Účtovníctvo pod Linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.12.2006 | 20:13
Avatar chatpall   Používateľ
Neviete poradiť nejaký softík na bežné účtovníctvo?
NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 04.01.2006 | 09:28
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Z vlastnej skusenosti nie ale na linuxsoft.cz je viac ako 30 odkazov: http://www.linuxsoft.cz/sw_list.php?id_kategory=32 Na sourceforge.net je 468 projektov o uctovnictve: http://sourceforge.net/softwaremap/trove_list.php?form_cat=76 Prajem vela uspechov pri testovani. Po prvej 30-tke otestovani mozete napisat clanok nainuxos.sk a este na tom aj zarobis. No nieje to skvele? dvh
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 04.01.2006 | 12:37
      Avatar nardew debian  Používateľ
      gnu cash
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 04.01.2006 | 17:37
      G.Š.   Návštevník
      Zabudni. Ak máš záujem o nejaké "domáce účtovníctvo" , tak existuje množstvo jednoduchých programov. Ak chceš ale profesionálny softvér pre podnikanie skús len nejaký DOS-ovský softvér pod emulátorom.
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 04.01.2006 | 18:38
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      Ak cakas nieco zadarmo tak cakas marne. Pocitam ze neustale akutalizovat uctovnicky softver, ktory by bol pouzitelny na Slovensku by sa nikomu nechcelo zadarmo (kedze zakony o ucotvnictve a daniach sa tu menia kazdy rok). Co sa pamatam, tak nejake uctovnictvo pod linux robila firma Aurus. (neviem ci sa tomu este stale venuju) Ak sa ti podari daco najst daj vediet.
      • Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 04.01.2006 | 20:03
        WlaSaTy   Návštevník
        ide o to, ci clovek pozaduje jednoduche alebo podvojne uctovnictvo. a aky ma obrat. pretoze pri podvojnom uctovnictve implementovat fiskalny modul (ano, to je spisovny vyraz) je viac ako unosne. najme ked musi byt presne podla aktualnehouctovneho zakona.
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 04.01.2006 | 21:56
      Avatar YellowZelo   Používateľ
      Na tejto stránke tiež nájdeš zopár aplikácií. Dole je odkaz na tabuľku v SXC formáte. Program na pokročilé účtovnícto, pod Linuxom jednoducho nezoženieš...:(
      • Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 04.01.2006 | 23:02
        WlaSaTy   Návštevník
        dovolim si oponovat.: Kvalitne elektronicke uctovnictvo sa nekupuje a nepredava. Kvalitne elektronicke uctovnictvo sa implementuje a k nemu sa preldplaca podpora. Je jedno pod akym OS bezi.
      • Re: Účtovníctvo pod Linux 25.01.2013 | 17:08
        peter   Návštevník
        ale zozenie

        je jedno, ale je

        Volalo sa winstrom a dnes sa vola Flexibee
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 28.01.2006 | 11:34
      Jozefi   Návštevník
      Pre Tvoje info. Ak potrebujes len take domace uctovnitvo a si nejaky bezny financnik. Staci Ti gnucash bezna distribucia linuxu by ho mala mat. Ak potrebujes profesionalne uctovnictvo s mzdovou agendou atd. Odporucam - http://www.aurus.sk Ponukaju podporu aj pre linux celkovo unix systemy. Kedze ma tato tema zaujala vykonam nejaky okuk a napisem Vam clanok. See ya
      • Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 19.02.2006 | 19:53
        Jozefi   Návštevník
        Heeej Ludia. Je to sakra tvrde s tym uctovnictvom pod Linuxom. Ziskal som cenovu ponuku ako na predaj PC286 po neznej revolucii. Funguje im to len pod RED-HAT Aurus Ekopacket nájom: 9216SKK/licenciu Linux RH7.1 -inštal. + doinšt.: 7000SKK/licenciu Školenie a implementácia systému AE 20000SKK/40hodin Ostatný SW - AurTel - emulátor 1200SKK/licenciu Spolu 37416SKK/bez DPH Ponuka za program je pre malú firmu - obrat max 10. mil. Sk - jedno užívateľská verzia Školenie : uvedená cena je predpokladaná Počet emulačných programov odpovedá počtu pripojených pracovísk do siete Poznámky: Parametre servera: min. 512MB RAM, 20GB HDD, CDRW, Pentium III Parametre pracoviska: Ľubovolné PC so sieť.kartou Tlačiarne: bez obmedzenia. Dlzka prenajmu 12 mesiacov. Na zaklade toho odporucam kupit si jeden starsi compik PIII800 s 256RAM,EmulatorWIN + WIN98SE, Alebo len win samotny. A uctovnictvo od firmy http://www.kros.sk Kde Jednoduche uctovnictvo mas do obratu 250tis SKK zdarma. Tolko k veci. Jozefi
        • Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 19.02.2006 | 23:27
          chatpall   Návštevník
          Alfu od Kros pouzivam. Diky. Moj zaujem bol o tuto oblast hlavne preto aby som sa dozvedel ze ci nieco existuje aj v tejto oblasti pod Linux.
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 20.02.2006 | 12:24
      jancici   Návštevník
      ako tu uz bolo povedane pod linux nieto ziadny uctovnicky program na bussines ucely. mne staci jednoduche uctovnictvo, takze som zvolil cestu DOS uctovnickeho programu a bezi mi to pod XDOSEMU tuto je linka na ten soft : http://66.sk/php66/index.php?str=4 NOTE: v cechach je to ine, myslim ze honeycalc sa vola ten projekt podvojneho uctovnictva, ked som naposledy pozeral tak nepodporovali SK :-(
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 20.02.2006 | 14:56
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Nechcem tu rozduchavat vasne typu http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=18497 ale nebol by dobry napad aby sa (aj napr. na tejto stranke) dalo do kopy par ludi a skusili zalozit novy projekt "Slovenske uctovnictvo na linuxe". Nevravim ze hned napisat vsetko od piky, mozno by stacilo upravit nejaky existujuci projekt na slovenske pomery. Keby som ja osobne mal cas a aspon cosi vedel o uctovnictve tak sa do toho pustim ale nemam ani jedno. A niekto iny sa mozno nudi, podla mna by to bol dobry napad... dvh
      • Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 16.05.2006 | 23:14
        IvanRabek   Návštevník
        To je dobry napad. Najdu sa dobrovolnici, ktori by sli do toho a vytvorili by sme ucto pod Linuxom? dajte vediet na irabek@gaya.sk
        • Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 00:45
          csantibo   Návštevník
          tu je uctovnictvo pre linux funguje na suse fedore a mandrive. Je v cestinea je urceny len pre linux a potrebuje funkcny Mysql alebo postgresql server.
          • Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 10:11
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            Nieje GPL teda je to uzavrete so vsetkymi dosledkami!
          • Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 13:14
            Avatar irabek Mandriva 2006  Používateľ
            Pekne to vypada, ale ked som videl cenu .-)))) Kopa malych zivnostnikov by myslim uvitala nieco na sposob Alfa, MoneyS3, Abra. kde az po urcitom obrate, alebo zadanych zanamov si musia kupit licenciu. No a samozrejme by uvitali aj to, ze nemusia mat PC s Windows.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 13:19
              Avatar irabek Mandriva 2006  Používateľ
              Mimochodom pod wine sa mi podarilo v pohode rozbehat MoneyS3, akurat po instalacii je nutne este z win dokopirovat fonty. Potom to funguje aj s diakritikou v pohode.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 29.05.2006 | 17:02
                trolo   Návštevník
                mne sa to pod debianom este nepodarilo, ako si to nainstaloval, mne to pri instalacii vypise chybu cannot open avi, instaloval som ver 10.051... Mal si naistalovaneho crosovera alebo ako?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 29.05.2006 | 17:58
                  Avatar irabek Mandriva 2006  Používateľ
                  Verzia 10.051 je divna. Verzia nizsia ide v pohode. Cakam akurat, ked nahodia na net dalsiu verziu a skusim ju. Daj si verziu 10.041 ta Ti pojde v pohode.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Li 29.05.2006 | 19:30
                    trolo   Návštevník
                    jaaaj tak parada, ked je to tak..., tak tymto prispevkom si windowsu podpisal ortiel smrti na desktopoch u nas vo firme :)) len dufam ze to este nebude mat problemy s fiskalnym modulom, nemas s tym nahodou skusenosti? mam EasyPos... a este dufam ze cigler software to upravy aby novsie verzie ficali aj nadalej na linuxe ...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo po 30.05.2006 | 11:55
                      Avatar irabek Mandriva 2006  Používateľ
                      posli instalacie a mozem skusit. irabek@gaya.sk
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 29.10.2006 | 17:00
                Nika   Návštevník
                prosim ta porad mi ...ako ten MoneyS3 rozchodit...neviem ale nedari sa mi to..robim ucto pre firmy...a koli tomu ostavam este vo win..a dnes ked som videla tvoj prispevok,ani nevies ako som sa potesila...moje icq je 260924661
              • s3 money pod mandrivou 01.12.2006 | 08:49
                dusan   Návštevník
                aoj prosim ta nevedel by si mi poradit s instalacio S3money, potreboval by som to rozchodit dost surne...Dakujem za pomoc Dusanpatasi@gmail.com
        • Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 13:21
          Avatar irabek Mandriva 2006  Používateľ
          Este som pozabudol www.tucniak.sk . Co kebyze sa spojime viaceri a pomoze s tym projektom?
          • Re: Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 13:44
            jancici   Návštevník
            som za, traba spravit nejaku reklamnu akciu :-) aby sa ludiua co maju cas a chut dozvedeli
      • Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 01:12
        Ondrej   Návštevník
        Ak by to mal byt nekomercny soft, poskytneme programatorovi zadarmo rekvalifikacny kurz uctovnictva (podvojne a jednoduche). Ak nie je zaroven uctovnik, pochopi do detailov princip uctovania, zakony, pozadovane vystupy, atd. Kontakt: ondrej (*at*) jaspis.sk
      • Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 17.05.2006 | 11:28
        jancici   Návštevník
        skuste kontaktovat chlapika z : http://66.sk/php66/index.php?str=4 viem ze to chcel raz prepisovat z DOSu do PHP
        • Re: Re: Re: Účtovníctvo pod Linux 12.12.2006 | 20:13
          Jozefi   Návštevník
          Chlapi skúste gnu-cash prerobit za pokus to stoji
          • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 01:12
            ARny   Návštevník
            Neviem ci sa nejaky projekt rozbehol, ale ak by sa nieco robilo malo by sa to robit v jave aby to slo pod vsetkymi moznymi platformami a v tom pripade by som sa na to dal aj ja.
            • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 10:11
              open source   Návštevník
              to by mohlo byt dobre riesenie problemu ze pre linux sa to neoplati robit lebo je maly trh. uz len niekoho presvedcit aby sa na vytvorenie takeho softveru v jave dal. bolo by vhodne tuto myslienku sirsie spropagovat.
              • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 10:20
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                podla mna by bolo idealne spravit uctovnictvo cez web
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 10:30
                  Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                  suhlas. web je dobry napad.

                  a to ze sa to neoplati je podla mna blud. poznam mnozstvo malych podnikatelov, ktori by presli na linux based uctovnictvo, len holt neda sa...
                  ma to sakra vela vyhod, aby to bezalo pod linuxom a nie woknami, od bezpecnosti cez stabilitu az po spravu....
                  Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                  • Re: Účtovníctvo pod Linux 19.06.2008 | 03:19
                    ARny   Návštevník
                    Prepac ale nesuhlasim s tebou. Webove aplikacie su narocne na istalaciu a spravu. Take nieco si normalny clovek nemoze dovolit bez toho aby potreboval administratora. Preto navrhujem cistu java desktopovu aplikaciu, ktora sa neskor moze prerobit na applety (hned ako vyde update 10 ktory ma applet technologiu vylepsit) pokial sa dodrzi urcity sposob vyvoja.
                    Pokial by sa organizovalo nieco taketo tak by som sa rad pridal, takze ma mozte oslovit.
                • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 10:35
                  open source   Návštevník
                  to uz je jedno na akej technologii by bolo zalozene. dolelize je najma to aby sa prelomilo povedomie o tom ze na linuxe nefunguje ziadne poriadne uctovnictvo. takze treba propagovat javu, web... mne osobne sa uctovnictvo cez web velmi nepozdava - viac doverujem samostatne instalovanym aplikaciam.
                • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 17:17
                  Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                  To je dost dobry napad - uctovnicvo cez web.

                  Aj tak si myslim, ze teraz po zavedeni eura sa toho bude musiet naprogramovat dost vela kodu, takze by sa mohol niekto zamysliet aj nad Linuxom.

                  P.S. Som pocul od znamej, ale vo vyhladavaci som nenasiel nic konkretne, ze EU dava peniaze na podporu open source. Tak by sa toho mohol niekto chytit. Niekto kto v tej byrokracii vie plavat.
                  Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                  • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 20:16
                    open source   Návštevník
                    do presadzovania takychto napadov by sa mohlo pustit napr. aj skosi ale ich web sa mi zda byt uz par mesiacov mrtvy
                    • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 20:27
                      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                      Alebo aj Michal Palenik.
                      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                      • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 20:46
                        open source   Návštevník
                        to je jedno kto len nech to ide :-) niektore sance sa nemusia opakovat.
                        • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 20:53
                          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                          asi by nenbolo odveci sa spolocne stretnut a pokecat pri pive/kofole o tomto, nech sa nerobia 4 uctovnictva a nakoniec bude funkcnych 0.
                          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                      • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 20:51
                        open source   Návštevník
                        toto je sice pekna myslienka, ale je potrebne aby takyto softver vytvarali samotne firmy ktore robia uctovnicky softver aby bol dany produkt komercne zastresovany takze k tomu treba smerovat hlavne usilie.
                        • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 20:54
                          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                          to je mrtve....
                          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                          • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 20:56
                            open source   Návštevník
                            viem, narazal som len na tu myslienku.
                        • Re: Účtovníctvo pod Linux 19.06.2008 | 10:47
                          jimi   Návštevník
                          uctovnictvo (zakony) sa v poslednom obdobi menilo a meni prave kvoli zjednocovaniu s EU a medzinarodnymi uctovnymi standardmi (www.ifac.org), takze v buducnosti nebude potrebne robit program pre kazdu krajinu zvlast. A tu sa otvara cesta jednak pre komercne programy prerazit v zahranici, ale aj pre open-source riesenie - Jedno riesenie pre celu EU.
                          ja osobne trocha programujem, moja sestra nedavno dostudovala a venuje sa medzinarodnym uctovnym standardom. rodi sa nam taky smely plan: dat dohromady uctovnicky softver :-) Ale vazne, to je beh na dlhu trat. Urcite by to bola klient-server aplikacia, klient na vstup a spravu dat najskor na jave (mozno ako aplet), vystupy asi cez web prehliadac (php) - klient si moze pozerat stav.
                          ak nieco podobne niekde vznika, tak ma prosim nasmerujte.
                          • Re: Účtovníctvo pod Linux 22.06.2008 | 15:37
                            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                            pravdepodobne zacnem na tom robit cez leto v Jave + MySQL (kody zverejnim niekde), viacmenej to bude skolsky projekt (IB-Dossier), ale potrebujem vymysliet ako tam zahrnut random access file, inac mi ten projekt neprejde... ale urcite sa chcem do toho pustit, ak by tu bol niekto skuseny z Javy, tak rad uvitam pomoc, kedze som nikdy nerobil v jave vacsi projekt (nad 5000 riadkov)
                            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 10:56
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      No pravé účtovníctvo to síce nie je, ale CRM + faktúry, objednávky a všetko potrebné to obsahuje www.vtiger.sk.
      • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 11:14
        toms   Návštevník
        to obsahuje aj shakal :) ;
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 18.06.2008 | 14:09
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      No tak to som nevedel.
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 22.06.2008 | 12:40
      Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
      http://linux.softpedia.com/get/Office/Finance/FrontAccounting-26092.shtml Som nasiel nieco take ... keby sa rozbehol nejaky projekt tak tu je inspiracia.. je tam plno modulov .. asi len upravit by trebalo
      Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
      • Re: Účtovníctvo pod Linux 22.06.2008 | 20:14
        ARny   Návštevník
        hmm podla mna to neni uctovnicky soft ale skor o riadenie (ERP-Enterprise Resource Planning). Dalsia nevyhoda ako som uz spomenul vyssie je ze je to klient-server architektura. Vidim ze vacsina by sa priklanala k takej architekture ale musite si uvedomit jednu vec. Priemerna uctovnicka neni schopna si nainstalovat server a spravovat ho. Web aplikaciou by ste tu aplikaciu odpisali skor nez vznikla. Preco sa nepridrziavat osvedcenej desktopovej architektury? Netreba programovat to co je in ale treba programovat s rozumom. Desktopovka by sa robila ovela jednoduchsie a instalaciu by zvladol kazdy. Stacilo by len vytvorit nejake jadro a API nad ktorym by bezali uctovnicke moduly (rozsirenia). Ako som uz napisal ak by bol zaujem o taky projekt mozte ma konaktovat. Hlavne treba najst skuseneho cloveka co by taky team riadil (ja to bohuzial byt nemozem lebo nemam velke skusenosti s riadenim a tiez niesom ani nejaky programatorsky guru s 10 rocnou praxou).
        • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 09:14
          Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
          Ja sa prikláňam k architektúre server - klient. Ako sa to vezme, obyčajná účtovníčka by to ani nemala inštalovať, na to majú firmy adminov :) , alebo si niekoho na to zaplatia. Dnes je dopyt po kompletných IS ERP s CRM, kde nevidíte len účtovníctvo samostatne, ale celú správu, informácie pekne prehľadne usporiadané, dokumenty, históriu aktivít, komunikáciu s klientmi, reporting a plánovanie, vyhodnocovanie projektov a podobne a to všetko online aj pre externých zamestnancov.
          • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 10:05
            Avatar nitram   Používateľ
            Treba skusit "Jednoduche uctovnictvo - Fantozzi" od firmy kamar software www.kamar.sk ja som s nim spokojny a fici mi to pod Ubuntu.
          • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 10:44
            ARny   Návštevník
            No vo velkych firma mozno maju ale male firmy alebo ludia co to robia samostatne (a tych je strasne vela) nemaju take moznosti a sami to nezvladnu (vlastna skusenost). A platit admina nebudu lebo to si radsej kupia windows a desktopovu aplikaciu pod windows o ktoru sa nikdo nemusi starat. Co vy navrhujete je projekt obrovskeho rozsahu ktory by mala komunita asi nezvladla (mozno az casom).
            Podla mna je desktopova aplikacia v jave to najlepsie riesenie pokial sa nedrzite dogmy ze web aplikacie nas spasia a treba ich pouzivat na vsetko. Web aplikacie su pre spolocnosti s velkym poctom ludi alebo pre spolocnosti ktore maju prevadzky rozmiestnene vsade po svete. Neviem si predstavit ako by sa presadil soft ktory vyzaduje zlozitu instalaciu, nastavovanie a spravu.
            • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 12:03
              jimi   Návštevník
              ta architektura klient-server vychadza u mna z toho, ze aj desktopova aplikacia potrebuje ukladat niekam udaje. na lokalne data ma nic rozumnejsie ako SQLite nenapada a ked uz programujeme s datami cez sql, zmenou connection stringu mame z desktopovej aplikacie klienta. (ok, drobne rozdiely v syntaxe sql medzi SQLite a trebars MySQL asi budu). co sa tyka velkosti a narocnosti projektu- prave to zjednotenie s EU znamena viac ludi (programatorov) aj z inych statov .... dalo by sa ist cestou modulov, kolega vysiie spravi klienta v jave, niekto iny reporty v php. crm, erp dalsi priestor pre javu alebo trebars Qt (alebo cokolvek co sa vie pripojit k sql serveru). zakladom je dohodnut datovy model (tabulky a vazby medzi nimi) na "serveri"
              • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 14:29
                ARny   Návštevník
                hmm vysoko rubes, ale je pravda ze som nemal ani tak na mysli architekturu klient-server ako web aplikaciu. Pre web aplikaciu potrebujes totiz okrem samotnej aplikacie vediet spravovat http server resp servlet kontainer. To co ty navrhujes teda ze by existovali moduly a kazdy v inom jazyku sa mi zda prilis komplikovane a tu aplikaciu by nutne odsudilo na vyuzitie iba pre velke firmy. Take firmy ale nepotrebuju nejaky linux (ani o nom mozno nevedia) takze preto som skor pocital s desktopovou aplikaciou. Samozrejme pokial ide o DB mohla by tam byt moznost pripojenia aj von ale to by bolo volitelne. Mas pravdu a uz som to niekde vyssie spominal ze aplikacia by bola riesene modularne. Cize existovalo by nejake jadro na ktore by sa dali pripojit moduly (jednoduche uctovnictvo, podvojne uctovnictvo,...). Neviem si predstavit keby sa zacali tie technologie miesat (java,php,jruby,...) ako by to dopadlo resp co by potom to jadro vobec robilo.
                • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 15:27
                  jimi   Návštevník
                  asi som sa zle vyjadril (lepsie by sa vyjadrovalo niekde pri pive :-) ). jadrom by bola aplikacia v jave alebo C - samotne uctovnictvo, pricom data by boli na sql serveri. Z tych dat na serveri zase moze cerpat ina aplikacia. Napriklad reporty (na to staci php) ...
                  • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 16:43
                    ARny   Návštevník
                    jj to pivo by bodlo ;)
                    Co sa tyka toho dalsieho co by potom vlastne to jadro robilo kedze cela aplikacia sa da postavit cisto na php? Okrem toho php aplikacia vyzaduje uz web server a tomu by som sa prave rad vyhol lebo ako som uz opisal s web aplikaciami su trochu problemy ktore vela ludi nemusi zvladnut.
                    • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 17:00
                      jimi   Návštevník
                      komercia nas predbehla :-)
                      http://www.mrp.sk/pages/ks.html
                      -taketo nieco
                      • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 17:08
                        open source   Návštevník
                        konkurencia by vsak nebola na skodu. moznost vybrat si z viacerych uctovnickych programov pre linux by bola idealna.
                      • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 17:13
                        open source   Návštevník
                        "Na časť, ktorá pracuje na stanici označenej ako server, štandardne s operačným systémom Windows NT/2000/XP/2003 alebo taktiež pod nami doporučovaným bezplatným linuxovým operačným systémom Fedora Core 2."

                        "Na časť, ktorá pracuje na stanici označenej ako klient, štandardne s operačným systémom Windows 2000/2003/XP/NT (Prípadne je možné nainštalovať serverovú časť na stanicu, na ktorej je inštalovaná klientská časť. Potom ale môžu byť na tomto počítači len operačné systémy Windows 2000/2003/XP/NT/Vista)."

                        :-)
            • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 18:04
              Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
              "No vo velkych firma mozno maju ale male firmy alebo ludia co to robia samostatne (a tych je strasne vela) nemaju take moznosti a sami to nezvladnu (vlastna skusenost)"

              Potom ani nezvladnu nainstalovat ten Linux.
              Only man who sells empty boxes is the undertaker.
              • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 18:27
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ten linux je tazky a nikto s nim nevie robit...
                • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.06.2008 | 18:45
                  Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                  Nezlahcuj prosim ta problematiku.
                  Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 24.06.2008 | 11:39
      Avatar michal00 debian, freebsd  Používateľ
      len taká otázka na okraj, je tu niekto kto robí účtovníctvo profesionálne ? nejaký účtovník, pracovník účtovníckej firmy alebo podobne.

      bez zázemia účtovníckej firmy takýto projekt nemá cenu.
    • Re: Účtovníctvo pod Linux 07.07.2008 | 17:47
      vladky   Návštevník
      Nasiel som toto, ale nemam to odskusne

      http://vamad.czechian.net/mis.php
      • Re: Účtovníctvo pod Linux 07.07.2008 | 18:22
        Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
        Účtovníctvo pod Linuxom nemá šancu minimálne 5 rokov. Potom sa možno začne niečo diať. Ide to ruka v ruke s ovládačmi pre HW ktorý už účtovné firmy majú alebo potrebujú. Tak isto formáty súborov ktoré si posielajú ľudia z týchto firiem medzi sebou a musia sa inak načítavať v programoch pre Linux a Win. Na to sú účtovníčky zvlášť háklivé ak ten program (väčšinou v exceli) nevyzerá tak isto na školení a tak isto u nej na PC. To sa jej zdá že aj výsledny v tabuľkách budú zlé, neveria ničomu. Pred očami majú pokuty z daňových úradov za zlé spracovanie..a podobne by som mohol pokračovať....
        • Re: Účtovníctvo pod Linux 10.11.2011 | 13:19
          Avatar vojto   Používateľ
          Je koniec roka 2011, už temer 2 roky používame účtovníctvo Winstrom Flexibee (v súčasnosti s licenciou fact+). K spokojnosti. URL adresa produktu - viď julov príspevok nižšie z 09.04.2009 14:33 prípadne flexibee.eu.

          Je určené pre český a slovenský trh. Nevyužívame ho úplne. Iba pokladňa, fakturácia, sklad, adresár zákazníkov. Sústavy, či ako sa to volá, určené pre DÚ v ňom nemáme potrebu robiť, to nám robí externá firma. Ale podľa dostupného popisu by to malo zvládať všetko. Licencie sú odstupňované. Dá sa používať aj zadarmo. Použité technológie okrem OS: PosgreSQL, Java. Ochotný vývojársky tím.

          A ešte taký detail. Naša aktuálna konfigurácia: Server : GNU/linux. Klienti: 3xGNU/Linux, 2xwindows, 1xmobilný web prehliadač - je paráda, keď si môžem pozrieť v mobile cenník alebo nejakú faktúru, či kontakt na zákazníka. Schválne nepíšem názvy linux distribúcií, lebo je to jedno. My bežíme na oficiálne nepodporovanej. Oficiálne podporované sú cca 4 najrozšírenejšie.

          Jediná nevýhoda: neviem prečo, ale používanie na 1 jadrovom CPU pri klientovy je výrazne pomalšie oproti 2 jadrám. Už som sa tým dosť zaoberal a na nič som neprišiel. Jednoducho to je tak.
          • Re: Účtovníctvo pod Linux 10.11.2011 | 15:18
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Tiez pouzivam vo firme toto uctovnictvo a zatial maximalna spokojnost. Akurat este trochu zapasim s importom z banky, ale to sa nejako vyriesi.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: Účtovníctvo pod Linux 17.01.2013 | 21:29
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              Preco sa na slovensku nespravi nieco podobne?
              • Re: Účtovníctvo pod Linux 20.01.2013 | 00:01
                Avatar vojto   Používateľ
                Asi nechápem, o čo ti ide. Veď som napísal, že je to určené pre český aj slovenský trh. Používajú ho aj na Slovensku aj v Čechách. Obsahuje legislatívu oboch krajín. Na začiatku definuješ registráciu svojej firmy buď v ČR alebo SR a podľa toho sa automaticky nastavia číselníky.
                • Re: Účtovníctvo pod Linux 20.01.2013 | 14:08
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  Nic v zlom. Ale nie je to slovensky produkt...cize peniaze z toho produktu sa platia Cesku a tym podporujeme ich ekonomiku. Pricom nasa ide cim dalej tym ... vieme kam.
      • Re: Účtovníctvo pod Linux 08.07.2008 | 23:10
        vladky   Návštevník
        A este jeden komerny system ktory vyzera naozaj velmi dobre

        http://www.aceslovakia.sk/index.php
        • Re: Účtovníctvo pod Linux 09.04.2009 | 16:33
          julo   Návštevník
          http://www.winstrom.cz/
          • Re: Účtovníctvo pod Linux 17.01.2013 | 16:44
            La.Ba   Návštevník
            Píše sa 17. január 2013, čo nového v účtovníctve pre Linux, je len iba FlexiBee, alebo máte niečo iné a nové pre Linux ?
            • Re: Účtovníctvo pod Linux 20.01.2013 | 00:10
              meno   Návštevník
            • Re: Účtovníctvo pod Linux 21.02.2013 | 18:08
              Avatar vojto   Používateľ
              Stránka s prehľadom vlastností účtovníckeho SW. Je síce po anglicky, ale veď google to v prípade potreby preloží.
              http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_accounting_software

              Je tam momentálne zhruba 130 kúskov účtovníckeho softu. Nejaká 1/3 z toho je zdarma. Zopár je ich aj prekladaných do slovenčiny. Zoznam sa dá zoradiť podľa parametrov: viac-užívateľskosť, CRM, ERP, sklad, pokladňa, napojenie na elektronický obchod, ...
              Nie je to vyslovene len pre linux, ale AJ pre linux.
              • Re: Účtovníctvo pod Linux 21.02.2013 | 22:26
                Juraj   Návštevník
                Ja by som bol zato ak by sa tu teda našiel ochotný programátor a ochotný účtovník , taktiež by sa im vytvorila nejaká finančná podpora cca 20€ za program / osoba nech sa zaplatí ich čas strávený programovaním , vyžadovala by sa off-line podpora , aby to nechodilo cez WEB rozhranie , žiadne cloudy , nutnosť používať 2usb kľúče aby bola vytvorená archivácia súčasne - dokumentov ktoré sa vytvoria , ak by zlyhal jeden z kľúčov tak nech to je uložené aspoň na jednom tie dokumenty , stanovil by sa termín kedy treba tu na fóre vložiť kompetentným peniaze na účet ( linuxos , aby neprišlo k strate financií ) zistilo by sa koľko ľudí má záujem ...
                • Re: Účtovníctvo pod Linux 22.02.2013 | 15:03
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  Rad by som to nakodil. Bolo by fajn pospajat sily. Urcit si ciele a postupne ich realizovat. Kusok po kusku, az z toho bude hotovy mega sw.
                  • Re: Účtovníctvo pod Linux 22.02.2013 | 15:44
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    a podobne ako ine aktivity SK Linux komunity skoncia pri skiciach ... zial. ale keby sa to podarilo, budem len rad.
                    • Re: Účtovníctvo pod Linux 22.02.2013 | 15:55
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      aj ja sa toho obavam. Obecne vzate, ludom vzdy dojde energia, ak neuvidia rychlo vysledok. Preto je dobre davat ciastocne ciele. Nuz ale o tomto by bolo dobre mozno pokecat na IRC. Najhorsie to bude podla mna z hladiska odmenovania. Sme Slovaci a kazdy chce vsetko zadarmo. Lenze zadarmo sa clovek nenaje a rodinu neuzivi. Ako je to v Polsku? Je linux rozsirinejsi? Maju uctovny sw pod linuxom? Ich je omnoho viac ako nas.
                      • Re: Účtovníctvo pod Linux 22.02.2013 | 16:01
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        netusim. ako mohol by ist linuxOS napr. do toho. ale zalezi od donates. a ak by sa islo na oficialnu formu, tak mozeme sa uchadzat aj o 2% z dani a z toho sa to moze financovat. otazne je, ze co potom. napr. zadara licencia, ale plateny support?
                      • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.02.2013 | 09:18
                        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                        .. v mojom bezprostrednom okolí je linux najrozšírenejší OS.. 50% mojich kamarátov, známich (ale aj zákazníkov z môjho remesla) sa nechalo prehovoriť a spokojne si užívajú linux s mojou podporou..!!
                        A čo sa týka účtovníctva, tak väčšina z "malých" živnostníkov potrebuje len fakturáciu, (napr) pretože účtovníctvo si nechajú urobiť tretej osobe, ale sú ochotní zaplatiť nejakú čiastku za soft, ktorý im niečo uľahčí.
                        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                        • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.02.2013 | 12:36
                          Avatar Peter Mint  Používateľ
                          Mozno by stacilo napr.pre zaciatok nieco ako v gnucash databaza odberatelov, dodavatelov, zoznam tovarov a ukonov a generovanie faktury. V tom gnucash sice moc robit neviem, ale zda sa mi ze to pouzitelne nie je ani len na tu fakturu kedze sa neda dostat do normalnej vizualnej podoby. Takisto by som mal par dusi co by mozno na to prispeli ako zivnostnici.
                          Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                          • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.02.2013 | 15:23
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            len mi potom nejde do hlavy, preco napriklad sa nepouziva flexibee a jeho platena verzia, ked je clovek ochotny prispiet ... flexibee ma aj start verziu, co mnohym zivnostnikom staci.
                            • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.02.2013 | 16:27
                              Pepo   Návštevník
                              109 eur bez dph a to iba uplny zaklad....
                              • Re: Účtovníctvo pod Linux 23.02.2013 | 17:02
                                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                                Kedysi dávno na windowse som začínal s účtovníctvom od Rasťa Korytára a čo tak skúsiť ho osloviť aby jeho verzia fungovala pod Linuxom. Možno by to skúsený programátor mal hotové za pár dní.
                                RKSOFT nemá prehnané ceny a hlavnou výhodou je jednoduchosť a prehľadnosť..
                                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                              • Re: Účtovníctvo pod Linux 24.02.2013 | 23:29
                                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                hovoril som o start verzii
                                • Re: Účtovníctvo pod Linux 25.02.2013 | 21:57
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                  Súhlasím s tebou, FlexiBee je do 100faktúr (ak sa nič nezmenilo) zadara a pokiaľ to človek prekročí, tak nejaké tie € za účtovníctvo sa vyplatia, keď si človek predstaví, že má základ do budúcnosti postavený na multiplatforme. Poďaľšie výborný support, fajn ľudia ako Ferš ...

                                  Plnohodnotné účtovníctvo zadara nikdy nebude, teda pokiaľ sa bavíme o účtovníctve ktoré aktuálne sleduje daňové zákony, že to bude niekto robiť zadara a ručiť za to, asi môžeme zabudnúť.

                                  Pokiaľ ide len o vystavovanie faktúr, knihy faktúr a tak, to sa dá spraviť aj v OpenOffice.
                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org