstaloval som asi vsetky fonty :)(po spusteni xfontsel ich tam je 15631) vlastne som nainstaloval vsetky fonty ktore mi vyplulo apt-cache search 8859-2 apt-cache search xfonts|grep ^xfonts ...takze fontov by som mal mat dost :))) tak na co som zabudol?????????????????? dik najprv som dostaval hlasky ze
    • Re: debian locales xterm xfontsel DIAKRITIKA a vuu 15.11.2005 | 20:19
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Prikaz setxkbmap (a prikazy xterm, xfontsel) ti na konzole nepomozu. Najprv si nastav klavesnicu (dpkg-reconfigure console-common), potom mozes prepinat medzi slovenskou a us klavesnicou. Este poznamka - zmeny v nastaveni locales sa prejavia az po odhlaseni a znovuprihlaseni uzivatela.
      • Re: Re: debian locales xterm xfontsel DIAKRITIKA a 16.11.2005 | 11:29
        plbrnr   Návštevník
        ...zle som sa vyjadril... ide mi o diakritiku v xterm-e
        • Re: Re: Re: debian locales xterm xfontsel DIAKRITI 16.11.2005 | 12:01
          plbgnr   Návštevník
          hmmm zaujimave teraz to ide ...urobil som vsetko co predtym len po cerstvej instalacii debianu kde som na rozdiel od predchadzajucej inst. na zaciatku dal vsetko mozne na slovencinu ... ...no to som skusal aj predtym (base-config) ..je mozne ze ak to nenastavim pri instalacii debian sa zatne a nepovoli nieco co sa povoluje pri instalacii? ..to sa mi nezda ale tak to z mojho pohladu vyzera... Co skusenosti ostatnych? zadavate pri inst. debianu ze sa nenachadzate na SVK?... a potom rozbehate v xterme diakritiku? dik
    • Re: debian locales xterm xfontsel DIAKRITIKA a vuu 17.11.2005 | 10:34
      Avatar ims Debian  Používateľ
      http://www.debian.sk/local.html
      • Re: Re: debian locales xterm xfontsel DIAKRITIKA a 18.11.2005 | 11:18
        Tibor   Návštevník
        No urobil som to podla navodu, nainstaloval prislusne balicky a ziadne pisma s diakritikou mi do konzoly nepridalo. ako je to mozne? Inac jazyk mam nastaveny spravne.