wifi win a linux

Sekcia: Ostatné 17.04.2005 | 17:26
Avatar kaysy   Používateľ
Ahoj. Ako spojazdnit wifi win a lin? Nevie mi niekto poradit ako zmenit internet connection v mandrake 10.1 z ethernet na wifi. Mam win xp ktory je pevne pripojeny do internetu 10Mb/s a 2 sietovkou buffalo 802.11b. Na mojom laptope mam wifi kartu intel 2200 bg. V mandrake control centre je v kolonke internet connectin stale ethernet - not connected. Ako to zmenit za eth1 wifi? Popripade ako to cele rozbehnut? Malo by to fungovat asi takto. Pocitac s Win xp je pripojeny stale(10Mb/s) a dalsou sietovou kartou wifi. K tomuto pocitacu sa chcem pripojit s mandrake 10.1 cez wifi. Ak s tym mate niekto skusenosti prosim poradte. Velmi pekne dakujem.
    • Re: wifi win a linux 10.04.2005 | 20:04
      m0d0r   Návštevník
      v prvom rade je otazka ci ti ta wifina na notebooku funguje ?:)
      • Re: Re: wifi win a linux 11.04.2005 | 03:55
        kaysy   Návštevník
        ano funguje lebo vo win xp to ide. notebook je acer travelmate 90 centrino. Ma to ati radeon mobility 9700 a tam nejde 3D akceleracia. acer ma drivery len pre win. :-(
        • Re: Re: Re: wifi win a linux 12.04.2005 | 13:45
          peter golis   Návštevník
          1) k spojazdeniu wifi by bolo vhodne napisat co ej to za hardware. 2) k 3d na grafike by bolo pozret u vyrobcu grafickeho cipu. myslim ze sa to vola flrgx od ati ci ako
          • Re: Re: Re: Re: wifi win a linux 17.04.2005 | 15:25
            kaysy   Návštevník
            wifi je intel wireless 2200 bg

            A ziadne flrgx mi google nenasiel, okrem 4 stranok v azbuke, comu ja bohuzial nerozumiem.

        • Re: Re: Re: wifi win a linux 12.04.2005 | 16:35
          m0d0r   Návštevník
          ja som vtedy dufal ze sa to pochpi lepsie :)? Cize ci funguje pod linuxom :)? az potom treba hladat wifi :) miesto ethernet :)
    • Re: wifi win a linux 12.04.2005 | 18:19
      Avatar CyberShaman Mandriva 2005 LE  Používateľ
      to ze ti ta wifina ide pod windozom este vobec neznamena ze ti ide aj pod linuxom.. k tomu aby si ju rozbehal potrebujes si skompilovat drivere v linuxe.. 1. musis si zistit aky chipset ma tvoja wifi karta, 2. musis si na nete stiahnut prislusne drivere a skompilovat ich, 3. v mandrake control center vies nieco nastavovat alebo prestavovat len ak to mas nainstalovane vid bod 2., 4. po skompilovani driverov treba wifinu nakonfigurovat aby spravne pracovala.. samozrejme ze by nebolo na skodu nakonfigurovat si aj firewall ked s tym budes behat po nete :) ak by si mal dalsie otazky tak kludne napis, nieco poriesime :)
    • Re: wifi win a linux 12.04.2005 | 18:23
      Avatar CyberShaman Mandriva 2005 LE  Používateľ
      aby som ti to ulahcil, chod na sajtu ipw2200.sourceforge.net/ tam najdes vsetko co potrebujes na tvoju wifinu ktoru mas v notebooku, pokial som dobre rozumel tu by si xcel rozbehat :)
      • Re: Re: wifi win a linux 17.04.2005 | 15:20
        kaysy   Návštevník
        Ano tu chcem rozbehat. NA tej stranke som uz bol, aj som to nainstaloval. Mandrake tu wifi kartu pozna. je tam ethernet aj wifi karta. Tu som aj skusal nastavit. Ale nevie sa to pripojit na siet k tomu windowsu -alebo to pravepodobne neviem ja :-( - Madzitym som si dal suse 9.2 a na tom mi to tiez nejde. Existuje nejaky program pod linuxom co by zobrazoval dostupne wifi siete ku ktorym sa mozem pripojit. nico ako vo win? Das scan a ukaze ti to vsetky dostupne siete a vyberies si ku ktorej sa chces pripojit. ja si myslim ze to je hlavny problem. Lobo system ju v pocitaci najde. Len ako sa pripojit do siete, teda k tomu windowsu. Inak diky za rady.
    • Re: wifi win a linux 17.04.2005 | 17:26
      os-p   Návštevník
      Zaujímavá téma! Vie niekto o voľne stiahnutelnej distribúcii, kde je uz zakomponovaná podpora wifi kariet? Zjednodušil by rýchly štart s Linuxom.